Neden Oyun Konsolları Satın Alıyorsunuz?

Adanalı.
05-09-2009, 02:56   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,336 mesaj

Arkadaşlar oyun konsollarında olan her şeyin daha fazlası PC'de varken neden oyun konsolu alıyorsunuz? Taşınabilir olsalar bari ama o da yok. Oyun fiyatlar PC'nin 2 katı.

alban
05-09-2009, 05:15   |  #2  
Taze Üye
19 mesaj

arkadaşım 270 tl ye satılan ps2 nin oyun kalitesi için en az 1200 tl lik pc gerekir aradaki fiyat farkı bence durumu açıklıyor vede şunu söyleyeyim oyun yükleme derdi yok bilgisayar gibi kasması çökmesi yok o yüzden

ParanoiD
05-09-2009, 10:35   |  #3  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Arkadaşlarımla oynama keyfi ve bazı oyunların zevklerini bilgisayarda alamamam konsol almamın nedenlerindendir.ps3 de 4 kişi yaptıgımız maçların zevkini bana pc veremez.Ama tek kişilik oyunları bilgisayarda oynamayı tercih ediyorum.

mhmTR
05-09-2009, 13:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
322 mesaj

https://www.chip.com.tr/blog/mhmtr/pc-vs-oyun-konsollari_3410.html

Dioxid
05-09-2009, 19:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
334 mesaj
Alıntı: alban  
arkadaşım 270 tl ye satılan ps2 nin oyun kalitesi için en az 1200 tl lik pc gerekir aradaki fiyat farkı bence durumu açıklıyor vede şunu söyleyeyim oyun yükleme derdi yok bilgisayar gibi kasması çökmesi yok o yü

Bendensin...Anlayan fazla yok.... Sende benım  gibi Polimiğe girme bence...Oyunu yırtınarak, olacak diyipte gene sorun cıkararak, taktıgında CD'yi  okunmayım kasaya 4,5 yumruk atarak, oynayacagın oyundan daha oynamadan tiskinipte foruma gelince PC de daha iyi yaha Ne konsolu diyen ve  tadını ilk olarak kötü tatmak isteyen cok uye var...Boşver... 

alien_fx
05-09-2009, 20:10   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

cok güzel bi konu başlığı arkadaşım @Herrscher sana "sonuna" kadar katılıyorum. cok güzel bi konu olmuş.
bende insanların neden konsol aldığına bi anlam veremiyorum

Son Düzenleme: alien_fx ~ 05 Eylül 2009 20:12
semmih5
09-09-2009, 21:17   |  #7  
semmih5 avatarı
Üye
95 mesaj

pes için

maynards
10-09-2009, 16:01   |  #8  
Yeni Üye
45 mesaj

şahsen pC tercihimdir ama bazı oyunlar geçrekten konsollarda tad veriyor. ayrıca blu-ray oynatıcıların fiyatları şuan ortada, son güncellemelerle internete özellikleri de genişliyor, bana bu kadar çok seçenek veren bir ürüne maddi durumum el verirse hayır demem. ama konsol bir ekoldür, eskiler daha iyi bilir PC yokken onlarla vakit öldürenler çok vardı. kısacası sadece oyun oynamak içinse konsol ağır basıyor bünyemde.

net24
10-09-2009, 16:16   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,233 mesaj

Arkadaşlar bir de bu önemli.
-Ben kendi PC'mde oyun oynarken pek zevk almıyorum.Ha tamam sistemi biraz düşük kaldı ama sistemi iyi olanlardan da duydum.Konsolda oyun bir ayrı zevklidir.Ben bilgisayarımda bayadır oyun oynamıyorum.Halamlara gitmiştim Play Station 2 vardı.Savaş oyunlarını nadir oynayan biriyim.PS2 karşısında oyunu bırakmam içimden gelmiyor.O yüzden sadece oyun için bilgisayar alacak kişiler fikir değiştirip konsol alabiliyorlar.

Psychonaut968
10-09-2009, 16:40   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

PC'yi daha çok severim ama bazı oyunlar PC'de güzeldir,bazıları konsolda.Sonuçta ikisinin de birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları var.

alien_fx
10-09-2009, 17:53   |  #11  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

konsol= para kaybı
pc= her açıdan spr bi alet

nadir akdag
10-09-2009, 18:20   |  #12  
Yıllanmış Üye
204 mesaj

oyun nu pc de oynayınca işlemcinin ömrü kısalıyo ayrıca son çıkan bi oyun nu oynamak için bilgisayarın bi parçasını değiştirmek gerekiyor konsolda öylemi hangi oyun çıkarsa çıksın o konsola uyarlanıyor

Dioxid
10-09-2009, 20:19   |  #13  
Yıllanmış Üye
334 mesaj
Alıntı: nadir akdag  
oyun nu pc de oynayınca işlemcinin ömrü kısalıyo ayrıca son çıkan bi oyun nu oynamak için bilgisayarın bi parçasını değiştirmek gerekiyor konsolda öylemi hangi oyun çıkarsa çıksın o konsola uyarlanı

Parası bol olanlar degişirir... bol olmayanda onla ugrasacagına para biriktirip 10 yıllık oyun harcamasını giderebilir...

alien_fx
11-09-2009, 10:16   |  #14  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj

ben gibi.

