Nasıl çalıştığını bilmiyorlar, ama çalışıyor!

CHIP Online
16-12-2009, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu bilgisayar tam bir enigma! Nasıl çalıştığı anlaşılamıyor ama Google ona sırılsıklam aşık...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/nasi ... alisiyor_17079.html

Resimlerle: Google'ın yeni yüzü!

Kuantum bilgisayarları nedir anlamak için: Bu işlemci çok farklı!, Elektron parçalandı!, Kuantum bilgisayarı için foton tüfeği haberlerini kaçırmayın.

Bilim adamları yıllardır kuantum bilgisayarları üzerinde çalışıyor ama henüz bitmiş bir ürün ortaya koyamadılar.

Google, mucitlerinin bir kuantum bilgisayarı olduğunu iddia ettiği ürünü, D-Wave'i detaylı incelemeye almış durumda. Nasıl çalıştığı açıklanamasa da muhteşem sonuçlar ortaya koyan bu sistem Google'ın ilgisini çekmiş durumda.

2007 yılında sergilenen D-Wave neyi nasıl yaptığını kanıtlamıyor ama "bir şeyler" yapıyor. Herkes soruyor "Bilim adamlarının yıllardır üzerinde çalıştığı ve henüz bitmiş bir ürün olarak ortaya koyamadığı kuantum bilgisayarını D-Wave yaptı mı?"

Açıklanamayan bir şekilde çalışan ve sıradan bilgisayarların ötesinde, kuantum bilgisayarlarının yapacağı düşünülen işleri yapan bu bilgisayarlar, şimdi Google tarafından inceleniyor.

Tüm konu: Nasıl çalıştığını bilmiyorlar, ama çalışıyor!

Resimlerle: Google'ın yeni yüzü!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çalıştığı sürece sorun yok...

bitlisgoldcomputer
17-12-2009, 13:20   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

ben aynı fikirde değilim. elbetteki sorun teşkil edicek. bir şeyin nasıl çalıştıgını bilmiyorsun. ve bu çalışmanın nasıl yapıldıgı konusunda bir fikrin yoksa. eminim o çalışma sonucunda ortaya çıkabilecek sorunlarda bilinemiycek. garip bir şey. buna ayak uydurmak çok zor ya.

H@ckerCesur
17-12-2009, 16:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

sistemin nasıl çalıştıgını bilmiyorlar ama yapıyorlar. ! ilginç... Bu işin içinde başka bir iş var. Çok önemli bir sır galiba dışarıya vermemek için böyle birşey demiş olabilirler.

Fattur
18-12-2009, 00:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Ben de aynı fikirde değilim. Bize sunulan bilgi çok az. Paylaşmak istemiyorlar. Cesur'un da dediği gibi Bende işin içinde başka bir iş olduğuna inanıyorum...