Neden Casper hiç önerilmiyor?

totalance
19-07-2011, 09:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Bende laptop almayı düşünüyorum ve neredeyse her forumda aman casper'a sakın bulaşmayın yazıyor. Babam da markadan pek anlamadığı için casper'ı ucuz ve kaliteli olarak görüyor. peki ben babama ne demeliyim yani neden casper almamalıyım?

mburak12345
19-07-2011, 09:43   |  #2  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

türk üretimi olsa ne kadar dandikte olsa alırdım. fakat çinin en büyük en ucuz ve en dandik anakart üretici firması olan clevo tarzı fabrikalarda üretiliyor. çok dandik ve çok ucuz oluyor. birde türk firmasıymış gibi geçiniyorlar ya gıcık oluyorum. kendi ülkende kendi malzemenle kendi fabrikanda üretsen ne olur? olmaz. kar payı düşer. illa başka ülkeleri geçindireceğiz. uzak dur kardeşim...

mehmet1
19-07-2011, 10:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

sana tek kelimeyle açıklıyayım çıkarmıl oldugu ürünlerle kendini batıran bir şirket....

mustafadvc
19-07-2011, 10:09   |  #4  
mustafadvc avatarı
Üye
76 mesaj

casper intel i72630qm işlemcili 8 gb lik rami olan laptobu 1000-1500 tl arasında satıyorlar.i7 2630qm işlemcili bir asus laptop aldım(2500 tl). aynı performansı casperdan alamazsın. ama maddi konu hakkında baban haklı

endlessnight
19-07-2011, 11:46   |  #5  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Kuzenime aldık bir tane. İlk 6 ay bir sorun yoktu. Ondan sonra sorunlar çıkmaya başladı ve kuzenim servisle bayağı yüz göz oldu. Çünkü baya beklettiler.

adem-t
19-07-2011, 12:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj

http://www.sikayetvar.com/arama/?typex=1&q=casper bu linki bi incele kardeş..

Küheylan
19-07-2011, 12:11   |  #7  
Üye
51 mesaj

Boşver Arkadaşım Ben orda çalıştım ve ne mal olduklarını gayet iyi biliyorum format atıyorum ve özene bildiğim kadar özeniyorum ama bu adamlar hiç özenmiyor bırakıyor bilgisayarı gidiyor git hp-asus yada samsung al keyfine bak

Qromodynmc
19-07-2011, 13:22   |  #8  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Toplumda haklı bi önyargı oluşmuş olabilir,Notebooklarıyla ilgilenmiyorum ama masaüstü bilgisayarlarını gördüğümde iğreniyorum casperden Böyle saçma bi uyum olmaz,İ7li bilgisayara düşük seviye ekran kartı fln koyup oyun bilgisayarı diye satıyorlar uçuk fiyata hemde,Ne bilim ben Casper reyonunun yanından bile geçmem,Bendede bi yargı oluştu çünkü.

endlessnight
19-07-2011, 14:32   |  #9  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
2,457 mesaj

Herkes şikayetçiyse demek bir sorun var, değil mi yani.

M.G.G
19-07-2011, 15:27   |  #10  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Bütün hazır kasalar aldığı paranın hakkını vermez ;)Size bilgisayar toplayalım.Çünkü;
1.Toplama bilgisayar iyi toplayan biri topladımı hazır kasadan alacağı performansın 3 katı daha fazlasını verir.Örn;
http://www.vatanbilgisayar.com/p ... in=1000&prcmax=1100
https://www.chip.com.tr/forum/bir ... iyorum_t212075.html
2.Her parçanın ayrı bir garantisi vardır.Bir parça bozuldumu full sistemi yollamak zorunda kalmazsınız.Kasanın içini istediğiniz gibi açabilirsiniz ;)
3.Anakart çok daha iyi olur ;)
4.Kasanın soğutması daha iyi olur ve kasanın içi daha geniş olur.Upgrade yaparken parça kasama sığcakmı diye endişeye kapılmazsınız.
5.Ramler daha soğuk olur.
6.Her parçayı ayrı ayrı seçeceğinizden dolayı isteklerinizi tam karşılarsınız.
7.Hazır kasalarda olmayan agresif görünümü elde edersiniz ;)
8.Su soğutma entegre edebilirsiniz.
9.Wireless kartı alıp kasaya wireless eklersiniz(hazır kasalarda kasanın içini açamayacağınıza göre ekleyemezsiniz ;)
10.Toplama kasaların teknik servisi daha hızlıdır ;)
vs... vs....
Daha neden sayabilirim babanız ikna olmazsa ;)
Laptop alacaksanız Packard Bell yada Lenovo seçin ucuz ve kaliteli oluyorlar ;)

musti123
19-07-2011, 15:31   |  #11  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

