Nasreddin Hoca ve Zekat

theironman
25-06-2006, 11:05   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

NASREDDİN Hoca, zekatını her yıl Akşehir’in en zengin adamına verirmiş.

Bunu da konuya komşuya böbürlenerek anlatırmış. Komşular başlangıçta olayı pek önemsememişler ancak bu hep böyle devam edince, Hoca’yı uyarma ihtiyacını duymuşlar.

- Bak Hocam, senin bu yaptığın doğru değil. Zekat dediğin; yoksula, yetimlere, kimsesizlere, işi gücü olmayanlara, bakıma muhtaç kişilere verilir. Sen ise bunun aksini yapıyorsun ve her yıl zekatını Akşehir’in en zengin adamına veriyorsun. Bu yaptığın yanlış.

- Asıl sizin yaptığınız yanlış.

- Nedenmiş o?

- Bakın, Allah tarlayı, arsayı, evi, bağı, bahçeyi, altını, parayı yani malı mülkü benim zekat verdiğim adama vermiş mi?

- Vermiiiş...

- Bir yandan da tarlayı, arsayı, evi, bağı, bahçeyi, altını ve parayı bu adama vermeye devam ediyor mu?

- Ediyooor...

- Eee... Ben de gidip Allah’ın verdiği adama veriyorum. Siz Allah’dan iyi mi bileceksiniz?

* * *

İşte erkeklerin sonu

ADAM kızına Barbie bebek almak ister ve bir oyuncakçıya girerek "Vitrindeki Barbie bebek kaç para?" diye sorar.

Satıcı "Hangisi beyim?" der ve devam eder;

Barbie spora gidiyor: 19.95 USD

Barbie alışverişte: 19.95 USD

Barbie diskoda: 19.95 USD

Barbie boşandı: 265 USD

Adam şaşırır:

"Neden hepsi 19.95 de, boşanmış olan 265 USD?"

Satıcı cevaplar:

"Çok basit, boşanmış Barbie ile birlikte; Ken’in evini, arabasını, donuna kadar herşeyini de alıyorsunuz..."

Kaynak: Hürriyet

hassoy07
25-06-2006, 15:28   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
92 mesaj

İşte erkeklerin sonu

ADAM kızına Barbie bebek almak ister ve bir oyuncakçıya girerek "Vitrindeki Barbie bebek kaç para?" diye sorar.

Satıcı "Hangisi beyim?" der ve devam eder;

Barbie spora gidiyor: 19.95 USD

Barbie alışverişte: 19.95 USD

Barbie diskoda: 19.95 USD

Barbie boşandı: 265 USD

Adam şaşırır:

"Neden hepsi 19.95 de, boşanmış olan 265 USD?"

Satıcı cevaplar:

"Çok basit, boşanmış Barbie ile birlikte; Ken’in evini, arabasını, donuna kadar herşeyini de alıyorsunuz..."

Kaynak: Hürriyet

ikincisi çook güzeldi yaaGöz kırpma

theironman
26-06-2006, 01:40   |  #3  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Şükrü Kızılot (Hürriyet Gazetesi Yazarı - Vergi Uzmanı) Pazar günleri köşesinde bu tip güzel fıkralar koyuyor ve ona da okuyucuları gönderiyor bunları genelde; güzel bulduğum için de sizle paylaşıyorum her hafta.

CU_GS7
26-06-2006, 01:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj

Eksik olma..!!