nokia 5800 office programı?

ebuzer25
13-04-2010, 18:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

dostlar .hazır kampanya 5800 beş yüz ytl omuşken bende alayım dedim.yapılan  alalı 1 hafta oldu tam bir hayal kırıklığına uğradım.nokia tel. çok özellik koymuş ama sözde koymuş.dokunmatik ekran rezalet bazen delirtiyor beni apple iphone rakip olmayı bırak  çin tel. ancak rakip .gelelim kameraya  tek kelime berbat  nokia yalan söylüyor bence bu kemara 3,2 felan değil. eski telefonun sony ericsson da 3,2 vardı ama süper çekiyordu.ayrıca video desteklediği format çok az .avi yı bırak mpeg bile açamıyor...ayrıca nokia pintilik edip office yazılımıda yüklememiş..nokia quickoffice ..kutuyla gelen kulaklık çok tantik..
bunun yanında ses kalitesi iyi lettop kadar ses çıkıyor.birde internet olayı hoş  wifi  süper .mesaj yazmak çok zor değil.
bu yorumlardan sonra gelelim sadede  nokia quickoffice indirdim net ama kullanım süresi 7 gün .acaba bu iş için ücretssiz yazılım  var mı?birde pdf açmak için bir program lazım bana  yardımcı olacak arkadaşlara şindiden tşk.

bLiND
13-04-2010, 18:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
243 mesaj

bence dediğiniz kadar eksileri olan bir telefon değil....
ben Adobe PDF kullanıyorum google'da ararsanız bulabilirsiniz....

Karub
13-04-2010, 22:08   |  #3  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: bLiND  
bence dediğiniz kadar eksileri olan bir telefon değil....
ben Adobe PDF kullanıyorum google'da ararsanız bulabilirsiniz....

Kimileri kullanmayı bilmeyince, yapamayınca kötüler. 5800 mimarisi Nokia'nın ilk dokunmatik cep telefonu ve bu fiyata aynı özellikleri barındıran bir telefon bulun bulabiliyorsanız...
iPhone ile Nokia 5800 karşılaştırılamaz. Çünkü arasında dağlar kadar fark var.. Ama Çin malı telefonlarla anca karşılaştırılır dediğiniz için buradan sizin bu telefonu kullanmayı bilmediğinizi anladım.
Ayrıca ekrana en fazla 2 saatte alışılıyor.

ebuzer25
14-04-2010, 18:33   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

iyi hoşta ben telefon kötü demedin kı ayrıca sadece bazı yönleri eksik dedim. dokunmatik ekran yönüyle çin tel. benzettim yoksa özellik olarak  süper tel.bana iki yönü eksik geldi o kadar kamera ile dokunmatiği .nokia taş gibi sağlam tel. yapmış her zaman kı gibi .kullanmayı biliyor sözün güldürdü beni alt tarafı tel. uçak degil  kı yani

Karub
14-04-2010, 19:11   |  #5  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: ebuzer25  
iyi hoşta ben telefon kötü demedin kı ayrıca sadece bazı yönleri eksik dedim. dokunmatik ekran yönüyle çin tel. benzettim yoksa özellik olarak  süper tel.bana iki yönü eksik geldi o kadar kamera ile dokunmatiği .nokia taş gibi sağlam tel. yapmış her zaman kı gibi .kullanmayı biliyor sözün güldürdü beni alt tarafı tel. uçak degil  kı

Evet telefon kötü demediniz.. Rezalet dediniz :)
Neyse.. Google'da aratırsanız daha çok bilgi bulursunuz sorunuzla ilgili

Hacialioğlu
14-04-2010, 20:57   |  #6  
Hacialioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

