Nec ad-7633a slot in dvd rw okumuyor

greenpierre
21-11-2007, 14:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İyi günler arkadaşlar.Yeni aldıgım nec ad-7633a slot in dvd rw biosta gözükmesine xp de de gözükmesine ragmen içine taktıgım dvd ve cd leri şu uyarı mesajıyla okumuyor "windows bu diskten okuyamıyor.Disk bozulmus olabılır veya windowsla uyumsuz bir biçimde kullanılıyor olabilir" Kullandıgım makine fujitsu amilo a1400 eski bir alet ve xp home service pack 1.Bu dvd rw dan öncede dvd rom vardı o bozulunca bunu aldım.Biostan olabilir mi acaba cevaplarınızı bekliyorum."not: biostan cd den başlat şeklinde seçsem dahi yinede okumuyor ve xp başlıyor"

Abdullatif
23-11-2007, 08:23   |  #2  
Taze Üye
3 mesaj

benzer sorun bende de var ve çözüm bulamadım. casper nirvana notebook aldım. 2 gün sonra bios ve windows DVD RW yi görnmesine rağmen DVD RW sürücüm hiç birşey okumuyor.(Optiarc DVD RW AD-7530A ATA Device)

lujiyano
24-11-2007, 00:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
251 mesaj
greenpierre
İyi günler arkadaşlar.Yeni aldıgım nec ad-7633a slot in dvd rw biosta gözükmesine xp de de gözükmesine ragmen içine taktıgım dvd ve cd leri şu uyarı mesajıyla okumuyor "windows bu diskten okuyamıyor.Disk bozulmus olabılır veya windowsla uyumsuz bir biçimde kullanılıyor olabilir" Kullandıgım makine fujitsu amilo a1400 eski bir alet ve xp home service pack 1.Bu dvd rw dan öncede dvd rom vardı o bozulunca bunu aldım.Biostan olabilir mi acaba cevaplarınızı bekliyorum."not: biostan cd den başlat şeklinde seçsem dahi yinede okumuyor ve xp başlıyor"
Aynı sorunu bende yaşadım bende ki DVD_RW cd seçiyordu sana tavsiyem değiştir o optiği ve NEC alma samsung veya LG tavsiye ederim bu arada sorunlarına çözüm zor bulursun sen en iyisi yeni aldıysan değiştir optiğini