Nerden başlanılmalı _?

muhammedchan
07-02-2013, 17:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar  öncelikle ileriki yıllar için ticari amaçlı olarak masaüstü programlama mı web programlamamı öğrenmem gerekir . Web programlama için izlemem gereken yollar nelerdir c serisi web program için gereklimi , sıfırdan başlayan biri olarak öğrenmem gereken program ve diller sırasıyla nedir bilgi verirseniz sevinirim .

Son Düzenleme: muhammedchan ~ 07 Şubat 2013 17:33
furkant
20-03-2013, 01:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
528 mesaj

Merhaba. İlk olarak C ile online uygulamalar yazamazsınız.
Ticari amaçlı program yazmak istiyorsanız, androide yönelmenizi tavsiye ederim. Fakat anladığım kadarıyla bir programlama geçmişiniz yok. Ben yine de size seçenekleri yazayım.

Web odaklı : Site tasarlama kod bakımından gayet kolaydır fakat tasarım yönünüz yoksa pek beceremezsiniz. Bu en kolay seçenek. Eğerki başarılı olursanız gerçek anlamda para kazanabilirsiniz. Sadece site tasarımı veya blog tasarımı yapıp satan bir arkadaşım var. Evi arabası vs. herşeyi tam :)

Masaüstü odaklı : Windows için Visual Studio ortamında C# ile program yazarbilirsiniz. Bu da kolaydır fakat ticareti nasıl olur bilemiyorum.

Mobil odaklı : En fazla kazanabileceğin ortam. Mac OS işletim sistemli bilgisayarın varsa İphone için uygulama geliştirmeni tavsiye ederim yok ise Eclipse ile android için. Fakat bunları öğrenmen uzun zaman alır. Android uygulamalar java tabanlı geliştirilir. Yani android için uygulama geliştirmek istiyorsanız javayla başlamanızı tavsiye ederim. Ben direk androide başladığım zamanı hatırlıyorum, (C++ ve C# ile çok sayıda program yazdıktan sonra başladım) farklı olduğu için biraz zorlanmıştım. Sonra javaya dönüp javadan sonra tekrar baktığımda herşey yerine oturmuş oldu. IOS için ise Objective C bilmeniz gerekiyor. Tahminimce Mac OS işletim sisteminiz yok. Bu durumda geliştiremezsiniz.

muhammedchan
02-04-2013, 23:03   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Cevabınız için teşekkürler :)

Koding
26-06-2013, 12:50   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
19 mesaj

http://www.inploid.com/t/bir-pro ... og&ref=more_answers umarım buradaki tartışma da işinize yarar. Kolay gelsin başarılar

_Kanserkan_
08-10-2013, 12:49   |  #5  
Taze Üye
15 mesaj

Android çok hızlı yayılıyor bence hala android sistem insanların tercihi ve haliyle Java bilmek müthiiş bir avantaj olacak. Çünkü gelecek Java'da. Ama fixtir herkes önce bir C ailesiyle başlar özellikle C#'a yoğunlaşır ve sonra Java düşünür. Siz de bu adımlarla gidebilirsiniz yalnız javaya geç kalmayın derim uzmanların da dediği gibi :) https://twitter.com/softwareuzman/status/369893258207326208

_Kanserkan_
08-10-2013, 12:51   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

https://twitter.com/Yazilim_Alemi/status/371020884271579136 Bir de böyle diyenler var tabi:) artık siz harmanlayıp ilerleyin kendi stilinize göre

Koding
07-12-2013, 19:27   |  #7  
Taze Üye
19 mesaj

iyi demişler:) "Gelecek Javayla gelecek" :)