NE OLUR SÖYLEYİN BİR WEB SİTESİ NASIL KURULUR

titi_boss_14
20-08-2008, 16:56   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
892 mesaj

arkadaslar ne olur bilen söylesin bir web sitesi kurmak için gerekli adımlar sırayla nelerdir hangi programlarla kurulur (ücretli ücretsiz) nasıl tescil etirilirAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

Fatih_ARMAĞAN
20-08-2008, 17:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

öncelikle alan adı ve tescil satın alman gerekir..

ortalama bu satın alacağın şirket kalitesine göre 50 ytl den başlar 100 150 200 250 ytl ve çok daha uçuk rakamlara çıkabilir.
tabi fiyatı belirleyen katmanlar satın almış olduğun web. sitesinin mail kapasitesi ve desteklediği veri kapasitesinbe göre genel olarak değişir. tabi fiyatı etkileyen birçok özellik daha mevcut.
fakat www.turkticaret.net den   ortalama 150-200 ytl civarında kişisel bir site için bir alan adı satın alınabilir.

daha sonra gerekli web tasarım programları ile ( Dreamwawer,flash,frontpage,photoshop, adobe creative suite vb. gibi)
Bir takıp programlarla websitenizin sablonunu oluşturursunuz.
ve satın aldığınızda size verilen kullanıcı adını ve şifresini kullanarak ftp yardımı ile oluşturduğunuz şablonu websitenizi içeriğine kopyalarsınız.

genel olarak bu şekilde. tabi bazı detaylarda mevcut.

_OnuR_
20-08-2008, 17:07   |  #3  
_OnuR_ avatarı
Yıllanmış Üye
890 mesaj

Öncelikle hosting ve domain şifrektleriyle anlaşıp alanadı almalısın. Eğer yeniysen yada bi hevese ilk önce ücretsiz bir site açabilirsin. Bunlara örnek verirsek;

gibi hizmetler ücretsiz. Benim en beğendiğim wordpress. ancak bu tip sitelerde sitene istediğin gibi hakim olamazsın eğer bir şirket için yada başka birşeyse tabikide ücretli bir şirketle anlaşman şart.

Son Düzenleme: _OnuR_ ~ 20 Ağustos 2008 17:10
kudo
23-08-2008, 21:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

oncelikle mynet.com da mysite uyliği ac html bolumunde biraz araştırma yap ekndini oğret kulnabileceğin prgramlar

ucretli..
fronpage
dreamvaer

ucretsiz..
nvu ve tr yaması

bu prgramlarda html leyi i ce oğren ama cok iyi 1 2 ayını oğrenmeye harca biraz sabır isteyen iş

sonra baktınki bu işi becerecen sağlam ve guvenilir ucretsiz bi host al internetten bytehost 50mgs gibi yok para ile alcam diosan bi host ve domaint al siteni kur ;)

ürfet34
02-09-2008, 09:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

merhaba arkadaşım bir web sitsimi oluşturmak istiyosun öncelikle bazı hazır siteler var ama sen kendin mi yapmak istiyosun benim msn adresim
buradan irtibata gecersen sana yardımcı olmaya çalışırım  :)

Son Düzenleme: ürfet34 ~ 23 Ekim 2008 17:47
Banned
06-11-2008, 04:50   |  #6  
Banlandı
180 mesaj

web sitesi lazimsa  ucretsiz verebilirim casama@casama.cjb.net

Ercan Demirci
01-06-2009, 11:07   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

ben de bir site kurmak istiyorum elimde 250 tl var nasıl site kurabilirim yardımcı olur muusnuz???????

bobboken
07-06-2009, 18:24   |  #8  
Üye
91 mesaj

Başlangıç olarak ücretsiz alan adı veren siteleride kullanabilirsin daha sonra ücretlilere gaçersin.

huff
22-06-2009, 11:00   |  #9  
huff avatarı
Yıllanmış Üye
255 mesaj

www.bedava-sitem.com <--------------- adresinden bedava siteni kurabilirsin.

