Neden İki tane Optik sürücü İkonum var?

make-believe
13-12-2007, 22:06   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımda sadece bir tane DVD Writer takılı. Ama 'Bilgisayarım'a' tıklayınca iki optik sürücü ikonu görüyorum. Hiç bir zararını görmedim ama olmayan bir sürücünün ikonu komik değil mi? Sanal sürücü kurulu değil. Aklıma başka bir şey gelmedi. Ne dersiniz?

ferrarili adam
15-12-2007, 22:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
457 mesaj

make-believe
nasılsın iyimisin.

aynı sorun bendede var. 2 tane dvd yazıcı ama pc de fazladan bir adet cd yazıcı daha görünüyor.aslında ben alchol %120 kurmuştum biara ondan şüpheleniyorum. sonradan sildim programı ama bu kaldı hiçbir şekilde silecek biryer bulamadım bunu. zaten bir zararıda yok görünüyor.

make-believe
16-12-2007, 01:39   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
ferrarili adam
make-believe
nasılsın iyimisin.

aynı sorun bendede var. 2 tane dvd yazıcı ama pc de fazladan bir adet cd yazıcı daha görünüyor.aslında ben alchol %120 kurmuştum biara ondan şüpheleniyorum. sonradan sildim programı ama bu kaldı hiçbir şekilde silecek biryer bulamadım bunu. zaten bir zararıda yok görünüyor.

Ferrarili adam kimse bu soruma bir yanıt vermemişti, yanıt verenin eski bir dost olduğunu görmek beni inan çok mutlu etti. Nerelerdesin, sakın bir yere falan ayrılma forumdan.Gülümseme

Papatyasever
16-12-2007, 02:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Windows'ta program ekle/kaldır menüsünden bir programı uninstall edince bazı programlara ait kayıt defteri girişlerinin tam anlamıyla temizlenmediği olabiliyor. Bu da programa ait bazı izlerin sistemde kalması demek. Bu ve benzeri sorunları haletmek için Registry Mechanic diye güzide bir program var. Bi kurup çalıştırmanızda fayda var. Sorun kesin hallolur demiyorum ama belki bi faydası olabilir. Zira ikinci optik sürücü büyük ihtimalle sanal bir sürücüye aittir. Eğer orada fazlalık olarak görünmesi sizi rahatsız ediyorsa bilgisayarım-sağtık-özellikler-donanım-aygıt yöneticisi'nden kullanmadığınız sürücüye sağ tıklayarak devre dışı bırak diyin. artık sisteminizde görünmeyecektir.

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 16 Aralık 2007 02:27
ferrarili adam
16-12-2007, 22:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
457 mesaj
Papatyasever
Windows'ta program ekle/kaldır menüsünden bir programı uninstall edince bazı programlara ait kayıt defteri girişlerinin tam anlamıyla temizlenmediği olabiliyor. Bu da programa ait bazı izlerin sistemde kalması demek. Bu ve benzeri sorunları haletmek için Registry Mechanic diye güzide bir program var. Bi kurup çalıştırmanızda fayda var. Sorun kesin hallolur demiyorum ama belki bi faydası olabilir. Zira ikinci optik sürücü büyük ihtimalle sanal bir sürücüye aittir. Eğer orada fazlalık olarak görünmesi sizi rahatsız ediyorsa bilgisayarım-sağtık-özellikler-donanım-aygıt yöneticisi'nden kullanmadığınız sürücüye sağ tıklayarak devre dışı bırak diyin. artık sisteminizde görünmeyecektir.
regestry mekanik işe yaramadı.
aygıt yöneticisinde ise gözükmüyor.o nedenle devre dışı bırakma falan yapamıyosun.

make-believe
17-12-2007, 01:37   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Ben de hala  kaldıramadım şu ikinci Optik sürücü ikonunu.

Özelliklerine tıklayınca gariptir Harddiskim çıkıyor. Bu sürücüyü kaldır diyorum, kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatıyor ve yeni bir aygıt bulundu (aygıt ta samsung diskimin adı çıkıyor :) )   mesajını veriyor. Böyle garip bi durum... Gözünü devirmiş