mynet java sorunu

BozanlıHarun
15-05-2007, 21:31   |  #26  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
78 mesaj

ne zamandır myneti heklemeye çalışıolar bu sıralar hızlandılar bence bu aralar bi bekleyin kokusu çıkar nasıl olsa boşuna kimse kendini yormasın

öcüü
15-05-2007, 21:31   |  #27  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

mynet değişti ya böyle sorunlar olabilir..
program ekle kaldırdan java yı değiştir update etmeyi dene.
veya yeni kurulum yap yalnız typical kurulum değilde custom u seç ve 3 tane seçenek olması lazım, üçünü de bilgisayardan çalıştır olarak seç...

eğer olmuyorsa javayı "tamamen" silin bunu yükleyin

Son Düzenleme: öcüü ~ 15 Mayıs 2007 21:50
öcüü
15-05-2007, 21:43   |  #28  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

bu arada format atmak da bir çözüm yoludur arkadaşlar..
eğer bu sorunun çözüm yolu, çözerken kaybettiğiniz vakitten önemsiz ise:)
uğraşırsın uğraşırsın bazen olmayacağı tutar olmaz ama pcyi cdromdan başlatmak için bir tuşa bas demekle pc formatı kendi kendine atar.. bilmem anlatabildimmi...
isteyen format atar isteyen problemi çözmeyle uğraşır. birbirinize kızmayın bence :)

killa_emre
15-05-2007, 21:45   |  #29  
Taze Üye
11 mesaj

kendi kendine parlayan bazı arkadaşlara dicen ben hiç bişi demedim format dedim bazılarıda gelmiş öle böle diyo yaparsınız yapmazsınız ok

BOOMFUNKMCS
15-05-2007, 21:46   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

tamam BozanlıHarun,sen bildiğini oku kardeşim.aslında anlatmak istediğim anlaşılmamış,malum sen yeni üyesin darılmıyorum.forum konularında çözülemeyen konulara verilen tek cevap "format at kurtul" gibisinden,sende bu işe kalkışmadan yazayım dedim.sence format çok mu iyi? bence değil.hdd in ömrünü kısalttığı gibi bad sector lerede yol açabilir.sonra sabit diskler bölümünde yine seni bad sectör diye konu açarken görmeyelim :)

format attığıda oynanmış ayarlar sıfırlandığından aslında çözümün format olduğu zannediliyor.sana farklı bir tavsiye o zaman.internet explorer ini kaldır ve yeniden yükle e tabi orjinal xp kullanıyorsan bence ie 7 ye geç.

BozanlıHarun
15-05-2007, 21:47   |  #31  
Üye
78 mesaj

abicim microsoft vm yüklemek istermisiniz dio ne yapım
her denileni yüklüoz bozacaz pc yi valla bi şey olmaz dimi acil bi cevap versen

BOOMFUNKMCS
15-05-2007, 21:52   |  #32  
Yıllanmış Üye
3,373 mesaj
BozanlıHarun
abicim microsoft vm yüklemek istermisiniz dio ne yapım
her denileni yüklüoz bozacaz pc yi valla bi şey olmaz dimi acil bi cevap
microsofttan yapılan güncelleştirmeler  pc ne zarar vermez.eğer otomatik güncelleştirme yükle diyorsa yükle bence.

BozanlıHarun
15-05-2007, 21:55   |  #33  
Üye
78 mesaj

haklısın arkadaşım ama kaç gündür uğraşıom ii ce sıkıldım mynetle işim var olmasa hiç umrumda deil ama olmuo işte her yolu yapıoz yardımlarınızla gb hesaba bile katmıom açıkçası format atmayıda düşünmüom atcak olsam kendimde atarım 1 saatimi alır ama pc nin ömrünü kısaltmak istemiom dediğin gibi hem bu sitede acemi olabilirim ama bu işlerde baya bi deneyimliyimdir ama olmuo işte ne biçim bi şeyse

öcüü
15-05-2007, 21:56   |  #34  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

eğer format atmayla da hddnin ömrü kısalıyorsa merak etmeyin çünkü bu durum oluşana kadar o pcyi zaten yenilemiş oluyorsunuz... :)

