müzikten sesi ayırma...

moonbaba
12-07-2006, 21:36   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

arkadaşlar müzikten sesi nası ayırırım birtürlü yapamadım bende Adobe Audition 1.5 var bu program yapıo zannediorum ama bulamadım açıklamalı help pLZ

vatan Sağolsun

Banned
22-07-2006, 19:59   |  #2  
Banlandı
85 mesaj

inndir.com a gir remix diye program araması yap programlardan freeware olnları install et ya da chip e email yaz

X-BuRNeR
28-07-2006, 12:23   |  #3  
Yeni Üye
45 mesaj

adobe audition
işini görür...

sabrican
11-08-2006, 00:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

arkadaşlar hiç bi programla sesi vokalden ayıramazsınız sadece ses frekanslarına göre bi ayrılma olur ondada kesin vokal sesi duyulur...

teknOki
19-08-2006, 00:07   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj
sabrican
arkadaşlar hiç bi programla sesi vokalden ayıramazsınız sadece ses frekanslarına göre bi ayrılma olur ondada kesin vokal sesi duyulur...
dedigi dogru tam olarak ayIrman mümkün değiL ama KaraoKe yazILImILarInI dene istersen tam oLarak ne yapmak istediğini bilmediğim için bir sey diyemiyeceğim.

eyupp
19-08-2006, 00:28   |  #6  
Üye
71 mesaj

arkadaşlar size önereceğim program GoldWave 5.14 sesi istediğiniz gibi şekle sokun biçimlendirin genelde herkes bu yazılımı kullanır ;)

hacker_23
29-09-2006, 00:01   |  #7  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

arkadaşlar sanırım bu sorun daha evvel tartışılmıştı sesi sadece çok üstün ses katrlarıya birbirinden ayırabilirsiniz bunun için binlerce usd para harcamanız gerkir bence pek akıl kârı değil ha neden bir ay sonra cvp yazdım bazı arkadaşlar sesi vokalden yaıramsın demiş bazılarıda sana yanlış programlar önermiş o bakımdan senin ve bu konuyla ilgilenen herkesin bilgisi olsun diye geçte olsa cevap veriyim dedim

by_antiseptic
08-11-2006, 12:56   |  #8  
Üye
76 mesaj

Vallaha bunu yapmak için senin benim bilgisayarım yetmez. zaten bu da çok zor bir iş. Hatta imkansız gibi. Öyle dandik programlarla da olacak iş değil o. bazı programların özel frekans filtreleri var bir derece olsun ayırıyor ama tamamen olmaz yani. MIDI olsa tamam fakat MP3-WAV olmaz...

kurzweil
18-11-2006, 17:36   |  #9  
Yeni Üye
33 mesaj

Bu biraz mastering ile ilgili ki, bununla beraber dosya formatı da önem arzediyor; şöyle ki; masteringde boostation(yükseltme),equalization(eşitseme),compression(sıkıştırma), gibi kavramlar ve bu işlemlerin yapılması için çeşitli yazılım ve donanımlar var.Ancak yazılım kullanmak pek sağlıklı değil zira donanım ile daha kalıcı şekil verebilmek mümkün.Pratikte  protokolü olan *.mid dosyaları kanallara bölünmüş olduğu için ayırmak kolay.Aynı şekilde dosya ADAT protokollü ise yine geri dönüşsüz kayıt yapıldığı için kanalları ayırmak mümkün ama ayrılacak şeyin ADAT dosyası olması şart.Wav,mp3 biraz önce dediğim işlemlere tabi.Kanal kayıtlı değildir.Mastering cihazlarıyla ayırma yapılabilir ancak yine ses kalitesi kayıp cihazların kalitesine bağlı olarak değişir.Sonradan biraz makyaj gerektirebilir.

Son Düzenleme: kurzweil ~ 18 Kasım 2006 17:39