msndiskovery

HPQ-User
02-01-2009, 23:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TEZCANSÖNMEZ sormuş:
msndiskoveryi kurduğumda kurulu olan live messeger 9 sürümü ile beraber sistemi yavaşlatıyor bun nedenini çözemedim yardımcı olumusunuz msn diskoveryi kullanmak istiyorum ama sistemi kasmadan....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
250gb hardisk 2gb ram 512 ekran kartı ASUS

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GTB5; .NET CLR 2.0.50727)

al_muallim
02-01-2009, 23:39   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

discovery çok tavsiye edilmeyen bi program, hatta virüs bile getiriyor, bilgisayarını yavaşlatmasına o neden olabilir, benim bildiğim bunlar , bilgisayarına yükleme bence,

Crew
03-01-2009, 02:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj

Msn Discovery Kullanmanızı Tavsiye Etmiyorum

Neden Diye Soracak Olursanız ?

Msn Discovery Sistemi Çok Yoğun kullandığı İçin Bilgisayarınızı Yavaşlatıyor.

Msn Discovery işlemleri Çok hızlı Gerçekleştirdiği İçin Power Supply'den Gelen elektirik akmı bir anda yükseliyor ve hemen akabinde düşüyor [Hızlı İşlem İçin Elektiriğin yüksek olması lazım] Ve Bu yükslen akım anakartımza geçtiği an Bir Yanmaya neden olabiliyor hatta İşlemcinin bile ani akım yükselip-Düşmesi nedeniyle yanmasıda mümkün! İşin bilimsel gereçeği bu.

Peki siz siz bu gerçeği nasıl göreceksiniz ?

Dikkat ettiyseniz Msn discovery de bir uyarı geldiği an Pc 1-2 saniye gibi kısa bir süre Donuyor. İşte burda İşlemcimiz Aşırı Elktirk Akımıyla Yükleniyyor ve Yoğun Bir İşlem Yapıyor.

Tabi Bu OLASILIĞIN Gerçekleşme İhtimali %5 :) [YANMA OLASILIĞI]

Bende Makinamı Seviyorum Diyorsan Kullanma :)