Nero 12 kurulumunda sorun.

alpagun
30-05-2013, 11:09   |  #1  
alpagun avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
492 mesaj

Bilgisayarda uzun süredir Nero 11 sürümü kurulu idi. Önceki gün kaldırıp 12 sürümünü kurmak istedim. Fakat 11 versiyon Windows'un "program kaldır" kısmından kaldırılamıyordu. Ben de güvenli mod'a alıp Program files/Comon files de bulunan Nero dosyalarını sildim. Regedit kayıtlarını temizledim. "Nero clean tools" aracını çalıştırdım. Daha sonra da Tune UP yardımıyla PC de bir genel temizlik yaptım. 

Nero 12'yi "yönetici olarak çalıştır" modunu da kullanmak suretiyle tüm seçenekleri kulanarak kurmaya çalşıyorum. Kurulum yarıya kadar geldikten sonra iptal oluyor. Bir türlü programı kuramadım. Böyle bir sorunla karşılaşıp çözüm bulabilen var mıdır ?

Sistem Bilgilerim
murat5038
30-05-2013, 21:01   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Net framework 4 ve VC redist 2008 sp1/2010/2012 Bunlar kurulumu değilse kur kurulu ise Onarma yap.

Sonra cleantool ile tekrar silip Regeditten,Gzili klasörlerden Appdatada veya heryerden dosyalarını kaldır. Bilgisayarı yeniden başlatıp Tekrar yüklemeye çalış.

alpagun
30-05-2013, 23:45   |  #3  
alpagun avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
492 mesaj
Alıntı: murat5038  
Net framework 4 ve VC redist 2008 sp1/2010/2012 Bunlar kurulumu değilse kur kurulu ise Onarma yap.

Sonra cleantool ile tekrar silip Regeditten,Gzili klasörlerden Appdatada veya heryerden dosyalarını kaldır. Bilgisayarı yeniden başlatıp Tekrar yüklemeye çalış.

"Program kaldır" menüsünde Nero 12 Kurulu görünüyor. Fakat bilgisayarda Nero 12'ye ait tek dosya ya da klasör yok. Evvelce Nero 'yu kurmaya çalıştığımda PC'de eski versiyon kurulu bulunuyorsa, Nero kurulumu önce bu sistemi kaldırıyor, sonra kuruluma geçiyordu. Şimdi Nero 12'yi kurmak istediğimde, "Değiştir" ve "kaldır" seçenekleri çıkıyor. Kaldırmak istediğimde, tıpkı kurulumda olduğu gibi, program bir süre çalışıyor. Daha sonra "Başarısız oldu" ibaresi çıkıyor ve Kurulum da, program kaldırma da yarıda kesiliyor.

Nero 7'yi kurabiliyorum. Bunda bir sorun yok Fakat 11  ve 12 sürümlerini kuramıyorum. Sanırım Nero crackli kullanımı önlemek için bu tip bir tedbir almış görünüyor. PC'ye öyle bir yere dosya atmış ki; benim gibi "direksiyon şöfürü"nün bunu bulup temizlemesi mümkün değil.

Ya eski versiyon Nero 7 ile idâre edeceğim; ya da komple format görünüyor bana.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Son Düzenleme: alpagun ~ 30 Mayıs 2013 23:47
murat5038
31-05-2013, 00:44   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Dosyaları tam silemediğinizden Kaynaklanıyor ve eski sürüm 7 kurduğunuzdan da yapıyor.Tüm neroları silip yapmanız gerekli En son sürümü yüklemek için.

Ancak Yasal olmayan yoldan Hazır cracklı kurmaya çalışıyorsan başdan hata zaten :) Nero 7 le devam et zaten nero yazdırma için genellikle kullanılıyor diğer özellikleri bana göre gerekli değil zaten. Yazdırma için yeterli olacaktır 7 sürümü de.