Neden daha ucuz ??

telefon kopy
11-06-2014, 00:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar bugün Discovery'nin bir telefonunu aldım kendi sınıfındaki bir çok telefon ile kıyasladım evet farklı ve fiyat araştırmasına girdim herkes gibi internetten büyük marketlere baktım anlayamadığım birşey süper marketlerde bile satılan bir telefon neden media markt, kliksa, bimeks gibi mağazalarda pahalıda http://www.teknolojiyolu.com/gen ... i-cep-telefonu.html bu sitede neden daha ucuz ???

padisah
11-06-2014, 00:19   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Paralel ithalat olabilir ya da daha az kâr payı eklemiştir.

mustafa2116
11-06-2014, 15:18   |  #3  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Satılan ürünler kaynak şekline göre değişir.

x telefonu doğrudan X firmasının üzerinden gelir.  Bunun girişi için X firması vergi öder. ürünler tekillik üzerine çalışır. (daha pahalıdır genelde) örnek 1.000 tl
yine X telefonu  Y firması tarafından alırnır Y firmasının garntisinde kalarak vergide  ödenerek gelir  tekillik yda çoğulluk firmanın aldığı ürüne bağlıdır. nirpeten daha ucuzdur örnek 900 tl

Yine x telefonu Y firması ile anlaşıp üretmiş olduğu ürünü Z firması parametrelerinde satar ve vergi  Y firmasına ait olup garanti X firmasınındır. Z firması paremetrik satış yaptığı için daha ucuz bir fiyat bildirebilir örnek 800 tl

Yine x telefonu Y firmasında üretimi sitenmiş garantisi x-y firmasının ortaklığında duran vergisi y firmasınca karşılanan Z firmasında dağıtımı yapılan ve F firmalarında pazara sunulan üründür  fiyat fazla aracı gezmiş olsada Y firmasının belirlediği firma ve yollardan geçtiği için üretim fiyatından pekte yukarı bir fiyat sunulmaz çünkü üretici  firma ürünü Y firması için üretmiş ve kârını almıştır. fiyat en düşük halde olabilir 500 tl

yine X telefonu  talep karşılamak yada tutundurma yapmak için X firmasınca üretilir ve y firmasının kanallarını kullanarak satış yapar.  Fiyat en düşük hale gelebileceği  tek nokta  budur. fiyat anlaşmalı firmalarca 4 tl gibi komik rakamlara da inebilir 300 tl gibi fiyatlarda da tutulabilir. burda anlaşmalı firmaların X telefonu ile yapmak ve ulaşmak istediklerine bağlıdır.

umarım anlaşılmıştır.

mhmt06
11-06-2014, 19:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj
Alıntı: telefon kopy  
Arkadaşlar bugün Discovery'nin bir telefonunu aldım kendi sınıfındaki bir çok telefon ile kıyasladım evet farklı ve fiyat araştırmasına girdim herkes gibi internetten büyük marketlere baktım anlayamadığım birşey süper marketlerde bile satılan bir telefon neden media markt, kliksa, bimeks gibi mağazalarda pahalıda http://www.teknolojiyolu.com/gen ... i-cep-telefonu.html bu sitede neden daha ucuz ???

kimse malını diğerinden bir kuruş ucuza satmaz. mutlaka vardır bir kusuru.
(ucuz reklamlar beni deli ediyor.)