Net framework 4 yükleme başarılı olmadı

gcmli06
21-07-2013, 11:45   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Arkadaşlar win7 ultimate 64 bit kullanıyorum bi türlü net framework kuramadım.Yükleme başlıyor "gerekli bileşenler yükleniyor" deyince şu hata geliyor:HRSULT 0xc8000222" Lütfen bilen varsa acil yardım

murat5038
21-07-2013, 23:00   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

başlat çalıştırdan services.msc yazıp Açılan pencereden Windows update bulun ve devredışı bırakıp kapalı duruma getirin.

C:Windows klasörünün içinden softwaredistrubition klasörünü bulun ve içindeki dosyalar olacak o dosyaların sadece içlerini sileceksin en başdaki klasörleri silmeyip içlerindekileri silceksin. sofwaredis... içine girdiğinde sadece 1 not defteri olacak onuda sileceksin. Sonra Services.mscden tekrar windows updateye gideceksin ve Otomatik ve Başlat yapacaksın. Sonra windows updateden güncelleştirmeleri yükleyeceksin ve ardından setup olarak indirmiş isen netframeworkü güncellemeler bitip yeniden başlattıkdan sonra setup'u yükleyeceksin.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 21 Temmuz 2013 23:02
Bahtsızderviş
14-03-2016, 21:42   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar Allahını seven yardım etsin öyle bi sorunla karşılaştım ki chip online' ı didik didik ettim çözüm bulamadım yeni konu açmayı da bilmiyorum burdan yazayım dedim .Daemon Tools indirmek istedim NeT Framework 4 yüklü değil dedi internetten indirmeye çalıştım setup bi yerde tıkandı Net Framework istemci profili oluşturuyor kısmında ilerleme durdu ve uzun bi süreden sonra ekte gönderdiğim hatayı aldım lütfen yardım :(