Nereden Nereye Geldik .Teşekkürler Türkiye

erdilin
02-01-2012, 20:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle herkese merhaba ben serkan ercil.
R10 dan erdilin.

'un sahibi ve editörüyüm.
Sizlere web sitemden bahsetmek istiyorum ama buraya konu acmamdaki asıl amac siteyi bir umutla dergiye bırakmak degildir amacımız nereden nereye geldigimizi sizlerinde bilmesini istiyoruz.

Sitemiz 2009 yılında sadece 74 user ile Türkiye web site borsasında trafiğe girmiştir ; O zamanlar kimse bilmiyor ve çoğu ziyaretçilerimiz bile auto surfun ne oldugunu bilmiyordu . O günlerde kredi satışlarımız neredeyse yoktu sadece ayda bir veya iki ayda bir adet komik rakamlar ile satışlarımız vardı.

Zaman ilerledikçe ilk başlarda verdiğimiz hedeflere adım adım yaklaşıyordur .O zamanlarda alexa dünya sıralamamız 20 milyonlarda ve tr bazında 73 binlerde idi.
2010 yılında ele aldığımız sitemizde uzman seo bilgilerimizide işin içine katarak sıralamamız alexa da 1 m lerde ve tr bazında da giderek artıyordu  ve zaman ile userlerimizin artması kullanıcı tragini sunucularımız karşılamamaz hala geldi.

2011 yılı sonunda user sayımız 10,275 adete gelince ne kadar başarılı oldugumuzu sizlerinde görmesini istedik.
Şuanda Türkiyenin Auto Surf sitelerinden en çok karşı sitelere hit gönderen [ min 220 adet ] sitesi olmayı başardık.
Alexa sıralamamız 2011 yılı sonunda Dünya sıralamasında 427,000 TR bazında ise sadece 3,532 de.
User sayımız giderek artıyor ve aylık bazda sunucularımız giderek bizi karşılayamaz duruma gelmiş durumda .
Sadece aylık bazda kredi satışlarımız 400-500 Tl arası olmakla beraber sitemiz şuanda verdiği güven ortamında tüm web site sahiplerinin göz bebeğ, durumuna gelmiştir.

Teşekkürler chip.com.tr
SERKAN ERCİL