Netbook hiç görüntü vermiyor.

HPQ-User
01-05-2010, 08:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ufuk Alyaz sormuş:
Format atarken netbook'a bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine flash disc e işletim sistemini kopyalayıp, pc ye taktık. Bios boot ayarlarından hard diski disable yapıp flash disc i birinci aygıt olarak ayarladık. Yeniden başlattığımızda netbook açıldı ve sonra dondu. kapama düğmesine basılı tuttum ve ekran komple beyazlaştı. Kapanmayınca bataryasını çıkarttık. O anda herhangi bir yanık kokusu ya da duman çıkmadı. Tekrar takıp çalıştırdığımızda hiç bir şekilde ekrana görüntü gelmedi. Vga'dan monitörde bağlasam görüntüyü alamıyorum. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. İyi Çalışmalar.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ACER A0A 150 AB 8.9" Netbook,  Intel Atom N270, 1GB RAM, 120GB HDD, Wireless 802.11 b/g, Entegre Webcam

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6.4; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; AskTB5.6)

girayipin
01-05-2010, 12:21   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Keşke bu işi yapmadan önce biraz araştırmada yapsaydınız...Arkadaş tavsiyeleri iyidir hoştur ama böyle durumlarada yol açabilir...İlk önce ana kartının usb diskten boot destekleyip desteklemediğine baksaydın zira özellik var görünebilir ama işlevselliği olmayabilir ki donma da bunun işaretidir. Hard disklerin yazma okuma hızı ile flash disklerin okuma yazma hızları (Read/Write) hızları çok farklıdır...Ama senin anakart sanırım desteklemiyor USB'den boot olayını...Marka notebook ve netbooklar'da ise BIOS pek de ayarlanabilir durumda değil zaten. Sizin en büyük hatanız, kapanmayınca bataryayı çıkarmak olmuş çünkü netbookunuz prizde de olsa bataryanız her zaman şarj konumunda çalışır bu yüzden çalışırken bu hareketler herhangi bir parçayı anında yakabilir. İlla yanık kokusu almayabilirsin. Sana teknik servis yolu gözükmüş bence...

Son Düzenleme: girayipin ~ 01 Mayıs 2010 12:23