"Ne kadar yaşıyacağız?" sorusunun cevabı!

CHIP Online
23-05-2011, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bilimin son numarası: Kenarda 700 dolarınız varsa, daha ne kadar yaşayacağınızı öğrenebilirsiniz...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ne-k ... n-cevabi_27046.html

Resimlerle: Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soru

İnsan bilimi adına büyük bir adım İspanyol Ulusal Kanser Araştırma Merkezi tarafından atıldı. Artık 700 doları olan herkes, hayatlarının ne kadar uzun ya da kısa olacağını öğrenebilecek.

Kromozomların uçlarındaki telomerler sayesinde insanların hayatlarının uzunluğunu ölçen bilim adamları, aslında gün ya da ay gibi detaylı bir süre sunamıyor. Bunun yerini biyolojik olarak ne kadar hızlı yaşlanacağınızı size söyleyen araştırma, kafalarda soru işaretleri de oluşturuyor. Özellikle sigorta şirketlerinin her başvurana böyle bir test yaptırmak isteyeceğini düşünenler ve test sonucunda hayatlarının kısa olacağını öğrenenlerin yalancı ilaçlara sarılacağı konuşulanlar arasında.

Araştırmacıların şimdiki en büyük hedefi telomerleri Alzheimer ve kanseri önceden teşhis etmek için kullanmak istemeleri.

Tüm konu: "Ne kadar yaşıyacağız?" sorusunun cevabı!

Resimlerle: Bilimin cevap bulamadığı 10 basit soru

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu testi yaptırmak ister misiniz?

SAİNT
23-05-2011, 22:28   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

insanlar daha evrendeki birçok basit diye adlandırdıkları ama çözemedikleri şeyler varken insanın ne kadar yaşayacağını nasıl idda edebiliyorlar.
ne kadar ironik bir durum.

Alparslananadolu
24-05-2011, 17:55   |  #3  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

700 doları verdik ve bilimadamları 100 sene daha yaşayacağımızı söyledi. Biz de bu sevinçle güle oynaya yola çıktık. Yaya kaldırımından geçerken kırmızıda durmayan bir araba aniden bize çarptı ve biz öldük. 100 seneden daha bir saat bile kullanamadan... Gitti 700 dolar. :)

Kapalı Hesap (200174)
24-05-2011, 18:08   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

ne kadar yaşayacağımızı allah bilir ben çok şahit oldum iki böbreği kanserden çökmüş insanın ayakta durduğunu doktorlar veya bilim adamları bunu asla çözemezlerKahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 24 Mayıs 2011 18:10
siber961
30-06-2011, 16:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
313 mesaj

Bu testle bir sonuca ulaşmanın tartışılır olduğunu  düşünüyorum.Evren gibi kaosta nasıl bilinecek :S