Ne önerirsiniz ?

ParaMedic
07-03-2014, 19:50   |  #1  
ParaMedic avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

Selam,

Bir bilgisayar almak istiyorum, taşınabilir. Dokunmatik ekranı olsun, işletim sistemi Windows olsun. Gerektiğinde Word'den bir dosya yazabileyim, PowerPoint'ten bir slayt hazırlayabileyim. USB girişi olsun, dosya atabileyim. Dokunmatik ekranı olan bir laptoptan ziyade klavyesini çıkardığımda tablet bilgisayar olarak kullanabileceğim birşey arıyorum aslında. Ama işletim sistemi olarak "mobile" sürümlerden birisi olmasın. Hard disk kapasitesi yeterince olmalı, Wifi'a bağlanabilmeli. Performans çok ön planda değil ama. Kamerası olmasa da olur. Belki yaptığım tanım biraz Ultrabook tanımına uyuyordur, bilemiyorum, konuya yabancıyım. Türkiye'de bulabileceğim birşey olmalı, üst limitim 1500 TL civarı.

Bu tanıma uyan tavsiye edebileceğiniz ürünler var mıdır, varsa hangileri ?

padisah
07-03-2014, 20:02   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Bunlardan biri işine yarar mı?
http://www.bimeks.com.tr/urun/13 ... -tablet-pc-w8-.aspx
http://www.vatanbilgisayar.com/T ... ils.aspx?I_ID=71606

ParaMedic
07-03-2014, 20:13   |  #3  
ParaMedic avatarı
OP Yeni Üye
39 mesaj

İki ürün de süpere benziyor, ama USB girişi var mı ? Micro USB diyor, flash belleğimi nasıl takacağim ?

Ayrıca dediğim gibi bu konuda çok bilgim olmadığından soruyorum, Windows yüklü bir sistemde 64 GB hard disk yeterli olur mu ? İşletim sistemi de belli bir yer kaplayacak, kendi dosyalarıma yer kalır mı ?

padisah
07-03-2014, 20:23   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: ParaMedic  
İki ürün de süpere benziyor, ama USB girişi var mı ? Micro USB diyor, flash belleğimi nasıl takacağim ?

Ayrıca dediğim gibi bu konuda çok bilgim olmadığından soruyorum, Windows yüklü bir sistemde 64 GB hard disk yeterli olur mu ? İşletim sistemi de belli bir yer kaplayacak, kendi dosyalarıma yer kalır mı ?

Bimeksdekinde usb var yazıyor. Vatanda ki hakkında kesin bilgim yok.
Bütçen en fazla 64 Gb lik olanlara yetiyor. 
Micro usb için On The Go (OTG) kablosu kullanılıyor. 
Örnek bir OTG kablosu fotografı.

Son Düzenleme: padisah ~ 07 Mart 2014 23:01
ParaMedic
07-03-2014, 23:00   |  #5  
ParaMedic avatarı
OP Yeni Üye
39 mesaj

Teşekkürler