Netteki videolarda yeşil çizgi sorunu.

zuhualist
10-02-2011, 21:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

[url=http://img694.imageshack.us/i/adsz1hy.jpg/][/url]

Öncelikle merhabalar,
Netten video izlerken böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bu 1-2 gün öncesine kadar yoktu. Birden oldu ve neden olduğunu bilmiyorum. Adobe Flash Player'dan kaynaklandığını düşünüp sildim tekrar kurdum, ama ondan da değilmiş. Belki de Google Chrome'da bir sorun vardır diye düşünüp Mozilla ve Opera'da denedim. Fakat sonuç aynı. Sistem geri yüklemeyi denedim. İlk yaptığımda sorun çözüldü. Fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar aynı sorunu yaşadım. Makinemde deep freeze tarzı programlar da yok. Ve sadece netteki videolarda böyle oluyor. Yoksa bilgisayarda film falan izlediğim de böyle bir şeyle karşılaşmıyorum.

Bu sorunun neden kaynaklandığını bulmamda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Not: Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

gxl1905
12-02-2011, 14:25   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Video nun üzerinde mouse nin sag tusunu tiklayip ayarlarda AdopeFlahPlayer in görünüm ayarlarinda Hardware hizlandirma kutucugundaki isareti kaldirip sayfayi tekrar güncelleyip videoyu calistirdigimda videoyu tek parca olarak izledim...
Kendimce böyle bi cözüm buldum ama kesin cözümü,sorunun neden kaynaklandigini konunun uzmani  arkadaslarda paylasirsa iyi olur...
selamlar

zuhualist
13-02-2011, 15:29   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Vallahi çok teşekkür ederim. Gerçekten de dediğiniz gibi oldu. Bir haftadır kafayı yiyecektim. Tekrar teşekkürler. :)

Banned
30-01-2012, 09:16   |  #4  
Banlandı
25 mesaj

Çözümü burada..

http://www.iyiblogcu.com/genel-bilgi/yesil-ekran-sorununa-cozum/

philolog
09-04-2012, 14:23   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: gxl1905  
Video nun üzerinde mouse nin sag tusunu tiklayip ayarlarda AdopeFlahPlayer in görünüm ayarlarinda Hardware hizlandirma kutucugundaki isareti kaldirip sayfayi tekrar güncelleyip videoyu calistirdigimda videoyu tek parca olarak izledim...
Kendimce böyle bi cözüm buldum ama kesin cözümü,sorunun neden kaynaklandigini konunun uzmani  arkadaslarda paylasirsa iyi olur...
Kardeş senden Allahrazı olsun. Ben de  kaç gündür nede olduğunu anlamaya çalışıyordum.. Çok sağolasın..