Dioxid
11-09-2009, 10:23   |  #15  
Yıllanmış Üye
334 mesaj
Alıntı: alien_fx  
ben gibi.

Herkez sen degil.. Yanlız..

StyleALP
11-09-2009, 11:24   |  #16  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
1,601 mesaj

Başlığı görünce gülmeme engel olamadım. Neden böyle bir soru sorma gereksinimi duydun bilmek  isterim. Konuya gelince bu '' Neden Alafranga WC varken Alaturka WC Tercih Ediyorsunuz '' gibi olmuş ben şahsen başlığı ilk görünce bu benzetme aklıma geldi. Bazıları vardır Alaturka 'da rahat edemiyordur onlara göre Alafranga daha rahat ve kullanışlı geliyordur, bazılarına göre ise Alaturka. Bazıları oturmak istiyordur bazıları ise oturmamak. Konsol ve PC Dünya 'sıda böyledir. Zevkler ve rahatlık. Oyuncunun teki Joiystic 'e alışmıştır ona göre PC 'de oyun oynamak işkencedir bazısı ise Konsolda zorluk çeker. Bu işin rahatlık yönüydü. Bazılarıda zevk ister sorun yaşamak istemez. Örn: 1.000 TL 'ye bir Oyun PC 'si mi almak iyi olur yoksa PlayStation 3 'mü ? O sistemde yeni nesil oyunları rahatlıkla oynayamaz + Ayarları aşağı çekmeniz gerekir buda oyunun zevkini %40 [ şahsen ] düşürücektir. He işin birde bazı oyunların tek bir platforma benimsendiği durumlar vardır. Şahsen futbol oyunlarını PlayStation 'da oynamanın zevkinin başka hiç bir platformda bulunmadığını düşünüyorum ve çoğu Oyuncununda bu düşüncede olduğunu düşünüyorum.

Başlık altında bazı arkadaşlar Konsol tericihinde olan arkadaşların düşüncesine saygı duymuyor, lütfen biraz daha saygılı olalım. Ama dediğim gibi bir çok oyunun kendisine özgü benimsenildiği Platform var.

* IYI ForumLaR...

Dioxid
11-09-2009, 11:33   |  #17  
Yıllanmış Üye
334 mesaj
Alıntı: StyleALP  
Başlığı görünce gülmeme engel olamadım. Neden böyle bir soru sorma gereksinimi duydun bilmek  isterim. Konuya gelince bu '' Neden Alafranga WC varken Alaturka WC Tercih Ediyorsunuz '' gibi olmuş ben şahsen başlığı ilk görünce bu benzetme aklıma geldi. Bazıları vardır Alaturka 'da rahat edemiyordur onlara göre Alafranga daha rahat ve kullanışlı geliyordur, bazılarına göre ise Alaturka. Bazıları oturmak istiyordur bazıları ise oturmamak. Konsol ve PC Dünya 'sıda böyledir. Zevkler ve rahatlık. Oyuncunun teki Joiystic 'e alışmıştır ona göre PC 'de oyun oynamak işkencedir bazısı ise Konsolda zorluk çeker. Bu işin rahatlık yönüydü. Bazılarıda zevk ister sorun yaşamak istemez. Örn: 1.000 TL 'ye bir Oyun PC 'si mi almak iyi olur yoksa PlayStation 3 'mü ? O sistemde yeni nesil oyunları rahatlıkla oynayamaz + Ayarları aşağı çekmeniz gerekir buda oyunun zevkini %40 [ şahsen ] düşürücektir. He işin birde bazı oyunların tek bir platforma benimsendiği durumlar vardır. Şahsen futbol oyunlarını PlayStation 'da oynamanın zevkinin başka hiç bir platformda bulunmadığını düşünüyorum ve çoğu Oyuncununda bu düşüncede olduğunu düşünüyorum.

Başlık altında bazı arkadaşlar Konsol tericihinde olan arkadaşların düşüncesine saygı duymuyor, lütfen biraz daha saygılı olalım. Ama dediğim gibi bir çok oyunun kendisine özgü benimsenildiği Platform var.

* IYI ForumLaR...

Perfect..Beğendim Bizde bunu anlatmaya calışıyoruz ama anlayanlar bile PCboyluk yüzünden yedıremıyorlar..Herkez böyle hakkını verse.. süper olur yorum yakışmış Tebrik ederim...

Psychonaut968
11-09-2009, 12:54   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
Alıntı: StyleALP  

* IYI ForumLaR...

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış   İşte doğru düşünce AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

alien_fx
12-09-2009, 20:04   |  #19  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj
Alıntı: pRo. Lord  

Herkez sen degil.. Yanlız..
ben megaloman dilim arkadaşım ve ayrıca forum a uye olduumdan beri ilk kez bole bi yorum yaptım. benle uğraşma bu bir uyarı.