No scriptte çıkan 127.0.0.1:1248 nedir?

HPQ-User
22-10-2008, 07:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

egeli sormuş:
arkadaşlar no scriptte bu gün farketiğim bi olay çıktı.
ekran görüntüsü aldım linkten bakabilirsiniz.
kısaca açıklayayım:
internette nereye girersem gireyim firefoxtaki no script  eklentisinde

sitesine izn ver diye yazı çıkıyor.
nedir bu bilen varmı.?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4
asus anakart
samsung hdd
samsung 19" mont.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

stern
22-10-2008, 09:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

127.0.0.1 senin local ip adresindir muhtemelen bir virus tarafından proxy bölümüne bu ip girilmiş. firefox kullanmadığım için bilmiyorum ama explorer içersinden araçlar internet seçenekleri bağlantılar ve yerel ağ ayarları bölümüne tıkladığında burda en alt bölümde bir proxy değeri var mı kontrol edebilirmisin benzer durumu firefox içersinde de inceleleyebilirsin

lfzlfz568
22-10-2008, 09:59   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

"127.0.0.1 senin local ip adresindir muhtemelen bir virus tarafından proxy bölümüne bu ip girilmiş."
demişsin. bu adres benim olduğuna göre az evvel sonu 1248 olan ve şimdi 2450 olan bu portlrmı açık?
anlamadım şimdi. internet explorer ve firefoxtan yerel ağ kısımlara baktım hiçbirinde proxide bişe yazmıyor. temiz yani.
avg antivirüs+fireval ve zone alarmın güvenlik duvarlı 2 tane koruma var.
ayrıca antispy info ilede baktım herşey normal gözüküyor.
düşünüyorum ne yaptımda böye oldu diye.
asp hazır kod sitesinden bir kod alıp dreamweaverde çalıştırmıştım.
jawascript void mi volidmi öyle bişeydi.
ondan sonra farkettim.
benim anlamdığım uzmanına sorun diye link verilmiş kimsenin daha bu linke bakmadığı????
ozaman o link değişmeli şöyle yazmalı
sorun gitsin belki bilen çıkar...
evet tamda bu şekilde.
haksızmıyım???*

lfzlfz568
22-10-2008, 10:03   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj

ilk baştaki linki unutmuşum işte link google sayfasında bile bu adres çıkıyor.

ayrıca firefoxu kökten kaldırdım tekrardan kurdum eklentilerini de ekledim.
hala aynı..

ya sabır  ya sabır....

Blacksmith
22-10-2008, 14:30   |  #5  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

firefox tarayıcına no script adında bir eklenti kurmussun bu eklentı bilgisayarına java scriptlerinin girisini kontrol edeiyor sen izin vermezsen almıyor..java scriptleri girdigin internet sitelerinin yapılmasında kullanılan bir tür yazılım dosyası denebılır.normalde kullandıgın sıtelerde bulunan scriptler pc ne herhangı bisey yapmaz fakat ılegal ıcerik ve mustehcen yayınlar yapan sıtelerden zararlı scriptler gelebilir..cozum mozıllayı ac araclar sekmesınde eklentiler  secenegı var onu tıkla ac orda yıne eklentiler ve yan uygulamalar dıye ıkı sekme var onların ıcınden hangısındeyse no scrıpt programını bul ve kaldır.durumun duzelmez ıse bırde araclar secenekler ıcerik kısmında java scripti etkinlestir diye bir secenek var onun yanındakı kutucugu doldur ve tamam deyıp cık sorun cozulur.

Blacksmith
22-10-2008, 14:47   |  #6  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

tabi sen ben programı kaldırmak ıstemıyorum sadece bu numara nedır onu acıklayın dıyorsan sarnırım o numara senın localhostunun yanı kendi pc nde bir web sayfası yazdıgında yazdıgın bu veb sayfasını goruntulemeye calıstıgında localhost tarafından goruntulenır...bir nevi internet sayfalarını internete baglı olmadan acmak dıye dusunebılırsın..dogal olarak program senın kendı bılgısayarında bulunan bir veb sayfasını calıstırmak ıstemen durumunda bu sayfada script icerebileceginden engelleme listesine onuda eklıyor..yanı o numara ve localhost sistemi her windows ta var..zaralı degıl bosuna kafana takma..

lfzlfz568
23-10-2008, 00:57   |  #7  
Taze Üye
10 mesaj

sizden bi cevap gemeyince ne nedir diye kafa yorup sorunu arştırdım.
cevabınıda burada yazmayacağım.
bende kalsın. Yok paylaşım falan..
o dedikleriniz çözüm değil.
benim konuya takmamın nedeni "uzmanına sorun" diye link açılmış fakat ne gelen var ne giden.
neredeyse 2,5 yıldır chip okurum bu kadar fiyaskoyla karşılaşmamıştım.
Açıkçası bendeki güvenini zedeledi.
bundan sonra 3 kez düşüneceğim buralara başlık açmaya ve dergiyi almaya...
cevap verme zahmetinde bulunan vede sorunu çözmekle uzaktan yakından alakası bulunmayan cevaplar için teşekkür ederim..

frozen
23-10-2008, 02:31   |  #8  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

güzel cevap.(y)

Blacksmith
23-10-2008, 03:27   |  #9  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

peki o zaman bunu neden en basta yapmadın..amannnnn yazayım cıpe nasıl olsa bırı bılıyordur cıkar anlatırmı dedın..yada ya ben ne arastıracam yazayım foruma bırı arastırır bulurmu dıye dusunuyordun..burda sorunlarını yazan yuzlerce ınsan var...burdakı ınsanlar babanın oglumu senın problemıne canı gonulden cevap aramak zorundalarmı herkes isini gucunu bırakıp baksanıza adamın bilgisayarında 127.0.0.1 diye bir ip numarası varmıs acep bu ne olakı haydı baslayın arastırmaya ...boyle bıseymı beklıyordun...herkez bıldıgı kadarıyla bıseyler yazmıs..yazılanlardan tatmın olmadıysan dersınkı "arkadaslar cevaplarınız ve bana yardımcı olmaya calıstıgınız ıcın tessekkur ederim ama sanırım aradıgım cevabı ben buldum yada kendim arastırıcam" buldugun cevabıda paylasırsın paylasmazsın o sana kalmıs.

Blacksmith
23-10-2008, 03:28   |  #10  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

demmekki belescılık yapmayıp kendınde arastırınca problem cozuluyormus degılmı >:(