NOD32 antivürüs programınının kullanımı

HPQ-User
13-01-2009, 19:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

zumruduanka sormuş:
sistemimde NOD32 antivürüs programı kurulu.infected 30,cleaned 1 yazıyor.bu 29 virüsün hala bilgisayarda olduğu demek mi?eğer öyleyse onları nasıl silebilirim?bir de virüsler için başka ne yapılabilir?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
dell ınspıron 6000
1.8 ghz 512 mb ddr bellek

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; InfoPath.1)

Banned
13-01-2009, 20:49   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

virüsler için yapman gerekenler:
önce iyi bir firewall kurmalısın comodo ya da zone alarm gibi sonrada sadece antivirüsle yetinmeyerek yanına spyware,malware,trojan programı ve kelogger kurmalısın.internetten indirdiğin her şeyi kurmadan ya da açmadan önce antirüsünle taratmalısın msnden herhangi bir dosya kabul etmemende iyi olur.(kaynağına güvendiklerin dışında)özellikle her siteye ve her linnke tıklama ve önüne gelen yerden dosya indirme.yukarıda saydığım programları kurmak istemezsen eğer antivirüs yerine Internet Security'de kurabilirsin(avira,kaspersky v.s.)gerçi bende Avira Premium Security Suite olduğu halde yukarıda saydığım programların hepsi kurulu o ayrı.

nod32'e gelince bu anti bazen virüsleri yakalıyor ama sileceği yerde direk karantinaya atıyor kullanmadığım içinde nasıl sileceğini bilmiyorum.

Kapalı Hesap (101323)
13-01-2009, 22:20   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

nod32 araçlardan karantinaya girin virüse sağ tıklayıp kaldırın virüs direk siliniyor o zaman nod32  aslında virüsü  direkte siler ama karantinaya almasındaki sebep şu  eğer kullanıcıya lazım olan bir dosya  silindiği zaman nod32 dosyanın karantinaya kopyalar    karantinadayken  dosya kullanılamaz kullanıcı isterse   karantinadaki dosyayı geri yükleleyebilir isterse  kaldırır   karantinaya alması daha iyi  mesela  metin belgesi virüs  kodlar kaydettim uzantısını  txt.den  .bat  çevirdim  tabi bu dosya direk msn den yollanılmaz  dosyanı  winrarlayıp öle  yollamak lazım    bu sırada  nod32 virüs diye siliyor ama karantinadan geri alıyorum   ayarlardan tarama dışı yapıp winrarlıyorum  ve karsı tarafa msn den yolluyorum adam dosyayı açınca  işi  bitiyor  daha fazla ayrıntıya girmiyim chıp  online da hack  konuları yasak karantina  bu işe  yarar  virüslü dosya kullanıcıya lazımsa geri almak için karantinaya girip sağ tıklayıp kaldır deyince virüs pc den siliniyor