1.si masaüstü pcleri için söyleyeyim.

pegatron isminde sözde asusun yan ürünü olan dandik bir anakart kullanıyorlar.
ati ekran kartılarında sözde 6870 ismindeki hd 5xxx serisinde ekran kartı kullanıyorlar.
garanti süresi bitmeden kasayı açtırtmıyorlar :D

daha sayılabilir ama bu kadar yeter heralde :D

faceman
19-07-2011, 16:27   |  #12  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

ablamın arkadaşı aldı sorun sorun nereye kadar dedi artık laptobundan soğudu açmıyor bile bilgisayarı.
1-ilk önce aşırı ısınmaya başladı dizleri yanıyordu
2-notebook soğutucu fayda etmedi
3-bir anda yavaşlamaya bozulmaya başladı ve teknik servisde laptobun heryerini çizmişler
4-uzun süre açık kaldığında ses yapmaya başlamış
5-teknosada sordum casperlar nasıl die teknolojik şans dio(1500-2000)lira para vercez bilgisayar hergün alınmıyo yani ne şansı

endlessnight
19-07-2011, 16:36   |  #13  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
2,457 mesaj

Casper'da bu sorunlar sırayla herkeste oluyor.

black_flood
19-07-2011, 17:30   |  #14  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

şu " türk üretimi " kelimesine uyuz oluyorum artık. türk üretimi ise arayıp sorsun 1 kişi çıkıpta neden acaba türk malı bir üründe amerikan malı intel işlemci yada alman tasarımı olan amd işlemci kullanıyorlar yada niye japon tasarımı olan samsung ürünlerini ya kullandıkları taipei denen japonun tasarladığı anakartlara ne demek lazım.

türk malı diye bir şey yok işçilikte yok malesef bildiğimiz standart bir bilgisayarcı ne kadar efor harcıyorsa sistemi ayağa kaldırmak için onlarda aynısını yapıyor aradaki tek fark birisi kasasına marka ve patenti olan casper yada vestel, beko damgası basıyor diğerinde ise oem damgası var sadece.

MertBJK1903
19-07-2011, 18:26   |  #15  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

Bende Casper Nirvana laptop var.Ekran kartı düşük onun haricinde problem yok.İstanbul/Avcılarda servisi iyi.Çünkü büyük bir yer.Malzeme kalitesi diğer markalara göre düşük olabilir ama bozulmuyor.Casper'ı şöyle düşünün:
Renault gibidir.Basittir.Yetersizdir.Ama sağlamdır.Parça bozulsa bile hemen bulunur.Sattığında Casper dersin hemen satılır.Tabi bilgisayarı çok iyi bilen almaz.Sözün özü ne çok iyi ne çok kötü.Nirvana ve Neo serisi iyi ama diğerlerini kullanmadım.Yeterli bütçeniz yoksa casper alın.Ama paranız varsa Sony,Hp gibi markalara yönelin.

caner52
19-07-2011, 18:57   |  #16  
caner52 avatarı
Yıllanmış Üye
129 mesaj

vallahi bende casper kullanıyorum elimde hangi marka varsa o benim için her zaman en iyisidir.ayrıca her kafadan ses çıkıyo sisteleri gezerzerseniz adam monster laptopa bile kusur bulur hp de alsan asusda alsan oyun oynarken o laptop ısınıcak sonrada şikayet ediceksin hem arkadaş doğru demiş casper laptopların tofaşı :D

