msnde reklam sorunu

mortofal
26-12-2008, 01:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaslar merhaba.bnm şöyle bir sorunum var.msni arkaplana küçülttüğümde ne zaman tray ikonuna tıklayıp ana msn penceresini tıklatsam ad.yieldmanager.com adlı internet sitesi açılıyor ve 1-2 saniye sonra orası da beni kendiliğinden www.travian.com.tr sitesine yönlendiriyor.acılan bu pencerelerde internet explorerın düğmeleride yok sadece pencere ve reklam. (bu arada msn diyorum ama wlm aslında.sürüm: 8.1)

Kapalı Hesap (79876)
26-12-2008, 01:46   |  #2  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Ona popup deniliyor.
Msn den böyle şeyler gelmezdi ama msn ne ad-ware gibi birşey bulaşmış olabilir. Ad-ware programıyla tarat msn i yeniden kur.

Belki msn nin altındaki reklamdan olabilir yukarıdakiler işe yaramassa o reklamları kaldırabileceğin bir patch var

buradan msn sürümüne göre patch indir. msn tamamen kapalı olsun  dosyayı çalıştır, bir sihirbaz yardımıyla Remove Advertisement yazan yerleri işaretle ve sihirbazı bitir.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (101839) ~ 26 Aralık 2008 01:52
mortofal
26-12-2008, 01:56   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj
JeWoR
Ona popup deniliyor.
Msn den böyle şeyler gelmezdi ama msn ne ad-ware gibi birşey bulaşmış olabilir. Ad-ware programıyla tarat msn i yeniden kur.

Belki msn nin altındaki reklamdan olabilir yukarıdakiler işe yaramassa o reklamları kaldırabileceğin bir patch var

buradan msn sürümüne göre patch indir. msn tamamen kapalı olsun  dosyayı çalıştır, bir sihirbaz yardımıyla Remove Advertisement yazan yerleri işaretle ve sihirbazı bitir.

çok teşekkürler tekrar bunları denedim fakat olmuyor.tray ikonuyla açılınca oluyor sadece bu sorun.regeditte aklıma gelen bütün anahtar kelimelerle tarattım,adaware malwarebytes ve spysweeperla tarattım ayrıca nod32 kullanıyorum zaten fakat bir sonuç alamadım.

Kapalı Hesap (79876)
26-12-2008, 02:05   |  #4  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Çok ilginç,O dediğin popuplar vtunnel gibi sitelerde geliyordu hatırladığım kadarıyla. Peki ie açıkken mi geliyor yoksa hiçbişey yokkende geliyormu

mortofal
26-12-2008, 02:07   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

hayır.normalde zaten opera yı kullanıyorum browser olarak.ie'yle alakam bile yok.durup dururken ie ile popup çıkartıyo.

Kapalı Hesap (79876)
26-12-2008, 02:15   |  #6  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Birde sisteme popup blocker gibi bir program yüklesen. ie için.
Birde popup açık değilken msn açıkken görev yöneticisinde iexplorer varmı?
Başlangıç programların yabancı programlar var mı?
İe güvenlik ayaralrına eklentilerine bi gö gezdir.
yada ie yi tamamen sistemden kaldır.

Selçuk İslamoğlu
26-12-2008, 03:55   |  #7  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

IE ile alakası yok. Bu bir spyware. Ancak kullanıcı isterse giriyor sisteme. Ve kendini spyware remover olarak tanıtıyor. yani antivirüs gibi... Genellikle bulaştığı yerler: Tıkla indir, yok kızın eteğini kaldır, melodi indirme gibi yerler...

C:\Program Files\Video Access ActiveX Object\iesplugin.dll

Böyle bir dizinde olabilir. Adaware SE ile bir dene taratmayı. Bahsettiğin programları tanımıyorum açıkçası.

girdap054
26-12-2008, 23:22   |  #8  
Üye
83 mesaj

malwarebytes anti malvare googlen ara bulursun kur tarat bütün derdin biter. sana kolay gelsin