Neden Chrome yerine chrome+ kullanıyorum ?

nonpasaran
19-03-2010, 02:34   |  #1  
nonpasaran avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

Başka tarayıcılarda anlatacağım bazı özellikler olabilir zaten ben burda plus ın chrome dan farklı yanlarrını anlatacağım o yüzden lütfen bu x tarayıcıda senelerdir var geyiği yapmayalım

bir kere seçtiğim bir kelimeyi istediğim sayıda arama motorunda arayabiliyorum ve tek tıkla ve bunları istediğim gibi belirliyorum

Mesela tek bir tıkla tarayıcıyı İE a çevirebiliyorum ve bu görüntüde olmuyor gerçekten oluyor tarayıcının çıkardığı seslerden indirilenleri kaydetme şekline kadar tamamen İE oluyor hangi sitelerin ie modunda açılacağını da belirleyebiliyorsunuz 

Mesela tek bir tıkla son kapattığımsekmeyi açabiliyorum ayrıca tek tıkla son kapttığım sekmelere ulaşabiliyorum

mesela süper drag özelliği var en çok sevdiğimde bu zaten bir kelimeyi google da veya başka bir arama motorundamı arayacaksınız sadece seçip sürkleyin ve bırakın yeni sekmede arama sonuçlarınız sizi bekliyor olacak aynı şkilde bir linke tıklama yerine bira sürükleyip bırakın yeni sekmede açılmış olacak 1-2 milim sürükleyip bırakmanız yeterli

mesela sekmelerin üzerine gelip tekerlek ile istediğiniz sekmeye gidebiliyorsunuz

mesela bi "Boss Key" atayabiliyorsunuz ve bunun davranışını da seçebiliyorsunuz

kapatma seçeneklerini özelleştirebiliyorsunuz

fare hareketleri ile tarayıcıyı yönetebiliyorsunuz ve onlarca seçeneğiniz var

sekmelerin ayrı ayrı çalışmasını bütün sekmelerin tek işlem gibi çalışmasını veya her siteye ait sekmelerin tek işlem gibi çalışmasını ayarlayabiliyorsunuz

flash javascript, java vs istediğinizi devre dışı bırakabiliyorsunuz

Bütün klavye kısayollarını istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz

Gerçi chrome dada var ama yer imlerinizi gmail hesabınızla senkronize edip heryerde kullanabiliyorsunuz ayrıca hem chrome hem plus kullanıyorsanız iki tarayıcının yer imleri de bir birinin aynıoluyor her zaman

herkes chrome 4.0 ı kullanırken siz 5.0 ı kullnıyorsunuz Kahkaha

akılıma gecenin bu saatinde gelenler bunlar chrome ve plus ı birlikte kullndığım için eğer chrome da olan bir özelliği  yazdıysam affola</

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 20 Mart 2010 00:38
Ahmet Ertuğrul
19-03-2010, 20:36   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Teşekkürler. Güzel kaynak.

perfect life
16-04-2010, 18:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
799 mesaj

Teşekkürler Chronium'u denedim ama tamamı Türkçe olmadığından vazgeçtim.