Neden Opera Kullanıyorum?

Banned
02-05-2009, 17:36   |  #26  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
127 mesaj

herkesin de bildiği gibi operacı tayfasında bir firefox'a gıcıklık yapma huyu almış gidiyor ne zaman firefox laflarını duysalar kendilerinden geçiyor saçlarını başlarını youyorlar ve hemen kötülemeye başlıyorlar nasılmış şimdi biraz da ben kötüleyeyim nihahahaKahkaha....her şeyin az biraz kırpılmış ve sadeleştire sadeleştire her şeyin ucundan köşesinden birazcık tutmasından başka olayı yok operanın yani kendisi bu kadar ister yalanlayın ister doğrulayın olay bundan ibaret...övdüklerinin çoğu abartı biz de kullandık sonuçta kendisini...sonuç olarak olay svaş jeti(tilki) ile planörü karşılaştırmak gibi birşey ikiside uçuyor ama birinin sağı solu ayrı oynuyor öbürü fişek gibi..şimdi bu yorumun üstüne artık soğuk bi su mu içersiniz sinirinizden kendinizi mi yersiniz orası size kalmış...

Son Düzenleme: cd-rww ~ 02 Mayıs 2009 17:38
mustafaasil66
02-05-2009, 18:52   |  #27  
Yıllanmış Üye
373 mesaj

Ben operayı pek sevmiyorum ama bilgisayarımda yüklü bulunuyor hep memnun değilim yani 4 tarayıcıyı kesin yüklerim ie,mozilla,chome,opera

Ahmet Ertuğrul
02-05-2009, 19:38   |  #28  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

@N_I_R_W_A_N_A

Opera'da reklam engellemek için cebelleşip durmuyoruz, bir adet script dosyasını C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Opera\Opera\profile\styles\user'a atmak yeterli oldu. Bu Opera'da reklamları engellemenin sadece bir yolu.

Opera'da ciddi bir uyumsuzluk sorunuyla karşılaşmadım ben girdiğim sitelerde. Sadece bir site içim FF'yi kullanıyorum, o da site yöneticisinin siteyi özel olarak FF'yle uyumlu olacak şekilde hazırladığı için.

Opera'nın pazar payının çok düşük olduğunu biliyoruz ancak bu pes etmesini ya da bazıları gıcık oluyor diye Microsoft'a dava açmamasını gerektirmez.

Banned
02-05-2009, 19:48   |  #29  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Zaten bu forumun en büyük sorunlarından biri herkes kendi fikrini en iyi olarak görüyor bu anti olsun tarayıcı olsun böyle yeni fikirlere hiç kimsenin tahaammülü yok.

Ahmet iyi niyetlerle bir konu açtı forumda onuda opera kullanmak isteyenler için açtı ama sağolsun firefoxcular ve diğerleri demediğini bırakmadı.

Ya bırakın artık bunlarıda opera kullanan arkadaşlar faydalansın bu konudan siz istediğiniz tarayıcıyı kullanın kimse size zorla opera kullanın demiyor.

Ahmet Ertuğrul
02-05-2009, 19:59   |  #30  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
cd-rww
herkesin de bildiği gibi operacı tayfasında bir firefox'a gıcıklık yapma huyu almış gidiyor ne zaman firefox laflarını duysalar kendilerinden geçiyor saçlarını başlarını youyorlar ve hemen kötülemeye başlıyorlar nasılmış şimdi biraz da ben kötüleyeyim nihahahaKahkaha....her şeyin az biraz kırpılmış ve sadeleştire sadeleştire her şeyin ucundan köşesinden birazcık tutmasından başka olayı yok operanın yani kendisi bu kadar ister yalanlayın ister doğrulayın olay bundan ibaret...övdüklerinin çoğu abartı biz de kullandık sonuçta kendisini...sonuç olarak olay svaş jeti(tilki) ile planörü karşılaştırmak gibi birşey ikiside uçuyor ama birinin sağı solu ayrı oynuyor öbürü fişek gibi..şimdi bu yorumun üstüne artık soğuk bi su mu içersiniz sinirinizden kendinizi mi yersiniz orası size kalmış...
Ben FF'ye gıcık değilim yeri geldiğinde onu da kullanıyorum. Benim asıl anlayamadığım şey bütün FF kullanıcılarının Opera kullanıcılarıyla ilgili böyle ortak bir kanıya sahip olmaları.Nasıl yani? Ayrıca ben FF'yi de kötülemedim, onu nerden çıkardınız? Eklentileri sevmiyorum dedim.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 02 Mayıs 2009 20:07
Ahmet Ertuğrul
02-05-2009, 20:12   |  #31  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Kylie
Zaten bu forumun en büyük sorunlarından biri herkes kendi fikrini en iyi olarak görüyor bu anti olsun tarayıcı olsun böyle yeni fikirlere hiç kimsenin tahaammülü yok.