BOOMFUNKMCS
15-05-2007, 22:00   |  #35  
Yıllanmış Üye
3,373 mesaj
BozanlıHarun
haklısın arkadaşım ama kaç gündür uğraşıom ii ce sıkıldım mynetle işim var olmasa hiç umrumda deil ama olmuo işte her yolu yapıoz yardımlarınızla gb hesaba bile katmıom açıkçası format atmayıda düşünmüom atcak olsam kendimde atarım 1 saatimi alır ama pc nin ömrünü kısaltmak istemiom dediğin gibi hem bu sitede acemi olabilirim ama bu işlerde baya bi deneyimliyimdir ama olmuo işte ne biçim bi ş
mynet te halledilecek işlerin varsa mozilla firefox(() u kullan geçici bir süre.sonra ie nin sorununu düşünüp buluruz.

killa_emre
15-05-2007, 22:02   |  #36  
Taze Üye
11 mesaj

bak  arkadaşın dediği olabilir mozila

öcüü
15-05-2007, 22:04   |  #37  
Yıllanmış Üye
259 mesaj
öcüü
mynet değişti ya böyle sorunlar olabilir..
program ekle kaldırdan java yı değiştir update etmeyi dene.
veya yeni kurulum yap yalnız typical kurulum değilde custom u seç ve 3 tane seçenek olması lazım, üçünü de bilgisayardan çalıştır olarak seç...

eğer olmuyorsa javayı "tamamen" silin bunu yükleyin

tekrarlıyorum Beğendim

BozanlıHarun
15-05-2007, 22:08   |  #38  
Üye
78 mesaj

öcüü dediğini yaptım mynette artık bi şey kullanılıo dio mynet javayı yüklemeniz gerekio dio olmuo yani

öcüü
15-05-2007, 22:14   |  #39  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

http://pano.mynet.com/MyPanoMess ... 97&threadid=2940897 aynı program burda da verilmiş.. ben bikeresinde bunla çözmüştüm bu sorunu

kkkmert
15-05-2007, 22:21   |  #40  
OP Yıllanmış Üye
300 mesaj

Arkadaşlar konuyu ben açtım sorunu da ugraşa ugraşa çözdüm.Javanın eski bi sürümü var onu yükleyin ben onu verdim adresini konu başında ordan yükleyin.Fakat ilk önce yüklediğin tüm java programını kaldır sonra program files dan kontrol edin ordaki java klasörünüde silin sonra benim önerdigim javayı yükleyip ayarlarını yapın.Ne ayarları dersen güncellemeyi kapat.
AYARLIYAMAYAN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM.

Son Düzenleme: kkkmert ~ 15 Mayıs 2007 22:22
webcam
15-05-2007, 22:23   |  #41  
Yıllanmış Üye
165 mesaj
kkkmert
ARKADAŞLAR SORUNU ÇÖZDÜM.GülümsemeAlkışARKADAŞLAR YÜKÜLÜ OLAN JAVAYI KALDIRIN YERİNE BUNU YÜKLEYİN ESKİSİ PRG.FİLES DAN DA SİLİN BUNU YÜKLEYİP UPTADE GÜNCELLEMELRİ KAPATIN MYNET OKEYE GİRİNCE BİR SORU ÇUKACAK ONA ALWAY DEYİN BU SORUNDAN KURTULUB BAY.

Arkadaşlar konuyu ben açtım sorunu da ugraşa ugraşa çözdüm.Javanın eski bi sürümü var onu yükleyin ben onu verdim adresini konu başında ordan yükleyin.Fakat ilk önce yüklediğin tüm java programını kaldır sonra program files dan kontrol edin ordaki java klasörünüde silin sonra benim önerdigim javayı yükleyip ayarlarını yapın.Ne ayarları dersen güncellemeyi kapat.

demekki formatsız çözümü varmış.öğrendiğimiz iyi oldu.

