NFS Hot Pursuit 2010 Tuş ayarları sorununu çözdüm.

matrax-38
30-09-2011, 01:02   |  #1  
matrax-38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
746 mesaj

Bu oyunda herkeste değil bazı kullanıcılarda şöyle bir sorun vardı. Oyuna girip grafik ve kontrol ayarlarını yapıp oynadıktan sonra çıkıp tekrar girildiğinde grafik ayarlarında sorun yok ama tuş ayarları sıfırlanıyor ve her girişte yeniden tuş ayarı yapmak gerekiyordu.Bütün klasik yöntemleri denedim olmadı.Pcde 2 oturum var kazara abimin oturumunda öyle bir sorun olmadığını görünce demekki bu oyunun benim ismime garezi var dedim.Evet sorun buydu..Üzücü ama gerçek ismimde türkçe karakter vardı:) ve sorun bundan kaynaklanıyordu türkçe karakter olmayan bir isimle hesap açtım ve sorun çözüldü.Bu oyun belki biraz eskidi ama hayranı çok ve bu sorunu yaşayanda çok o yüzden yöntemi açıklamak istedim.Bu sorunu yaşayan birçok kişi bu konuyu bulup sorunu çözecektir:)

Not :Eğer adınızda türkçe karakter varsa artık o hesaptan ümidi kesin hesap ismini değiştirmek işe yaramıyor türkçe karakter içermeyen yeni hesap oluşturmalısınız.

Not2: Bu oyunda bu sorunu yaşayan veya yaşamayan tüm kullanıcılara tavsiyem hesap isminizde hiçbir zaman türkçe karakter olmasın çünkü sadece bu oyun değil başka oyunlardada bu tür save sorunları olabiliyor.Örneğin Dirt3..Belki bilmediğimiz daha bir sürü oyunda vardır bu sorun, o yüzden baştan işi sağlama alın sonradan hesabınızı uçurmak zorunda kalmayın.

Son Düzenleme: matrax-38 ~ 30 Eylül 2011 01:09
matrax-38 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
infazci6100
30-09-2011, 02:16   |  #2  
infazci6100 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,108 mesaj

guzel paylasım bugun kurdum oyunu cok zor geldı oyundada zorluk ayarı yok onuda çöz el atmışken :)

matrax-38
30-09-2011, 02:37   |  #3  
matrax-38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
746 mesaj

Evet zorluk ayarı yok ama tam ideal bence zorluk seviyesi gerçek sürüş keyfi veriyor.Zor olacak tabi bizimki arabada onların ki at arabasımı dimi ama?Bide o çekişme sırasında son sürat karşıdan gelenle kafa kafaya girdimmi off.Bence nfsnin en iyi oyunu yeni çıkacak olan nfs run'un videolarını izledim onda böyle kaza sahneleri yok galiba göremedim inşallah vardır ama.

firaristt
30-09-2011, 16:55   |  #4  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

isim değiştirmek işe yaramıyorsa ben her girdiğimde ayarları yapmaya devam edeyim o zaman :) Neyse dert değil o kadar :) Oyunun bazı yerleri zor onun dışında gayet kolay :) benim gibi 320-340km/s hızla giderken anca yarım şerit sapma ile oynuyorsanız sorun yok gerisi taktiğe bakıyor :) Ne zamandır Chip'e girmiyordum sana kısmetmiş :)

anl90
30-09-2011, 20:36   |  #5  
anl90 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
576 mesaj

Yahu hocam bu zamana kadar sen neredeydin ? Oyunu bitirdik,kaldırdık sen sorunu çözdün :)))
Şaka şaka emeğine sağlık ;) güzel paylaşım.

fedakar44
25-08-2019, 21:36   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bi abinin bilgisayarına yukledim bu sorun baş gosterdi sonunda hallettik sağolasın..