Ahmet iyi niyetlerle bir konu açtı forumda onuda opera kullanmak isteyenler için açtı ama sağolsun firefoxcular ve diğerleri demediğini bırakmadı.

Ya bırakın artık bunlarıda opera kullanan arkadaşlar faydalansın bu konudan siz istediğiniz tarayıcıyı kullanın kimse size zorla opera kullanın demiyor.

Hislerimize tercüman oldun. Teşekkür ederim.

Banned
02-05-2009, 20:18   |  #32  
Banlandı
5,024 mesaj
ahmeyt05
Konu sabitlense güzel olur.
Bencede konu sabitlense güzel olur Opera kullanan ya da kullanmayı düşünen arkadaşlar için çok faydalı bir kaynak oldu.

Selçuk Beye mesaj atmalısın bununla ilgili ya da kendi okur umarım.

net24
02-05-2009, 20:48   |  #33  
Yıllanmış Üye
1,233 mesaj

operayı şimdi kurdum süpermiş ya ben beğendim.

Banned
02-05-2009, 21:19   |  #34  
Banlandı
127 mesaj
ahmeyt05
Ben FF'ye gıcık değilim yeri geldiğinde onu da kullanıyorum. Benim asıl anlayamadığım şey bütün FF kullanıcılarının Opera kullanıcılarıyla ilgili böyle ortak bir kanıya sahip olmaları.Nasıl yani? Ayrıca ben FF'yi de kötülemedim, onu nerden çıkardınız? Eklentileri sevmiyorum dedim.
şöyle sağda solda firefox ile ilgili haberleri falan gez dolaş sonra yorumlara bak Ağzı kulaklarına varıyor..aylar önce facebookta dalga olsun diye opera ve firefoxla ilgili guruplar aramıştım pek çok firefox karşıtı operacı gurup olmasına rağmen tersi yoktu...yani nedensiz bir önyargı değil bu...

Mustafa@PC
02-05-2009, 21:48   |  #35  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Yıllar önce opera kurmuştum,o zaman beğenmemiştim,

Ahmet senin konundan sonra tekrar düşündüm ve kuriyim dedim dün gece kurdum,

Eskisine göre daha özellikli ve daha stabil,hernkadar az kullansamda kalsın pcde.

Saol konu için.

Ahmet Ertuğrul
02-05-2009, 22:15   |  #36  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
cd-rww
şöyle sağda solda firefox ile ilgili haberleri falan gez dolaş sonra yorumlara bak Ağzı kulaklarına varıyor..aylar önce facebookta dalga olsun diye opera ve firefoxla ilgili guruplar aramıştım pek çok firefox karşıtı operacı gurup olmasına rağmen tersi yoktu...yani nedensiz bir önyargı değil bu...
Doğrudur. Kaliteli bir forum olan Chip Online'ın kaliteli üyeleri vasıtasıyla bu önyargını kırarız inşallah. =)

Ahmet Ertuğrul
02-05-2009, 22:16   |  #37  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
Mustafa@PC
Yıllar önce opera kurmuştum,o zaman beğenmemiştim,

Ahmet senin konundan sonra tekrar düşündüm ve kuriyim dedim dün gece kurdum,

Eskisine göre daha özellikli ve daha stabil,hernkadar az kullansamda kalsın pcde.

Saol konu için.

Bir şey değil. e-eyup'u da unutmayalım lütfen.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 02 Mayıs 2009 22:17
Hayalet 26
02-05-2009, 23:33   |  #38  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Operayı gerçek Opera kullanıcıları bilirler.Firefox cular boşuna çırpınmasınlar.
Firefox,ie ve chrome  Opera varolduğu sürece benim pc mde tozlanmaya mahkumdur.

ilginch
02-05-2009, 23:49   |  #39  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

biz de ilk önce firefoxçuyduk ;)
baktık ie den farklı bir tarayıcı: firefox!
kullanmayan herkese ff tavsiye etmek vs vs.
sonra operayı gördüm, her şey değişti..Dil çıkarıyor

'tabi firefoxun stumble upon eklentisi olduğu için silemedim,gönlüm el vermediGülüş'

deneyin derim, chrome olsun safari olsun, tüm tarayıcıları kullandım, hepsinin eksik yanları var, siz de deneyin, size hangisi uyarsa onu kullanın Onay

xmenevren
03-05-2009, 01:28   |  #40  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
916 mesaj

tebrikler çok iyi bir çalışma

man on the moon
03-05-2009, 01:29   |  #41  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

stumbe upon surf alışkanlıklarına göre sana yeni siteler öneren bir servis.
stumbleupon kullananlar buraya baksınlar.