LanSeRocK
30-07-2009, 02:44   |  #10  
Üye
52 mesaj

www.azbuz.com'a işine yarayabilir çok kaynaklı bir site

futurewmo
30-07-2009, 17:24   |  #11  
Yeni Üye
25 mesaj

Temiz bir web sitesi istiyorsanız elinizdeki parayı hiç harcamayın web site yaptırcağım diye.Eğer bilgi ve beceriniz geniş değilse sıfırdan bir sitenin altından alnınızın akıyla kalkamaz boşa vakit geçirmiş olursunuz.İlk başta bloglar kullanarak bilgi edinin arkadaşlar sonrasında ise ücretli bir alan ve host alın kendi fikrim www.radore.com dan alın hostunuzu 50 ytlık size yeter.joomla gibi hazır scriptler kurun.tavsiyem web den hazır web scipritleri indirip kurmayın çünkü garantisi yok devamlılıgı yok güncellemesi yok.o yüzden berki çoğu kişinin kullandığı sistem olur ama sağlam olur kullanırken kendini geliştirirsin amacınada ulaştırır seni iyice olayı kavradıktan sonra  sonrasında sıfırdan yapman için başlarsın.işin eğitimini yolunu yordamını almadan web sitesi altından kalkılamaz.
SAYGILARIMLA

mehmetbalikNET
01-08-2009, 20:34   |  #12  
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: onur1666  
Öncelikle hosting ve domain şifrektleriyle anlaşıp alanadı almalısın. Eğer yeniysen yada bi hevese ilk önce ücretsiz bir site açabilirsin. Bunlara örnek verirsek;
www.blogcu.com
www.blogspot.com
http://tr.wordpress.com
gibi hizmetler ücretsiz. Benim en beğendiğim wordpress. ancak bu tip sitelerde sitene istediğin gibi hakim olamazsın eğer bir şirket için yada başka birşeyse tabikide ücretli bir şirketle anlaşman şart.
evet bu arkadaşın önerilerine katılıyorum blogspot her zaman iyidir google godaddy iş birliğiyle domaini yönlendirebilirsin fakat wordpress de yapabileceğin gibi gelir elde edemezsin benim siteme burdan bak bu site bloggerin sade temalarından yapıldı reklam kodları ve devamını oku eklentisi kurmam ile güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum kazancıda olması ek gelir kazandıklarınla domain hosting alıp kendi alan adıma geçmeyi düşünüyorum düşüncelerim bunlar umarım açıklayıcı olmuşumdur
blogspot kendin pişir kendin ye

Son Düzenleme: mehmetbalikNET ~ 02 Ağustos 2009 21:53
cafercer
05-08-2009, 12:59   |  #13  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Çok kolay site yapmayı sağlayan programlar var.Temayı seçiyorsun siteyi yapılandırıyorsun ve ftp ile gönderiyorsun

tevfikbahadır
11-08-2009, 19:04   |  #14  
tevfikbahadır avatarı
Yıllanmış Üye
146 mesaj

il önce bir alan adı almalısın bunu yaklaşık 15 TL ye alabilirsin ve ondan sonra bir de hosting almalısın bunu www.arz.web.tr den alabilirsin.Ben ordan 35 tl ye site yaptım adresi bilisimhaber.org

mervenur
17-02-2010, 19:19   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj

site dreamweawer programı sayesnde yapılıyo adım adım anlatın demişsn adım adım anlatılmayla olmaz tawsiye bi web  tasarım kursu al derim ben dereamweawer ingilizce bi proıgram anlasılması zor Masum

handful1907
26-02-2010, 18:48   |  #16  
Yeni Üye
21 mesaj

Eğer öğrenmek istersen ve ücretsiz tercih ediyorsan sana kesinlikle blogspot.com öneririm. herşey hali hazırda. Xml şablonu işini kolaylaştırıyor, ama sadece css ve html öğrenebilirsin. Diğerlerini bilemem. 

Örnek olarak [url=bakterim.blogspot.com]bakterim.blogspot.com[/url] adresini verebilirim.

