NEDEN ACABA?

ERKANARI
16-03-2009, 14:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar ben yaklaşık 3 ay önce sony vaio vgn-ns11s model bi laptop aldım.Aldığımdan bu yana da format atmadım.öncelikle özelliklerini söyliyeyim.

Chip Seti        Intel 965PM Chipset
İşletim Sistemi        MS Vista Home Premium
İşlemci Özellikleri        İşlemci Hızı        2 Ghz
İşlemci Modeli        T5800
İşlemci Ön Belleği        2 MB
İşlemci Tipi        Core 2 Duo
İşlemci Veri Yolu Hızı        800 Mhz
Hafıza Özellikleri        Bellek Hızı        DDR2 800 Mhz
Bellek Miktarı        4 GB
Max Bellek Miktarı        4 GB
Depolama Özellikleri        HDD Kapasitesi        320 GB
HDD RPM        5400
HDD Tipi        SATA
Ekran Özellikleri        Ekran Boyutu        15.4"
Ekran Çözünürlüğü        1280x800 Piksel
Ekran kartı        ATI Radeon HD 3430 Max. 1510 MB
Ekran Tipi        WXGA
ve geçen cod 5 oyununu yükledim 800*600de bile oynayamadım tüm ayarları kısmama rağmen.delirmek üzereyim sizce bu normal mi?Format atmak işe yarar mı?

cbilgen13
16-03-2009, 14:46   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

sistem özelliklerine bakıldığında aslında fena sayılmayacak bir makina ama cod5 gibi bir oyun için ekran kartını biraz yetersiz gördüm işletim sistemin sorunsuz çalışıyorsa format atmanı gerektirecek bir durum yok... ekran kartının güncek driver'ı azda olsa performans artışı sağlayacaktır..

ama unutulmaması gereken laptop'lar oyun oynamak için tasarlanmış cihazlar değildir... işlemcileri çabuk ısınır..onbord ekran kartları grafik canavarı oyunları çalıştırmak için yetersizdir...eğer oyun düşkünü bir kullanıcı isen masaüstü bir pc yada en azında ps2 almanı tavsiye ederim :D kolay gelsin..

ERKANARI
16-03-2009, 14:51   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Sağol ilgilendiğin için ama ben öğrenciyim dolayısıyla masaüstü alamam.sürekli git gel yani.ama abimin laptopunda cod 4 oynadım onun sadece ön belleği 4 mb yani 2 mb fazla ram ise 2 yani benimkinden az onun bilgisayarında o oyunu sorunsuz oynadım nasıl olur da bu özelliklerdeki bi makine bu kadaar kasar anlamadım.ön bellekten kaynaklanmıyodur herhalde.

okfbgnc
22-03-2009, 22:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

abinizin bilgisayarının ekran kartı iyidir.oyun için en önemli donanım ekran kartı sonuçta