Neden Android?

HiTurks
25-05-2011, 20:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Telefonlarda android işletim sistemini diğer sistemlerden üstün kılan özellikleri nelerdir? Eğer android işletim sistemli bir telefon alırsam kolay alışabilir miyim?

Kapalı Hesap (153334)
25-05-2011, 21:06   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Neden android ?
Applenin ceosu stive j bir iphone 4 tanıtımını izledim yok böyle bişey.
"iphone da bu yok.İpohone şu yok.İphone buda yok.İphone bir devrimdir." ilginç.Android de böylemi insanlara sor ben videoların yalancısıyım.

ekran kartı
25-05-2011, 21:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Android'i anlatmaya bilgi seviyem yetmez ama kendi çapımda bir şeyler karalayım:

Arkasında Google var. Açık kaynak kodlu. Uygulama konusunda müthiş bir büyüme kat ediyor. Kullanıcı dostu arayüz, hız, performans var. Symbian'da olduğu gibi pil ve sinyal göstergesi ekranın 1/5 ini kaplamıyor en basitinden.

Android her bakımdan gelişmiş. Menüleri, bekleme ekranı 21. yüzyıla ayak uydurmuş. Andorid'de oyun desteği de var. Bu cümlem sanki diğer işletim sistemlerinde yok mu diye cevap alabilir. Ben bir markanın amiral gemi diye piyasaya sürdüğü telefon için oyun aradığımda karşıma halâ Java oyunlar geliyorsa o işletim sisteminden bir şey olmacağını rahatlıkla anlarım.

Ek olarak Flash desteği rakiplerine göre kıyaslanamaz derecede.

Android'in bu yükselişinin ardında bunların yanında rakipsiz oluşu var. iOS rakip değil çünkü aynı kulvarda değiller. iOS sadece Apple cihazlarda var. Android'e kim rakip olabilir Symbian ve Windows Mobile. Symbian zaten anlatmaya gerek yok. 1900'lü yılların işletim sistemi kendisi. Windows Mobile ise bilgisayardaki Windows'un aynısı cebe sığdırılmaya çalışıldığı için başarılı olamadı. Başlat butonundan tutun, bilgisayardaki gibi klasör görünümüne kadar. Ayrıca uygulama desteği de çok fazla değildi. Yeni çıkan versiyonuyla bu hatalardan vazgeçildi tabii. Ancak iş işten geçti.

Bu durumda yeni bir oluşum olan Android öne çıktı.

HiTurks
25-05-2011, 21:59   |  #4  
OP Taze Üye
17 mesaj

Sorularımı yanıtladığınız için çok teşekkürler. Peki android işletim sistemli bir telefona alışmam zor olur mu?

ekran kartı
25-05-2011, 22:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Hayır. Son derece pratik ve rahat.

microfrost
16-06-2011, 11:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Neden Android?
Google Market
Ücretsiz oyun ve uygulamalar (hem tablet hem smartphone için)
Hızlı arayüz
Yenilenen geniş sürüm seçenekleri

vs. vs. :)

berkcan_0
19-06-2011, 00:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,153 mesaj

neden android ios a az da olsa yetişebilen tek işletim sistemi uygulama bolluğu hız stabilite

ByIceBerq
01-05-2012, 11:24   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj

Merhaba arkadaşlarım bana samsung sana paramı ödüyor neden bukadar samsungu savunuyorsun diyor benim samsungu savunma gibi bir niyetim yok.Fakat nokia artık eski popülerliğini kaybetti symbian işletim sistemi ile ne kadar piyasada tutunur bilemiyorum nokia bana android ile anlaşma yapacak gibi geliyor.Şimdi gelelim androidi seçmenizin en iyi nedenine telefonunuzda yazılımsal bir hatamı çıktı yeni android sistemini kurun düzelsin :) symbian işletim sisteminde böyle bir şey yok ben böyle diyince aklınıza her sorun düzelcek gibi gelmesin sadece yazılımsal hatalar bu şekilde düzeltilebilir.Arkadaşlar benim size tavsiyem Samsung Gio s5660 olacaktır kamerasını bahane ediyorsanız nokia c6-01 almak istiyorsanız size şöyle bir şey söyliyeceğim 5mp'lik bir fotoğraf makinasına 170-200 lira verirmisiniz? Eğer cevabınız evetse size diyeceğim bir şey yok gidin symbian işletim sistemli bir nokia alın ama sizi uyarıyım telefonunuzu güncellemek istiyorsanız yeniliklere açıksanız gidin android işletim sistemli Samsung galaxy serisinden bir telefon alın önerim ace s5830 veya gio asla s5830i almayın.

osbendes
15-05-2012, 12:02   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: ekran kartı  
Android her bakımdan gelişmiş. Menüleri, bekleme ekranı 21. yüzyıla ayak uydurmuş. Andorid'de oyun desteği de var. Bu cümlem sanki diğer işletim sistemlerinde yok mu diye cevap alabilir. Ben bir markanın amiral gemi diye piyasaya sürdüğü telefon için oyun aradığımda karşıma halâ Java oyunlar geliyorsa o işletim sisteminden bir şey olmacağını rahatlıkla anlarım.
demişsin arkadaşım. Ama şöyle bir gerçek var, android uygulamaları Java platformunda geliştiriliyor. Java' nın piyasaya çıkış amacı, platform bağımsızlığı olup, her platformda çalışmasıdır, tıpkı androidin çıkmasının temel sebebi gibi. Android uygulamaları da java dilinde, android sdk kütüphanesinde geliştiriliyor. Eskiden örneğin symbian uygulaması geliştirmek için her ekrana, her donanıma uygun farklı formatlarda yazılması gerekiyordu, zahmetli külfetli bir işti. Android bu sıkıntıyı ortadan kaldırdı ve java ile kendini zenginleştirip çıktı piyasaya. Velhasılkelam androidde oynadığın oyunlar da java' dır, o işletim sisteminden de birşey olur, rahat olunuz :)

Qromodynmc
15-05-2012, 12:28   |  #10  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Ancak androidde bahsedilen o hız ve stabiliteye ulaşmak için üst seviye bir cep almanız lazım ki Zaten alt seviye cihazlarda androidin diğerlerinden farkı kalmıyor.