BozanlıHarun
15-05-2007, 22:29   |  #42  
Üye
78 mesaj

mert ben senin o dediğini yaptım ta ilk başlarda oluo haklısın ama yazılar görünmüo ses yok bi de oyunun yarısında tıkanıp kalıo bu sorunlar oluo belki kurulumunda bi hata yapmışımdır bi de sen anlat belki bi şeyi yanlış yapmışımdır  program inince start die bi şey gelio sonra 4 tane kurulacak dosyalar gelio onlara tıklayıp ileri dedim sonra kapattım hatta 2 defa yaptım ama olmadı anlat bakam ayrıntılı belki olur

öcüü
15-05-2007, 22:31   |  #43  
Yıllanmış Üye
259 mesaj
webcam
kkkmert
ARKADAŞLAR SORUNU ÇÖZDÜM.GülümsemeAlkışARKADAŞLAR YÜKÜLÜ OLAN JAVAYI KALDIRIN YERİNE BUNU YÜKLEYİN ESKİSİ PRG.FİLES DAN DA SİLİN BUNU YÜKLEYİP UPTADE GÜNCELLEMELRİ KAPATIN MYNET OKEYE GİRİNCE BİR SORU ÇUKACAK ONA ALWAY DEYİN BU SORUNDAN KURTULUB BAY.

demekki formatsız çözümü varmış.öğrendiğimiz iyi oldu.
"güncelleştirme kapatarak" yapılan çözüm yolu geçici bir çözüm yoludur...
mynet yine kodlarda değişiklik yapacak ve günün birinde bu sefer güncelleştirmeleri açarak bu sorunu çözeceksin belkide..

BozanlıHarun
15-05-2007, 22:34   |  #44  
Üye
78 mesaj

öcü sorması ayıp güncelleştirmeleri nasıl kapatacaz bi sölede bi de o arkadaşın dediğini yapayım geçici meçici olduğu kadar

kkkmert
15-05-2007, 22:57   |  #45  
OP Yıllanmış Üye
300 mesaj

Arkadaşlar güncellemeleri kapatın derim her güncelleme bilgisayar remi'ne ekstra yük getiriyor benim gibi 256 mb raminiz  varsa birde ....

Son Düzenleme: kkkmert ~ 17 Mayıs 2007 23:53
killa_emre
15-05-2007, 22:59   |  #46  
Taze Üye
11 mesaj

sorun ne bozanlı

kkkmert
15-05-2007, 23:00   |  #47  
OP Yıllanmış Üye
300 mesaj
BozanlıHarun
mert ben senin o dediğini yaptım ta ilk başlarda oluo haklısın ama yazılar görünmüo ses yok bi de oyunun yarısında tıkanıp kalıo bu sorunlar oluo belki kurulumunda bi hata yapmışımdır bi de sen anlat belki bi şeyi yanlış yapmışımdır  program inince start die bi şey gelio sonra 4 tane kurulacak dosyalar gelio onlara tıklayıp ileri dedim sonra kapattım hatta 2 defa yaptım ama olmadı anlat bakam ayrıntılı belki
SES SORUNU codec programında oluyor o sorun bendede vardı borga-x in açtıgı konulara bak yada google codec yaz arattır bul onu 1.3 mb civarı onu yükle sorun ortadan kalkar

BozanlıHarun
15-05-2007, 23:05   |  #48  
Üye
78 mesaj

mert güncellemeler nasıl kapatılır onu soruom bi sölersen   sevinirim

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 16 Mayıs 2007 12:45
killa_emre
15-05-2007, 23:08   |  #49  
Taze Üye
11 mesaj

pc nin günçeleştirmesine diyosan denetim masasında belki demiyondurr ora ama yinede söliyem dedim güvenlik merkezi ok yanlış anlamış olabilirim yargılamayın ok

kkkmert
16-05-2007, 21:01   |  #50  
OP Yıllanmış Üye
300 mesaj

Okey oyununa girince saatin yanında java programı devreye giriyo o sıra o simgenin üstüne gel sag duş open control panel yar update görecen orda o seçenegi tıkla çentigi kaldır o kadar.Güncellemeden ve sorunlardan kurtulacan.