Nero Naggero oldu=Annoyance,baş ağrıtma

HPQ-User
23-01-2009, 13:09   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

chaoman sormuş:
Daha Evvel Sistemime Windows XP yüklü iken, Optiarc AD 7173A ile gelen Ahead Nero Burning ROM 7.5.7.1 Türkçe sürümünü kullanıyordum. 2008 yılında bilgisayarımın işletim sistemini Windows Vista 64 Bit (İngilizce)'ye yükselttim. Kurulu programlar kaldı, ancak Vista onları "C:\Program Files" yerine "C:\Program Files\X86" (Dendenleri çıkarın) 'ya taşıdı. Yine de her şey düzgün çalışmakta idi. 2008 sonlarına doğru, Ahead'in Vista için çıkardığı Nero Burning ROM 8.3.2.1'i denemek için sitesinden indirdim. Kurmak için kurulum *.exe 'sine çift tıkladığımda yazılım; "Sistemde eski bir Nero yazılımı var, kaldırmam gerekiyor" dedi. "Tamam" düğmesine tıkladım. Kaldırma (Uninstall) mavi çubuğu %15-%18 civarlarında iken, ekranda ıggıcık-bıggıcık bir şeyler oldu, siyah bir DOS penceresi açıldı kapandı, Error 00fe0... gibi bir şeyler ekrana geldi (Tam rakamı/Ekran görüntüsü veremiyorum, çünkü yazılım ve işletim sistemi kilitlendi, 1 saat bekledikten sonra RESET yapmam gerekti.). Şu anda bilgisayarımda yarım yamalak kaldırılmış bir NERO Burning ROM yazılımı var. Denetim Masası-Programs and Features'dan bakıyorum, Registry kayıt dosyaları tam kalkmamış (kaldır düğmesi sönük/çıkmıyor), dolayısı ile ne yeni sürüm bir Nero kurabiliyorum, ne de eskisini geri yükleyebiliyorum. Makinayı Formatlayıp Sıfırdan işletim Sistemini de yeniden kurmak istemiyorum. Aylar süren çaba sonucu; Bilgisayarı  tam istediğim şekilde, optimal  verimde çalışacağım biçimde kişiselleştirdim ve bir sürü Basic Kit v.b. program yükledim (Bazılarının kurulumunda arkadaşlar yardımcı oldu. Şimdi askerdeler...). Sıfırdan bu konuma gelmek, benim açımdan deveye hendek üzerinden çift salto ile takla attırmak demek. Bu kaldırma işini elle (manual) zorlama yolu ile yapmanın bir yolu var mı? (Windows Vista'nın Dosya koruması (System file Protection'ı) ve Kullanıcı Hesabı kontrolü (User account Control) maydanoz olmadan tabii. Bu ikisini Kenan Işık ile Cenk Koray ortak programladı herhalde. Mayın tarlası oyununu bile çalıştırsam, "Emin misin?, Son kararın mı? Kutunu açayım mı?" diye soruyor. :-(  ) Tavsiye edeceğiniz; Ayşe Teyze'nin tercihi Süper Kayıt Defteri (Registry) beyazlatıcı bir kaldırma (Uninstall) programı da olur.  Lütfen yardımcı olun memedali CHIP beyyyyyyyyyy...
Şimdiden yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
Rumuz: Kaldıramazsan kaldırırlar gülümm.. lol

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Asrock 775Dual-VSTA Anakart
Intel 6300 Core2 CPU
Kingston 2 GB Ram
Nvidia 8600 GT 512MB Ekran Kartı
RealMagic Hollywood+ Medya Hızlandırıcı kartı
Creative X-Fi Ses Kartı
2 Hard Disk (Yoğun Teker) 1XSamsung HD300LJ (279 GB), 1XWestern Digital Caviar AC418000D (14.7 GB)
1XPioneer DVD-105S Slot-in DVD Okuyucu
1XOptiarc AD 7173A Tepsili DVD Yazıcı
BenQ FP93G X LCD Monitör
HP Deskjet D1360 yazıcı
Mustek 1248UB Tarayıcı
Philips ADSL Modem
Quick Shot Analog Joystick
Snopy Kablosuz Game-Pad
A4Tech Magic Magnetism Optik Fare-Quake Türkçe Q Klavye
Windows Vista 64 Bit İngilizce

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5