nero'da dvd yazma

ismailcoskun
13-02-2007, 18:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

merhaba arkadaşlar,
Forumumuza yeni kayıt oldum.Açıkçası,forumda sorunumla ilgili arama yapmadan ve deneme olsun diye yazıyorum.AVİ ve MPG formatındaki video dosyalarımı,Nero'da dvd yazıcımda yazarken,formatlarını değiştirmem gerekiyor mu yoksa Nero otomatik olarak kendisi formatlıyor mu?
İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

barisaydiner
13-02-2007, 19:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

data (veri) diski yaratırsanız nero hiçbir değişiklik yapmaz. ama video veya dvd diski yaratırsanız zaten uyumlu olabilicek dosyaları ekleyebilmenize imkan verir

fahr_i
13-02-2007, 20:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
110 mesaj

arkadaşın dediği gibi veri diski yaratırsan sorun yok fakat dvd film yapmak için nero 7  format değişikliği yapıyor trial versiyonda bu özellik yok tam sürüm gerekiyor ayrıca nero 7 kopya koruması olan dvd leri kopyalamıyor boş disk olarak görüyor

ismailcoskun
14-02-2007, 16:34   |  #4  
OP Taze Üye
16 mesaj

Cevaplar için teşekkürler.Bilgiler doğrultusunda deneyip,cevaplandırırım.
SeVgİlEr

ismailcoskun
17-02-2007, 13:43   |  #5  
OP Taze Üye
16 mesaj

Arkadaşlar,dediğim gibi tereddütlerim vardı.Elimdeki,avi,mpg gibi değişik formatttaki video dosyalarını dvd writer'da kolayca yazdım.Bilgisayarda okumada sorun çıkmadı.Ama bu yeni çıktıyı,evimdeki dvd player'ın okuyup okumayacağını merak ediyorum.

kovanci
18-02-2007, 01:28   |  #6  
Yeni Üye
41 mesaj

Piyasadaki DVD playerların çogu standart olan mpg1, mpg2 ve dix yapılan (standart avi leri) destekler.
Veri diski şeklinde yazılan mpg dosyalarını DVD playerim sorun çıkarmadan oynatıyor. standart olmayan avi formatlarında genellikle görüntü donması gibi sorunla karşılaşıyorum

ismailcoskun
19-02-2007, 17:08   |  #7  
OP Taze Üye
16 mesaj

sayın kovanci,verdiğiniz ipucu beni epey rahatlattı.Ama,bunu henüz vestel dvd playerımda denemedim.
   Denediğimde,foruma sonuçları yazarım.

ismailcoskun
21-02-2007, 08:27   |  #8  
OP Taze Üye
16 mesaj

Sayın kovanci,
maalesef korktuğum başıma geldi.Vestel DVD playerda,daha önce veri diski yarat komutuyla neroda yazdığım dvd'yi izleyemedim.Bu durumda,video dosyalarını yazmadan önce dvd formatına mı çevirmem gerekiyor.Eğer öyleyse,freware olan veya işimi görebileceğim bir convertion programı adı verebilirmisiniz?
SEVGİLER

kovanci
24-02-2007, 19:58   |  #9  
Yeni Üye
41 mesaj

Sayın İsmail Çoskun
Son 4 gün akraba ziyaretinde olduğum için mesajını ancak görebildim.
Elinde bulunan mpg ve avi uzantılı dosyaları dvd player uyumlu yapmak için nero 7 kullanabilirsin. Convertion işlemini kendi yapıyor uyumlu video dosyalarına tokunmuyor.Bu özellik sana zaman kazandıracaktır. Nore7 smart arayüzünden --Fotoğraf ve video oluştur bölümünden ---kendi DVD videonu yarat seçeneğini tıkla. Açılan pecereden video dosyalarını ekle.Daha sonra DVD yi yaz.  Ayrıca Bu ekranda bir Dvd menüsü bile hazırlayabilirsin.

NOT:Hazırladığın Dvd yi imaj olarak kayıt etip  DAEMON 4 gibi bir imaj okuyucuyla çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsin.

kovanci
24-02-2007, 20:03   |  #10  
Yeni Üye
41 mesaj

Yukarıda anlattığım şekilde hazırladığım bir DVD yi Arkadaşımın Vestel DVD playerinde oynattım sorunsuz çalıştı.

Ama bu çözümü beğenmeyip yinede video dosyalarını convert etmek istersen gerekli programları önerebilirim.

Son Düzenleme: kovanci ~ 26 Şubat 2007 03:58
ismailcoskun
02-03-2007, 17:07   |  #11  
OP Taze Üye
16 mesaj

Sayın kovanci,
Yardımların için teşekkür ediyorum.Dediğim gibi,nero ile DVD+RW diske kaydettiğim görüntüleri dvd oynatıcım tanımadı.Bunun üzerine,aynı dosyaları dvd r diske yazdırdığımda tanıdı.Ancak,bunda da avi dosyalarını kaydetmiyor ve playerda okunamıyor.Ancak,dediğiniz yöntemi kullanıp avi dosyaları tekrar yazdıracağım.Bakalım sonuç ne olacak.SAYGILAR

ismailcoskun
05-03-2007, 17:27   |  #12  
OP Taze Üye
16 mesaj

evet kovanci üstad,
tekrar merhaba..........
maalesef dediğiniz yöntem işe yaramadı.Avi uzantılı dosyaları,ne yapsam yazdıramıyorum.Bir konversiyon programı ile mpg'e dönüştürürsem sorun çıkmıyor.Ancak,kabul edersiniz ki,demo sürümlerle bu iş olmuyor.İndirdiğim programlar,ya % 50 dönüşüm yapıyor ya da filigran koyuyor çıktıya.Bildiğiniz ücretsiz bir yazılım var mı veya işimi görecek bir shareware program biliyor musunuz?
Tekrar teşekkürler

kovanci
06-03-2007, 14:23   |  #13  
Yeni Üye
41 mesaj

TMPGEnc 2.5 (sadece mpg2 formatı 60 gün süreli) mpg süresiz.
sisteminizdeki codeklerden yararlanarak hemen hemen bütün video formatlarını mpg çeviriyor ve oldukçada hızlı.Program kurulum gerektirmiyor.
aşağıdaki adresten ekrana gelen (Download-Server CHIP Online) na tıklayarak indirebilirsiniz.

