Nasıl bir Ram almalıyım?

erkanozkan
21-02-2014, 11:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar merhaba

Aşağıda ekran görüntüsünü vereceğim bilgisayarlarımız için Ram artırımı düşünüyoruz. Bilgisayarlarda Bilgisayar yazılım, tasarım araçları yoğun şekilde kullanılıyor ve artık ram ler yetmiyor. Hangi ramleri almalıyız yardımcı olursanız sevinirim. 

Heathcliff
21-02-2014, 13:57   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
17 mesaj

Dostum eğer anakart modelini ve bütçeni yazarsan bilgisayarın daha iyi yardımcı olabilirim

Son Düzenleme: Heathcliff ~ 21 Şubat 2014 13:59
Heathcliff
21-02-2014, 14:46   |  #3  
Taze Üye
17 mesaj

Dostum ben yazıyorum ama dediğim gibi anakart'ın modelini almadan tam güçle çalışacağanı garanti edemem ama sahip olduğun RAM'leri çıkartıp bunları takmanı tavsiye ederim kendi bilgisayarımdada kullanıyorum ve son çıkan oyunları render işlemleri aynı zamanda yapıyorum bunun gayet yeterli olucağını düşünüyorum neyse çok uzatmadan
RAM : http://www.vatanbilgisayar.com/r ... ils.aspx?I_ID=55857

erkanozkan
21-02-2014, 15:29   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Eyw kardeşim cevabın için. Anakart bilgileri aşağıda.  Oyunları kaldırıyorsa heralde dediğim programları da kaldıracaktır diye anlıyorum doğru mu? Çok anlamam oyun işinden o yüzden soruyorum. :) Bilgisayarda Photoshop, Visual Studio, Sql server Dream Viewer gibi programlar kullanılıyor ve aynı anda hepsinden birden fazla açık oluyor. 

Heathcliff
21-02-2014, 15:40   |  #5  
Taze Üye
17 mesaj

Büyük ihtimalle yetecektir ama RAM'in ne miktarda yetmiyor sana yani eğer kendi RAM'lerini eskiden kullanıyorsan ve artık yeni proglamlar yükledikçe bilgisayrın RAM'i yetmemeye başlamadıysa benim önerdiğim RAM yeterli olur. Bu arada bilgisayarının temizliğini yapmayı unutma en az 2 ayda bir iç temizliğini yap derim buda bonus olsun :).

Heathcliff bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
DiamondMines
22-02-2014, 11:25   |  #6  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: erkanozkan  
Eyw kardeşim cevabın için. Anakart bilgileri aşağıda.  Oyunları kaldırıyorsa heralde dediğim programları da kaldıracaktır diye anlıyorum doğru mu? Çok anlamam oyun işinden o yüzden soruyorum. :) Bilgisayarda Photoshop, Visual Studio, Sql server Dream Viewer gibi programlar kullanılıyor ve aynı anda hepsinden birden fazla açık oluyor. 

CPU-Z ile bellek frekanslarına bak ve orda gösterilen frekanslara uygun bellek alman yeterli olacaktır. Aldığın sistemin linkini verirmisin? Mesela nerden aldın ve modeli nedir?

erkanozkan
24-02-2014, 10:28   |  #7  
OP Taze Üye
3 mesaj

Aldığın sistemin linki derken  bilgisayarı aldığımız yer mi? Aşağıda CPU-Z den aldığım memory bilgileri.

DiamondMines
24-02-2014, 18:43   |  #8  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: erkanozkan  
Aldığın sistemin linki derken  bilgisayarı aldığımız yer mi? Aşağıda CPU-Z den aldığım memory bilgileri.

1600mhz bellek var 4gb daha alabilirsin.