Chivas
19-07-2011, 20:29   |  #17  
Yeni Üye
24 mesaj

Elime bugune kadar 3 adet casper laptop gectı izlenimlerımı anlatayım sıze

- fıyatları uygun cunku kalıtesız malzeme kullanıyorlar
-kronık olarak ısınma problemlerı var asırı derecede ısınıyorlar
-teknık servısı berbat ılla 30 ıs gununu doldurucaklar en ufak ısden bıle

benım ızlenımlerım bunlar 4. laptobum 6 aydan berı acer 5742g casper gıbı ne nazlanıyo ne ısınıyo nede teknık servısınde sorun var sırf deneme amaclı olarak bır ton sey sacmaladım servıse ama cok guzel sekılde karsıladılar ve 1 hafta ıcınde adresıme postaladılar ustelık kargo ucretıde almadan yanı caspera werecegın o parayı acera wer kafan rahat etsın  ama para sorun degılse sony almanı tawsıye ederım asıl kalıte odur;)

Son Düzenleme: Chivas ~ 19 Temmuz 2011 20:43
berkcan_0
19-07-2011, 21:54   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,153 mesaj

sakın bulaşma düşmanıma tavsiye etmem onu alacağına o fiyata iyi bir netbook al asus falan kat kat daha iyidir

caner52
19-07-2011, 22:15   |  #19  
caner52 avatarı
Yıllanmış Üye
129 mesaj

nesi iyidir mesela asusun ? yani casperdan özellik hariç fazlası ne hani bilelelimde belki bundan sonraki tercihimiz asus olur.

berkcan_0
19-07-2011, 22:25   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,153 mesaj

asus dvd rom hdd fan kasa ekran anakart bios vs herşeyini kendisi üretir ve kasa kalitesi ekran bakımından çok iyidir ve donanım olarak en kaliteli donanımları kullanır ram hdd anakart
casper ise ucuz mal satmak için mümkün olan en kötü donanımı en kötü kasayı ve en kötü parçaları kullanır kimse inkar etmesin burada bana gerçekten çok beter bir firma
LG ondan iyi bir firma olmasına rağmen bu lg a510 da bile çektiklermi kimse bilemez touchpad bozuldu dvd rom dan aşırı bir ses geliyo masayı titretiyor dokununca gidiyor klavye içine göçüyor bazı tuşlar basmıyor pil ayvayı yedi aşırı ısınma ve aşırı fan gürültüsü aşırı takılmalar ve reset atmadan düzelmiyor bunlar sanada olacak değil tabi gözünü korkutmak gibi olmasın ama ben olsam tercih etmezdim bundan sonra asus apple toshiba alian monster gibi markaların dışındakilere artık laptop demem ben

dervipasa
19-07-2011, 22:56   |  #21  
Yıllanmış Üye
650 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
Sana tek link ile anlatıyım..

http://casper.com.tr/Page/About/Achievements.aspx

Casper kullanmıyorsan sallama yorumlar yapmayacaksın, kullanıyorsan yaz şu şu şu kusurları var diye bende 3 senedir casper dizüstü kullanan biri olarak sana cevabını veriyim..

Ayrıca şunuda belirtiyim sen forumalara bakarsan yada şikayet sitesine alacağın varsada almazsın =) Ben gittim bilgisayarcılarla yüz yüze görüştüm alma dediler, ama ben ne yaptım ? Gittim peşin parayla bir online web sitesi üzerinden aldım şu anda halen psikopatca işkenceler yapmama rağmen bilgisayar tık demedi. ( MAŞALLAH ) 

Ondan bana öyle tek kelimeyle filan açıklamaya kalkmayın açıklayamazsınız..

casper aldım canımdan bezdim 2 yıl sonunda degişmedik parça kalmadı :((
monitor bile dedikleri gibi degil yaaa
casper al seneye yenisini al
ödlünüze gelince arkadaşım o ödülü microsoft veriyor verecek tabii o kadar pc satıp (tabii ucuzu bulunca bizim millet alıyor) windows satarsan ödülü verirler çok satmaları da iyi olmasından degil bizim milletimizin malın kalitesinin sayılarda araması ve ekonomik durum
bir de cemaat olayı var ki orayı es geçiyorum

Kapalı Hesap (186082)
19-07-2011, 23:27   |  #22  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Arkadaşın var 1.5 yıl oldu ve ekran kartı 110 derece. Ve oyunları feci kastırıyor ekran kartı iyi olmasına rağmen(sıcaklıktan dolayı) tabi bu 110 derece soğutucuyla birlikte. Bilgisayar uyarı bile vermiyor hatta 110da calısıyor hala. Patlayacak artık. 
1.5 yıl once aynı oyunları oynardı fullde simdi ne ayarda oynarsa oynasın kasıyor.