Son Düzenleme: man on the moon ~ 03 Mayıs 2009 01:33
PcMaKeR
04-05-2009, 23:43   |  #42  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Eline sağlık güzel anlatım ama Opera bende sadece tasarladığım site operada düzgün mü çalışıyor ona bakmak için kuruludur. Safari,chrome,opera,firefox bunlarla sadece tasarım kontrol ederim.

Ama kimseyi zorlamayın bence gel falan kulland diye. Opera yı kimse hemen beğenmiyor. Burası bir gerçek ;)

zahek
08-05-2009, 10:52   |  #43  
zahek avatarı
Yeni Üye
30 mesaj

Arkadaşlar öncelikle böylesine detaylı bir anlatım yaptığınız için sizlere teşekkür etmek isterim.
Oldukça da hoş bir anlatım olmuş aslında.Eklenecek ve söylencek tabii ki çok şey var fakat bunları tek tek yazmaya açıkçası vaktim de yetmez şu an.
Opera ile ilgili daha detaylı bilgiler almak isteyenler aşağıdaki birkaç linki kontrol edebilirler..

Bunun dışında herkes istediği ve kendini rahat hissattiği tarayıcıyı kullanmalıdır tabii ki.Bunun yanısıra FF yahut IE nin pazar payaınını açık ara önde olduğunun da bilincindeyiz fakat bunun nedeneri ile ilgili de çokça tartıştık ve halen de tartışıyoruz ilgili forumlarda.
Ama nihayetinde Operanın tek hedefi bilgisayarlara entegre bir tarayıcı olmak değil...her platformun kullanılarak internete bağlanmak gibi bir amaç içerisindedirler ve bu yüzdendir ki OPera Mininin kullanım oranlarına bakarsanız,oyun konsollarında ve hatta ve hatta televizyonlara enttegre gelecek internet tarayıcılarını incelersenin ne denemk istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.

Bunun dışında tabii ki her tarayıcının kendine has özellikleri vardır ama birçok yeniliğe öncülük eden firma da Opera firmasıdır...Operanın tarihi gelişimini incelerseniz daha net görebileceksinizdir.

Onun dışındaki özel sorunlarlarla ilgili de zaten yeterli kadar çözüm yahut çözüme yardımcı olabilecek yardımsever arkadaşlar var opera kulanıcıları arasında.

Son söz,hep dediğimiz gibi..:) Bol Operalı günler..

Z@h3k

man on the moon
08-05-2009, 12:01   |  #44  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

Opera'nın tarihi gelişimi

setare
08-05-2009, 12:31   |  #45  
Yıllanmış Üye
260 mesaj

operanin `gorunumu genislige uydur`ozelligi baska tarayicida yok varsa da ben bilmiyorum

teknomobil
08-05-2009, 16:15   |  #46  
Taze Üye
15 mesaj

Neden Opera kullanıyorum:
1. Bilgisayarımı yormadığı için
2. Reklamlarla boğuşmamı engellediği için
3. Tek bir tuşa basarak mail yazmamı sağladığı için
4. Tek bir tuşa basarak 6 farklı posta adresimden mail aldığı için
5. Pop3 ve imap desteği olduğu için
6. Hızlı erişimi olduğu için
7. Tek bir tuşa basarak video sitelerinden video indirmemi sağladığı için
8. İstediğim siteye özel arama motoru oluşturabildiğim için
9. Standart dışı taşan sayfaları tek tuşla normale getirdiği için
10. Sekme dışında kesinlikle pencere açılmasını önlediği için
11. Rss beslemelerini mail takip edercesine siteye özel takip edebildiğim için
12. Pek kullanmasamda mirc ağlarına bağlanabildiği için
13. Dahili dosya indirme yöneticisi olduğu için
13. Dahili torrent indiricisi olduğu için
14. Siteye özel ayarlar yapabildiğim için
15. Kullanıcıya özel java scripler kullanabildiğim için
16. Tüm yerimlerim notlarım hızlı başlattaki sitelerimi Opera üzerinde yedeklediğim için
17. Dünyanın neresinde olursam olayım tek bir Opera hesabımla tüm yerimlerime ayarlarıma ulaşabildiğim için
18. Tüm ayarlarımı cep telefonumdaki Opera ilede kullanabildiğim için
19. Sayfalarda akıcı hızlı bir gezinti yapabildiğim için
20. Heryerini kurcalayabildiğim ve istediğim butonu istediğim yere taşıyabildiğim için
21. Sayfayı geriye yada ileriye almak için tek fare hareketi kullanabildiğim için
22. Parola sihirbazım sayesinde sitelere girerken kullanıcı adı ve şifre yazmadığım için
23. Herşeyden önemlisi bunların hiçbirisi için eklenti kurmadığım için herşeyin kendiliğinden olduğu için

