Nod32 mi Kaspersky mı?Vardığım son nokta

waybe
24-05-2008, 14:37   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

ben nod32 kaspersky sistemi çok kasıyor

gokhan2413
24-05-2008, 21:04   |  #27  
Yıllanmış Üye
519 mesaj
waybe
ben nod32 kaspersky sistemi çok kası
sistemi kasması cevap olamaz bence
mesela sende 64 mb bi ekran kartı var  güncel bi oyununu yükledim atıyorum crysis olsun bu oyun bu bilgisayarda çalışmayacak veya grafiklerde kasma takılma olacak o zaman sen bu oyuna mı kötü dersin çalışmıyo diye sistemim mi kötü dersin

aynı şey sen gidip 256 veya 512 mb ramli bi sisteme kaspersky kurarsan tabi ki kasar bu da kaspersky ın değil senin sisteminin kötü olduğunu gösterir

Virüs programının amacı güvenliği sağlamaktır kaspersky de bunu gayet iyi başarıyor

kara_kartallar
01-06-2008, 00:43   |  #28  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

beni bu Yazdığın  aydın edici yazı için teşekkür ederim !

supercocuk
02-06-2008, 15:53   |  #29  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Sistemi olan kasper'i kullanır
Sistemi iyi olmayan nod kullanır.
The end :P

Ama nod'u daha çok tercih ediyorum.Şahsen başıma gelen bir olay vardı.Makinamda ajanlar virüsler kol gezdiği sırada kasper makinamda yüklüydü ama hiçbirşey yapamıyordu.Nod yükledim çatır çatır temizledi ve o günden beri nod kullanıyorum ve hiçbir sorunumda hala daha çok şükür yok ;)

MatematikCanavarı
02-06-2008, 16:00   |  #30  
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Burada ilginç bir yorum vermek istiyorum.Kaspersky ve nod32 çok başarılı ve popüler ve pek çok bilgisayarın güvenliğini üstlenmiş durumda.Buda beraberinde virüs yazarların bu programları hedef alarak onları geçmeye yönelik yazılım yapmasına neden olmaz mı?
Şunu asla unutmayın bilgisayarınızı en güzel siz korursunuz.

supercocuk
02-06-2008, 16:40   |  #31  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Bilinçli bir internet kullanımı demek zaten bir tür antivirüs demek.Bir nevi olaya bakarsak belkide boşuna para ödüyoruz :D

MatematikCanavarı
02-06-2008, 16:45   |  #32  
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Bence tamamen antivirüssüz baş edemeyiz.Yani antivirüs gereklidir ama yeterli değildir.

E.D.
02-06-2008, 16:53   |  #33  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
493 mesaj

Bu tartışma bitmeyecek gibiKahkaha  Bari ben de kendi düşüncelerimi yazayım. Benim bu tür yazılımlarla ilk tanışmam avast ile başladıKahkaha Sonra kaspersky internet security. En son olarak eset smart security oldu. Bundan birkaç ay önce Chip'in bir yazısı vardı. 'Güvenlik için firewall şart değil diye'' Aslında bu da mantıklı ama yine de işi garantiye almak amacıyla kimse bilgisayarına antivirüs yazılımı kurmadan yapamazBeğendim

Kaspersky internet security gerçekten güzeldi ama bir de eseti deneyelim dedik. Eset'in bir önceki sürümü bana gerçekten bir tuhaf gelmişti. Imon falanKahkaha kaspersky'a geçtim.Sonra Eset'in son sürümünü yükledim. Bir önceki sürüme göre menüleri daha anlaşılır olmuş. Şimdi onu kullanıyorum ama kaspersky internet security 2009 çıkınca ona geçeceğim. Kasma derdi olan arkadaşlar için şimdilik Eset diyorum. Sonrasında ise kaspersky.

Sistemim: 2 gb ram. 2 ghz core 2 duo