nesne tabanlı programlama nedir ?

canerece3
02-03-2012, 03:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
433 mesaj

arkadaşlar ödevim bu konuyu anlatmak internette buldum yeterince bilgi fakat mantiğini tam anlayamıyorum 
bana 6-7 cümlede mantığını anlatabilirmisiniz. Birkaç sorum olacak. 
1.Nesne tabanlı programlama  her dilde kullanma mantığı aynımıdır
2.Nesne tabanlı programlama ile neler yapılabilir
3.Nesne tabanlı programlama niçin gerekti
4.Nesne tabanlı programlama ile nesneye yönelik programlama arasındaki fark nedir
yardımlarınız için sağolun arkadaşlar.

Son Düzenleme: canerece3 ~ 02 Mart 2012 03:32
tBox
02-03-2012, 07:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

sorunun cevabını unuttum ama bir soru sormak istiyorum

artık konuyu öğretmeyip de konu hakkında slayt mı istiyor hocalar ?  yani c++ veya c öğretmek yerine bunları mı soruyorlar merak ettim

Erdem_Aydın
02-03-2012, 08:38   |  #3  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Valla önceden bi bilgi edinilmesi ve araştırılması daha mantıklı bence. Ben araştırma veren hocaları daha çok severim. Derste kaç kişi dinliyorki?.. 

1) Yazılım ve kod işleme olarak her dilin kendi içinde kuralları var. Ama çalışma sistemi arayüze (nesyeye) dayalı olduğu için nesne bakımından kullanma mantığı aynı. 

2) Yeteneklerin doğrultusunda istediğin herşeyi yapabilirsin. Programlar, oyunlar, işletim sistemi... (Tabi bunlar tek başına yapılacak işler değil. Bi grup olmak zorunda...)

3) Kodların içinde kaybolmak yerine nesne tabanlı programlamayla en karmaşık işler bile eskisine oranla çok daha kolay bir şekilde yapılabilir.

4) Nesne tabanlı programlama dediğin aryüzle birlikte yapılan programlardır. Önceden konsol üzerinde çalışılırdı sadece. Şimdi birçok arayüz var. En basitinden textbox ve butonlar... Ve tabi bunalrın getirdiği kolaylıklar... Önceden bilgisayar kullanmak için bilmek gerekirdi ama şimdi 3 yaşında çocuk bile pc başında neler yapıyor... Aradaki fark bu.

canerece3
05-03-2012, 17:00   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
433 mesaj

4.Nesne tabanlı programlama ile nesneye yönelik programlama arasındaki fark nedir tam oalrak anlamadım arkadaşlar