nedir bu dll hatası

mehmet_can1985
05-05-2008, 13:02   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

selam ark.lar benim bi sorum olacak. ben bilgisayari her actigimda asagıdaki hatalar geliyor.sistemim daha hizli olacak umuduyla okudugum bir makaleye uyarak bir kayit defteri temizleyicisi programi kullanmıstım. sonrasinda bu hatalar karşima cıktı. ne yapabilirim yardim ederseniz sevinirim.
[/URL]

[URL=http://www.yukle.tc]

HolyMan
05-05-2008, 13:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
212 mesaj
mehmet_can1985
selam ark.lar benim bi sorum olacak. ben bilgisayari her actigimda asagıdaki hatalar geliyor.sistemim daha hizli olacak umuduyla okudugum bir makaleye uyarak bir kayit defteri temizleyicisi programi kullanmıstım. sonrasinda bu hatalar karşima cıktı. ne yapabilirim yardim ederseniz sevinirim.
[/URL]

[URL=http://www.yukle.tc]

Senin o hata da gösterdiği dll dosyaları silinmiş hatada verdiği dll ismini şu sitede ara http://www.dll-files.com/ ve indir ikisinide onları resource dosyasına (bilgisayarımda arat bulursun o dosyayı ) kopyala sorunun çözülecektir bu arada eğer iki tane varsa sisteminde resource dosyası ki bende öyle tek tek denemen lazım bu dosyaları  

mehmet_can1985
05-05-2008, 13:41   |  #3  
OP Yeni Üye
25 mesaj

holyman sagolasin dostum ama o dosyayı bulamadim ben o siteden C_PsdRsDll dosyanın ismi. nerden bulabiliriz o dosyayı baska??

HolyMan
05-05-2008, 13:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
212 mesaj

kardeş ingilizce durumun nasıl bilmiyorum ama bu adreste çözümünü anlatmışlar bana sorma bende pek anlamam :)

ben biraz araştırıyım tekrar yazarım

mehmet_can1985
05-05-2008, 13:57   |  #5  
OP Yeni Üye
25 mesaj

ya biraz ing. var bende ama o sitedeki bi adam çözmüş işi oda hawlet packete bi mail yollamiş hata kaybolmuş hiç bişi yapmamis tamamen sans eseri çözmüş olayi :):)

HolyMan
05-05-2008, 14:01   |  #6  
Yıllanmış Üye
212 mesaj

:)
bi sitede de şu değerleri kayıt defterine girmen söyleniyodu

1. Start => Run => regedit => Press Enter
2. Navigate to -
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Infenion\TPM Software
3. Insert a new string value named
"C_SpURsDll" with the contents "C:\Program Files\ProtectTools\Embedded Security Software\IfxSpURs%s.dll" (both without the " ").
4. Restart/after restart, credential manager will work properly.

ok buda olmazsa googlede ara çıkıyo ingilizce sitelerde

mehmet_can1985
05-05-2008, 14:05   |  #7  
OP Yeni Üye
25 mesaj

bunu bende buldum evet yaptım ayari tekrar başlatalim bilgisayari bakalim yallah bismillah :)

mehmet_can1985
05-05-2008, 14:14   |  #8  
OP Yeni Üye
25 mesaj

yok cözülmedi ama galiba ben anladim biraz anakart sürücüsü ile ilgili galiba bu hata anakartin modelini nasil ögrenebilirim. cok mu oluyorum acaba yeter bukdar soruda sorulmaz demiyorsunuz umarim :)

HolyMan
05-05-2008, 15:57   |  #9  
Yıllanmış Üye
212 mesaj
mehmet_can1985
yok cözülmedi ama galiba ben anladim biraz anakart sürücüsü ile ilgili galiba bu hata anakartin modelini nasil ögrenebilirim. cok mu oluyorum acaba yeter bukdar soruda sorulmaz demiyorsunuz umarim :)
yok ya önemli değil sen pc wizard 2008 programını indir o sana a'dan z'ye her parçanın ayrıntılarını söyler

işte sana adres :

Son Düzenleme: HolyMan ~ 05 Mayıs 2008 16:01
Melocan
05-05-2008, 19:02   |  #10  
Taze Üye
11 mesaj

Arkadaşım Keşke Öle yapmasaydın.Bazı kötü niyetli insanlar bazı şeyler uydurarak şöyle şöyle olacak diyor ama asıl amaçları senin bilgisayarını bozmak.Bu insanlar bu işlerden zevk alıyor işte.O hata bencede dll hatası'dır.Anakartla alakasının olmadığını düşünüyorum.Çünkü teknik bi arıza verse o hatayı vermemesi lazım.Eğer formatlarsan veya silinen dll dosyalarını bir yerden bulup geri yüklersen sorunun çözüleceğine inanıyorum çünkü açılış dosyaları bozulmuş olabilir.

HolyMan
05-05-2008, 19:39   |  #11  
Yıllanmış Üye
212 mesaj

veya mehmet_can1985 sen bu hatayı verdiği tarihi tam olarak hatırlıyorsan ondan önceki bir güne sistem geri yükleme yap bi de öyle dene bakalım

mehmet_can1985
06-05-2008, 12:47   |  #12  
OP Yeni Üye
25 mesaj

tekrar selam ark.lar o sorunu hallettim ben tpm diye bi güvenlik programi vardi diger  program olan hain disckeeper isimli program onun dll sini silmiş:) bende disckeeper isimli programi silerek hatta pataklayarak defettiken sonra sagolsunlar bilgisayarin yaninda vermişler bi cd onun içinde varmıs tpm isimli program silip tekrar yukledim o sorun halloldu fakat gelelim bugunku soruna
Hain bi virus saldirisina ugradigimi saniyorum internet exp.cok yawas donuyor ve ayrica mahrumiyetniz tehlike altinda aman ha şu programı yukleyin diye bi msj aliyorum işin garibi bunu windows penceresinde aliyor olmam. yokmudur buna bir care(he az once baslayan yeni bi durum kafasina göre sayfalar açılıyor)

DeePBluESeA
06-05-2008, 17:04   |  #13  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

bak dostum yapacağın sey problemi çözmek değil neden olan yazılımı bulmak
yoksa sen daha çoook karşılaşırsın bu problemle ve her seferinde aynı çözümleri tekrar tekrar aramak zorunda kalırsın

tavsiyem şu:
sysinternalssuite öğesini google da arat
çıkacak ilk sonuç microsoft.com da olacak
orada autoruns diye bir program var onu indir ve çalıştır
ilk birkaç dakika hiç dokunma program çalışmakta olan tüm verileri analiz eder ve bilgisayarında otomatik başlayan programlar çalışan uygulamalar vs hepsini listeler
ardından şu bulunamayan dll dosyasını oradaki kayıtlarda ara
bulduğun zaman hangi klasörde olması gerektiği neyle beraber çalışması gerektiğine dair bilgileri görürsün ardından soruna sebep olanları sisteminden kaldır yada uygun bir çözüm bul
tabi bu esnada ilk resimde verdiğin hata mesajlarını kesinlikle kapatma ve onay ver me açık beklesin

atasoyhk
26-12-2008, 11:33   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun bu sabah itibari le bendede başladı. acaba tam olarak neyaptın anlatrısan sevinirim.