ne yapmalıyım bıktırdı bu durum artık

whitefang
18-11-2006, 19:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

arkadaşlar yaklaşık 1,5 aydır sistemde durup dururken kitlenmeler oluyordu ama şimdikiler beni iyice delirtti. xpte yeni aldığım dvd oyunu yüklerken kurulum sorunsuz başlıyor ama tam yarılara yaklaşırken birden sistem kitleniyor. başka bir oyundada aynı durum oluyor yüklerken.birden bire kitleniyor.bende kasayı açıp ramleri tek tek denedim.sata kablolarına baktım hiçbir sorunla karşılaşmadım.herşekilde kitlenme oluyor .işin enteresanı fifa da dvd idi ama yükledim. sadece oyun yüklerken değil sistemde normal intte gezinirkende bazen takıolmalar oluyor. win xp sürümü uyumsuzluğu olabilir mi acaba
bu ani kitlenmelerin sebepleri ne olabilir sistemden yapabileceğim birşey var mı.aynı durumları vistadada denediğimde aynı sorunla karşılaştım.bu durum artık çekilmez hale geldi. xp dendir dedim ama vistada aynı şeyi yapınca donanımsal ne olabilir diye düşünüyorum.kablolarda bi sıkıntı olabilir mi veyada sistemde donanım da dvd kısmında başka bi ayarlamamı yapmam gerekiyor sata kullanıyorum ve bu takılmalar yüzünden dakika başı reset çekiyorum
lütfen yardım

omer2197
18-11-2006, 20:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

imkanın varsa başka bir ekran kartı dene.sanuç olumsuz ise anakartında bir problem vardır.

kays
19-11-2006, 09:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
348 mesaj

bence bir ekran kartını değiştir sonra bir remlere bak onda bir sorun yoksa  anakarta bak okey kendine iyi bak inşllah halledersin arkadaşım

BOOMFUNKMCS
19-11-2006, 10:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

XP yüklü bilgisayarda 128 MB RAM,20 GB harddisk,Onboard ekran kartı bile yeterlidir.işlemci 1 GHz bile olsa sorunsuz çalışır.bilgisayarında tüm donanımların sürücüleri yüklü olması gerekir,yüklü değilse istediğine ulşamayan PC kitlenir.
SATA harddisk ni daha önceleride kullanıyor ve bir sorunla karşılaşmıyorsan şimdi de ondan kaynaklanıyor sanmam.PC n yüklediğin oyunlarıda kaldıramıyor olabilir.iyi şanslar...

delikanli53
19-11-2006, 11:00   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

dvd ile aynı id kablosuna bağladığın cdrom varsa çıkart. ve işlemcinin ısısını kontrol et belki sorun işlemcidedir.

delikanli53
19-11-2006, 11:01   |  #6  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

işlemcinin ısısı normal ise hdd üzerine elinle bir ısı kontorlü yap. büyük ihtimalle bu yüzdendir. forumda böyle bir topic te sorun bu şekilde çözülmüştü.

not: HDD ısınması sorunun çözümü. Altına veya üzerine bir fan takın.