Nero Recode ve film kodlama

HPQ-User
03-05-2010, 17:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ANTA sormuş:
Sorunum Nero Recode ile ilgili. Recode kullanarak film kodlama işlemim çok uzun sürmeye başladı. Yaptığım işlem şu; 2 saatlik bir DVD filmim var. WD Harici HDD üzerine kaydettim. Nero Recode ile Standart AVC profili üzerinden 1 geçişli kodlama ile filmi 1.45 GB büyüklüğünde olacak şekilde kodlamaya başladım. Gece 01:00 gibi başladı ve sabah saat 10:00 gibi kontrol ettiğimde daha kodlamanın % 65'ine gelmişti. Ben çoktan bitirmiş olacağını tahmin ediyordum ama olmadı. Saniyede 3 kare işliyor görünüyordu ve bitirmek için verdiği zaman yaklaşık 300 dakika kadardı. Bu inanılmaz bir süre! İlk başladığında saniyedeki işleyebildiği kare sayısı 30 falandı, 3'e kadar düşmüş. İşte benim sormak istediğim konu bu işlem neden bu kadar uzun sürüyor. Daha önceden de DVD film kodlardım ama 3-4 saat sürerdi, eğer çift geçişli kodlama yapsam bileen fazla 8 saate ulaşırdı. Artık bilgisayarım eskisi gibi performans göstermiyor. Önceden böyle değildi. Kullandığın program en başından beri aynı sürüm.Nero 6 kullanıyorum. Bilgisayarımda yüklü arkaplanda çalışan uygulamaları kapatıyorum kodlama esnasında. Kapatmadığım sadece Kaspersky Internet Security var onuda ayarlardan oyun moduna getiriyorum. Bilgisayarımda olan bu. Neden böyle bir performans düşüklüğü var. İşlemci mi yıprandı artık ya da başka bir sorun mu var bilmiyorum. Bu işten anlayanlardan yardım bekliyorum çünkü daha kodlamak durumunda olduğum çok DVD var.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel Pentium 4 3.0 GHz. İşlemci
Asus P4P800S-X Anakart
Kingston 1.5 GB Ram
Sapphire Ati X1650 Ekran Kartı
Seagate 80 GB HDD
WD 500 GB Harici HDD
Creative SoundBlaster 7+1 Ses Kartı
Creative 5+1 Ses Sistemi
Nec DVD-RW
LG CD-RW
Philips Monitor

İnternet Tarayıcı: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; en) Presto/2.5.24 Version/10.53