ne yapacağımı bilmiyorum yardım edin

gökhan45
09-05-2007, 17:37   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

bilgasar hangi konularda uzmanlaşacağım hakkında bilgim yok. yeni bilgisayar aldım. tam verimle kullanamıyorum. millette baktığımda çok şey biliyor. derginizi ve özel sayıları takip ediyorum . ama ne yapacağıma karar vermedim.en çok hangi konular gündemde.anlayacağınız kafam karışık. önerilerinizi bekliyorum... teşekkür ederim.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 09 Mayıs 2007 18:44
Banned
09-05-2007, 17:48   |  #2  
Banlandı
268 mesaj

TAM ANLAMDIM dedinizde anladıgım kadarıyla yazıyorum ama  bi program üzerine kurulmak istiyosan ya pc programcısı yada tamircisi olmanı  öneririm  zmn pc zamanı

bu sitede bilmediklerini sorabilirsin bir çok konuda bilgin olur  yeni haberler ve kursu var hiç bişe bişlmeyenler için gösteriyo ama bilişimrüzgarınıda izlesende olur

Borga-x
09-05-2007, 17:49   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bunu tecrübe ederek öğrenirsin.Sana bu konuda kımse yardım edemez. Bunu ancak sen bilebilirsin.Ne yapmak istedigini bilsek bit yol gösterırız ama sen onu bile bilmiyorsun.Sakın yanlış anlama beni sadece bir amacın olsunkı sana yardım edelım. İşinli ilgilimi kullanıyorsun, evdemi kullanıyorsun bilgisayarını?.önce bunların kararını ver

erkanc
09-05-2007, 17:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bilgisayar denemden öğrenilmez en iyi yöntem deneme yanılma yolu ve bilmediğini sormak ve internet denen ucu bucağı belli olmayan biligi birikimden yararlanmak

samet1986
09-05-2007, 23:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
gökhan45
bilgasar hangi konularda uzmanlaşacağım hakkında bilgim yok. yeni bilgisayar aldım. tam verimle kullanamıyorum. millette baktığımda çok şey biliyor. derginizi ve özel sayıları takip ediyorum . ama ne yapacağıma karar vermedim.en çok hangi konular gündemde.anlayacağınız kafam karışık. önerilerinizi bekliyorum... teşekkür ederim.
Önce , basit donanım dökümanları okumalsın.

Eğer web tasarımı yapmak istersen SIRAYLA;

1- html öğrenmeye başlamalısın ( kolaydır )
2- sonra prof. olmasanda css ve javascript'in temelini bilmelisin.
3- dinamik bir dil öğrenmelisin, asp veya php ( php tavsiye ederim )
4- flash ı bilmelisin
5- grafik programı bilmelisin

Yok ben grafikerlik yapıcam diyorsan;

photoshop öğrenmelisin.

Bu da olmaz ben sistem üzerine gelişicem diyorsan ;

imkanın varsa sistem uzmanlığı eğitimi almalısın, imkanın yoksa biraz çabalaman lazım eraftan döküman v.s. bulmalısın ama önce "sistem uzmanlığı" ne demek onu araştırmalısın.

Şu da var ; bizim aptal işverenlerimiz olduğu sürece tecrübe kazanmakta zorlanacaksın ( benim gibi ), çünkü o çok bilir iş verenlerimiz hep "tecrübeli eleman" ararlar. Ama bilmezler ki tecrübesiz biri nerede tecrübe kazanacak ?

YANİ ASIL İŞ,  SENİN NE İSTEDİĞİNE BAĞLI.

sakin_insan
10-05-2007, 12:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

aynı sorun bendede vardı şimdilik basit şeyleri önce öğrenip, bilgisayar alanları daha iyi tanıyıp sonra hangi alanda uzman olmalıyım sorusunu sormaya karar verdim.