Alternatif olarak Boilsoft AVI to VCD SVCD DVD Converter (15 günlük deneme sürümünü)

adresinden indirebilirsin.

Bu iki programın işini göreceğine inanıyorum. Kolay gelsin

ismailcoskun
06-03-2007, 15:56   |  #14  
OP Taze Üye
16 mesaj

Teşekkür ederim.Çok memnun oldum.Tahmin ederim işimi görürüm.
SeVgİlEr

kovanci
09-03-2007, 06:25   |  #15  
Yeni Üye
41 mesaj

TMPGEnc 2.5 anlatımını Resimli olarak Word belgesi şeklinde hazırladım. Dosyayı aşağıdaki linkten idirebilirsin.

Eğer bu linkten dosyayı indiremiyorsan maille de yollayabilirim..............

Son Düzenleme: kovanci ~ 09 Mart 2007 07:10
ismailcoskun
10-03-2007, 13:09   |  #16  
OP Taze Üye
16 mesaj

Kovanci üstad,pm için teşekkür ederim.Verdiğin linkten indiremedim.Word dosyasını,egemen-1982@hotmail com adresine gönderirsen memnun olurum..
Sevgiler

ismailcoskun
10-03-2007, 13:09   |  #17  
OP Taze Üye
16 mesaj

Kovanci üstad,pm için teşekkür ederim.Verdiğin linkten indiremedim.Word dosyasını,egemen-1982@hotmail com adresine gönderirsen memnun olurum..
Sevgiler

kovanci
11-03-2007, 01:51   |  #18  
Yeni Üye
41 mesaj

dosyayı mail adresine gönderdim.

ismailcoskun
11-03-2007, 15:45   |  #19  
OP Taze Üye
16 mesaj

teşekkürler,ilk fırsatta deneyeceğim.Üstad,kusura bakma .Çok yordum sizi.Haa,gerçi forumun amacı da bu.Ama,herşeye rağmen çok teşekkür.

ismailcoskun
11-03-2007, 17:53   |  #20  
OP Taze Üye
16 mesaj

Merhabalar kovanci üstad,Gönderdiğiniz dosyayı aldım.Programı yükledim.Ancak "Your evaluation period has expired" mesajı aldım.Geçenlerde yüklemiştim fakat çalıştıramamıştım.Demek ki deneme sürem bitmiş.Bu durumda bu programı kullanamayacağım.

Başka bir yol bulacağım artık.
Hoşçakalın.TEŞEKKÜRLER

vertigoegos
08-03-2009, 16:49   |  #21  
Taze Üye
1 mesaj

Dostum bu konuda sorununu çözebilmen için sana başka bir video converter programı olan WinAVI Video Converter'ı tavsiye ederim. Her türlü uzantıya sahip video'larını kolaylıkla dvd yada vcd yapabilirsin. Tavsiyem öncelikle videolarını convert etmen ve daha sonra convert ettiğin bu video'ları Nero ile istediğin Video formatlarında yazdırabilirsin. Bu durumda sorunsuz sonuç alırsın. WinAVI Video Converter programını seriallarıyla beraber net'te çeşitli program paylaşım sitelerinden rahatlıkla bulabilirsin.

BU şekilde de sonuç alamazsan dvix avi ve xvid avi dosyalarını direk dvd formatına dönüştüren, üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabileceğin ve bir menü oluşturabileceğin nefis bir program daha tavsiye etmek isterim.  ConvertXtoDvd    Bu program ile her türlü avi dosyasını rahatlıkla dvd yaparsın filmin zamanı da sorun olmaz. Eğer programı bulup indirir ve tam sürüm konusunda sorun yaşarsan mesaj atabilirsin, yardımcı olurum.
Kolay Gelsin.

Son Düzenleme: vertigoegos ~ 18 Mart 2009 09:13
kitibiyoz
12-08-2009, 19:09   |  #22  
Taze Üye
2 mesaj

slm benimde şöyle bir sorunum var elimde mpge4 formatında dosyalarım var bunu neroda veri dosyası olarak dvd atabiliyorum fakat dvd video dosyasıo olarak atamıyorum buna izin vermiyor ... veri olarak attığım dosyaları ise normal tv dvdsinde izleyemiyorum no disk diyor fakat elimde 1 adet avı uzantılı dosyam var bunu veri olarak atabiliyorum ve tv dvdsinde izleyebiliyorum bu nedenle mpge4 dosyalarını avı formatına dönüştürmek istiyorum bunun için bir kaç program indirdim fakat yarıya kadar dönüştürüyo ...tamamen dönüştürebileceğim bir program biliyomusunuz yada neroda dvd video yapabilmemin başka yolu varmı teşekkür ederim...!

kitibiyoz
13-08-2009, 11:12   |  #23  
Taze Üye
2 mesaj

Bilgisi olan yok mu?