Aslında daha çok nedenim var ama aklıma bunlar geldi.
Kısacası Operayı hızlı ve çok fonksiyonel olduğu için kullanıyorum. Heleki eski sistem pentium III kullanıyorsanız ne demek istediğimi kullanınca göreceksiniz.
Benim fosil bilgisayarımda bile bu kadar hızlı ve sorunsuz çalıştığıne göre orta sistem bilgisayarda uçması lazım :)
İyiki varsın Opera

Son Düzenleme: teknomobil ~ 08 Mayıs 2009 16:20
Banned
08-05-2009, 17:40   |  #47  
Banlandı
127 mesaj

anlaşılan opera kullanıcılarının asıl kullanma nedeni "herşey içinde" komple bir sistem olarak geldiği için...yoksa firefoxta aynı şeyleri eklentiler ile yapıyor ve eklentileri internetten indirmesi sorun değil çünkü internet olmaksızın zaten hiçbiri bir işe yaramaz ama hala acaip olan şey şu ki millet ie'yi neden kullanıyor...yoksa herşeyi zor yoldan yapmak gibi bir fantazileri mi var...bu arada operada tek tıkla video iniyor dedi bir arkadaş, firefoxta bir eklentiyle bir tıkla video önbellekten masaüstüne(veya nereyi isterseniz) extra kota harcamadan inebiliyor operada da böyle mi yoksa zaten izlediğimiz video yine sıfırdan mı iniyor orasını merak ettim...

Kapalı Hesap (91855)
09-05-2009, 16:15   |  #48  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

bunların hepsi firefoxa eklenti yükleyince oluyor zaten
eklenti yetersiz kalırsa internetten firefoxun kodlarını indirip kafana göre düzenlersin

koc06
09-05-2009, 19:23   |  #49  
koc06 avatarı
Yıllanmış Üye
682 mesaj
Kylie

Alkış
ARKADAŞLAR SİZİ TEBRİK EDİYORUM.GÜZEL KONU AÇMIŞSINIZ.TEŞEKKÜRLER.
evet çok haklısın kylie, arkadaşlar kylie e %1000 katılıyorum.BIRAKALIM ARTIK BU TARTIŞMALARI YOK O İYİ YOK BU İYİ HEPSİNİN KENDİNE GÖRE BİR GÜZELLİĞİ BİR ÖZELLİĞİ VE BİR MÜHENDİSLİK MİMARİSİ VAR.TARTIŞMAYA HİÇ GEREK YOK BENCE ARKADAŞLAR.HEPSİNİN YERİ AYRI AYRI

SAYGILAR

Son Düzenleme: koc06 ~ 09 Mayıs 2009 19:28
franticmpx
11-05-2009, 23:49   |  #50  
Yeni Üye
21 mesaj

Ben yıllardır Opera kullanıyorum. Her Tarayıcının muhakkak üstün yönleri var. Ama ben opera dışında diğerlerinde çok yorulduğumu hissediyorum.
Özellikle parola sihirbazı,
Sekmeler,
Kısa yollar (fare hareketleri)
Hızı,
Ne sebepen dolayı operayı kapatsamda açtığımda kaldığım yerden devam etmesi,
Yer imlerindeki esneklik,
Bir dolu tema olayı,
Widgets olayı
Bunlardan vazgeçemeyeceğim için opera kullanmaya devam ediyorum. Gerçekten opera olmayan bir bilgisayarda çok zorluk çekiyorum. O kadar rahatlıklarına alışmışımki :D