Mucize Disk Bilgisayarcının Herşeyi

mucizedisk
27-08-2012, 02:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

Öncelikle bu flash belleği diğerlerinden ayıran en büyük özellik bir kısmı cd-rom bir kısmı flash bellek olmasıdır. Bknz : Alttaki resim

CD-Rom kısmı Windows kurulumları,acronis özel sürüm,cdden çalışan windowslar,hiren,ntldr hatası onarma,şifre kırıcı programlarını içerir. Bu bölümü hiçbir şekilde silemez veya biçimlendiremezsiniz.Bu sayede hiçbir şekilde zarar görmez ve virüs bulaşmaz. Bu bölümü BIOS'tan usb-cdrom desteği ile boot ederek kullanabilirsiniz. Bu sayede netbooklara/notebooklara kolaylıkla format atabileceksiniz. Normal bir cd'ye göre 2 kat daha hızlı kurulum yapacaksınız. Bu bölüm 5.7 gb yer kaplar.

Flash bellek kısmında ise 73 katılımsız program ve otomatik driver yükleyici bulunmaktadır. Bu bölümde virüs bulaşma gibi bir ihtimal yoktur. Ama isterseniz biçimlendirip dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. (Herkes programlarını kendi seçmek isteyebilir diye düşündüm.) Bu bölümün toplamda 8.66 kapasitesi bulunmaktadır. Programlar ve driverlardan sonra size 2.63 GB yer kalır. İsterseniz bu boş alanı 8.66 ya kadar çıkarabilirsiniz.

Bu flash bellek ile yapabilecekleriniz ;

- 73 Adet katılımsız program (liste altta)
- Driver Pack Solution 12.3 Full sürüm
- İstediğiniz Windows 7 sürümünü kurabilirsiniz.
- Windows XP Pro. güncel sürüm kurabilirsiniz.
- Acronis True Image (Universal Restoreli) ile yedek alma bu yedeği geri alma gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz
(Universal Restore ile istediğiniz imajı istediğiniz bilgisayara donanım farklılıklarını gözetmeksizin atabilirsiniz)
- Acronis Disk Director ile hard disklerinizi çocuk oyuncağıymış gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.
- Mini Windows 7 ile çökmüş bir işletim sistemini açıp dosyaları yedekleyebilir yada araçlar ile size lazım olanı yapabilirsiniz.
- Mini Windows XP ile yine çökmüş bir işletim sistemine 30 saniye gibi kısa bir sürede erişebilirsiniz.
- Şifre Kırıcı ile XP/Vista/7 bu işletim sistemlerinden herhangi birinin şifrelerini kırabilirsiniz.
- Hiren Boot CD içerisindeki araçlar ile kullanabileceğiniz birçok özellik...
- NTLDR eksik hatasını sadece bir tuşta onarabilme imkanı

Şimdi gelelim resimlere. Resimlerde herşeyi görebilirsiniz. Gayet açık hepsi.En ufak sorunuzda özel mesaj atabilirsiniz. İsterseniz site üzerinden de bana ulaşabilirsiniz.

mucizedisk bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (223846)
27-08-2012, 02:36   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj

Güzel olmuş Beğendim

mucizedisk
27-08-2012, 02:38   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

Sağolun teşekkür ederim.