Nike, FuelBand takımını işten kovdu!

CHIP Online
21-04-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung, LG ve fazlası yeni giyilebilir ürünlerini tanıtırken bu dev isim, şimdiden pes mi ediyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/nik ... en-kovdu_46670.html

Resimlerle: 21 akıllı saat ve fitness bandı!

Nike'ın bu sene ortaya çıkarmayı planladığı yeni Fuelband fitness bandından vazgeçtiği iddia edildi. Raporlara göre Nike, Fuelband takımının büyük kısmını işten kovdu.


Cnet'e göre Nike'ın Digital Sport bölümünün yüzde 70-80'i, bir başka deyişe yaklaşık 55 çalışanı işten çıkarıldı. Nike'tan gelen bir açıklamada ise firmanın Fuelband serisini tamamen piyasan çekeceği haberlerinin doğru olmadığı bilgisi verildi. Nike yetkilileri, şu anki ürünlerini ve hizmetlerini satmaya devam edeceklerini söylüyorlar. Bir yetkili ise Re/code'a gönderdiği bir e-postada "Nike+ FuelBand SE, işimizin önemli bir parçası olmaya devam etmektedir" sözlerini kullandı. Ancak bu açıklamalar, Nike'ın gelecekte yeni Fuelband ürünleri ortaya çıkarıp çıkarmayacağı konusunu aydınlatmıyor.


Nike'ın Fuelband etkinlik izleyici bandı, 2012'de ortaya çıktığında firmanın gelirlerinde yüzde 18'lik bir artış sağlamıştı. Ancak firma teknoloji bölümünü geliştirmek üzere yeni yollar arıyor olabilir. Giyilebilir teknoloji henüz çok tanınmasa da, Nike haricindeki firmalar bu sektöre girmenin yollarını arıyorlar. LG, Samsung gibi firmalar Lifeband Touch, Galaxy Gear 2 gibi cihazlarla pazarı zorlamaya devam ediyorlar.

Tüm Konu: Nike, FuelBand takımını işten kovdu!

Resimlerle: 21 akıllı saat ve fitness bandı!

Kaynak: www.chip.com.tr