Son Düzenleme: handful1907 ~ 26 Şubat 2010 18:49
FrozenSpear
06-03-2010, 22:00   |  #17  
Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: HACKED  

<--------------- adresinden bedava siteni kurabilirsin.
Evet bende onu kullanıyorum ve memnunum :)

ebroker
19-04-2010, 01:59   |  #18  
Yeni Üye
24 mesaj

web sitesi kurmak için çok basit bir program var. bilginiz olmasa bile istediğiniz kadar siteyi çok kısa sürede kurabilirsiniz. üstelik programı alanlara diğer konularda ücretsiz destek sağlıyorlar
Web Sitesi Kurma Rehberi

tommy89
20-04-2010, 03:08   |  #19  
Taze Üye
7 mesaj

bence not defteri ile başla html öğren, html bilmeden hep bir yanın eksik kalır.

Phoenix_
24-04-2010, 22:26   |  #20  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

amacın site kurmayı öğrenmek ya da webmaster olmak değilse;

wordpress,blogger gibi bir blog açabilirsin.

bedava-sitem ile tr.gg li bir süte oluşturabilirsin

smf123 ile bedava forum sitesi kurabilirsin.

web-design
20-07-2011, 19:22   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar bende Web Tasarım işinde uğraşıyorum. 3 sene HTML - CSS - JavaScript - ASP - PHP - SEO ve Google Reklamcılığı hizmeti veriyorum. İsteyen arkadaş web adresimizden ve e-mail adresimizden bize ulaşabilirler.
Web Site: http://www.taylanbey.com/web
E-Mail    : [email=net@taylanbey.com]net@taylanbey.com[/email] / [email=ferhatergun55@msn.com]ferhatergun55@msn.com[/email]

mete youk
16-01-2012, 16:54   |  #22  
mete youk avatarı
Taze Üye
15 mesaj

kardeşim hiç uğraşma..
Ben WEB SİHİRBAZI diye bir yazılım aldım..özellikleri çok..üstelik kira ,yenileme derdi de yok
Bu linkten ulaşabilirsin..
http://www.xticaret.com/xticaret/?11_18818_=&ref=web1

agafaruk
11-02-2012, 15:30   |  #23  
Taze Üye
8 mesaj

Sana tavsiyem kurs olur eğer bu alanda yetkin birisi olmak istiyorsan ve birçok kişiye hitabeden bir site kurmak istiyorsan bilişim eğitim merkezi http://bilisimegitim.com/ kursuna bir bakmanı tavise ederim ben biraz araştırdım bu kursun garanti sertifika kampanyasıda var eger devam sıkıntısı yaşamıyorsan sertifika alana kadar tekrar tekrar ücretiz alabiliyorsun.bir bakderim http://bilisimegitim.com/egitiml ... %FDm%FD%20E%F0itimi buradanda daha iyi bilgisahibi olabirisin.

eutseo
10-08-2012, 17:26   |  #24  
Taze Üye
1 mesaj

Domain + hosting bedeli ilk masraflarınız olmakla birlikte geri kalan emekle alakalıdır. Örnek www.37numara.com bu site gibi online satış sitesi kuracaksanız, SSL almanız ve yazılımınız da güvenli olması gerekir.

Öğrenme amacıyla düşünüyorsanız, hazır site şablonları ile başlayıp kendinizi ilerletin ancak ticaret yapacaksınız kesinlikle profesyonel bir yardım almanızı öneririm.

sdtsonmez
04-03-2013, 20:41   |  #25  
Taze Üye
1 mesaj

Herkesin de söylediği gibi önce domain ve hosting tedark ettikten sonra wordpress i indirip yüklemelisin hostuna. tabi kurulum adımlarını indirdiğin yerden öğrenebilirsin. kurduktan sonra yazı nasıl yazılır kategori nasıl oluşturulur yani kısacası wordpressi kullanmayı öğrenmelisin. sonra siteni uygun bir tema ile yapılandırabilirsin. tema konusunda sana yardımcı olabilirim örneğin www.ensuperoyun.com teması gibi bir tema yapabilirim.