Alıntı: ebuzer25  

dostlar .hazır kampanya 5800 beş yüz ytl omuşken bende alayım dedim.yapılan  alalı 1 hafta oldu tam bir hayal kırıklığına uğradım.nokia tel. çok özellik koymuş ama sözde koymuş.dokunmatik ekran rezalet bazen delirtiyor beni apple iphone rakip olmayı bırak  çin tel. ancak rakip .gelelim kameraya  tek kelime berbat  nokia yalan söylüyor bence bu kemara 3,2 felan değil. eski telefonun sony ericsson da 3,2 vardı ama süper çekiyordu.ayrıca video desteklediği format çok az .avi yı bırak mpeg bile açamıyor...ayrıca nokia pintilik edip office yazılımıda yüklememiş..nokia quickoffice ..kutuyla gelen kulaklık çok tantik..
bunun yanında ses kalitesi iyi lettop kadar ses çıkıyor.birde internet olayı hoş  wifi  süper .mesaj yazmak çok zor değil.
bu yorumlardan sonra gelelim sadede  nokia quickoffice indirdim net ama kullanım süresi 7 gün .acaba bu iş için ücretssiz yazılım  var mı?birde pdf açmak için bir program lazım bana  yardımcı olacak arkadaşlara şindiden tşk.

Çok yanılıyorsunuz sizin aldığınız çakma olabilir bunu bir çok site iphoneyle karşılaktırdı fakat her zamanki gibi nokia üstün çıktı sizin aldığınız büyük ihtimalle eski yazılım olanlardan olabilir.
Bu telefon her yönüyle üstün tam bir teknoliji harikası kamerası 3,2 kötü çekiyorsunuz dediniz nokia nın 3,2 mega pixeli sony ericsonun 10 megapixeline bedel kalite farkı var nerdeyse fotoğraf makinası gibi resim çekiyor  ses konusunda express music kaliteli ses veriyor ve bir çok program sorunsuz yüklene biliyor ürünü yeni almışsınız en kısa zamanda geri verin paranızı alın büyük ihtimal size eski sürüm veya gerçek olmayan telefonu vermişler. 

Karub
15-04-2010, 08:52   |  #7  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Ayrıca pazar günü N95 8GB ile karşılaştırma yaptım. Açık alanda 5800 daha üstün geliyor. Biliyorsunuz ki N95 8GB'ın 5mp kamerası var.. Buna rağmen 5800 daha parlak ve net çekiyor. Gerçi arada epeyece gelişme oldu ama sizinde bahsettiğiniz gibi 10mp'e bedel geliyor.
Bu konuyu açan kişiye soruyorum: Telefonunuzda *#0000# tuşlarına basın ve karşınıza yazılım sürümü gelecektir. Orada " v40.005 " gibi bir yazı olacaktır. Sizinkinde orada ne yazıyor? Bildiğiniz firmware sürümü yani...

ebuzer25
15-04-2010, 21:57   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

yazılım sürüm tarihi 16,09,2009 yazıyor.ürün  kvk garantili gidip bir sorayım ücretsiz yazılım güncelliyorlar mı?gerçi başta  pek sevmemiştim bu tel. ama kullandıkça hoşuma gitmeye başladı.navigasyonu  iyi.birde msn attım  tel . yavaşta adama benzedi.

The Raider
16-04-2010, 10:24   |  #9  
Taze Üye
14 mesaj

Evet yazılımı güncelliyorlar... Çok da güzel oluyor... iphone ile kıyaslanmaz ama kesinlikle bu fiyata alınabilecek en iyi telefon. Cep telefonu ile ilgili forumlara bi bakın %70 i Nokia 5800 progarmı oyunu teması hertürlü kullanımı... dokunmatik ekranı çok hassas değil ama güzel...

ilkerturkay
26-04-2010, 23:06   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

"ebuzer25" arkadaşım, SMS yazmaktan Türkçeyi unutmuşsun. Cümlelerin devrik ve çok komik. Özne nerede yüklem nerede ve nihayetinde ne demek istemişsin anlamak zor. Kelimelerin de yamulmuş. Allah acil şifalar versin.

Office uygulamaları konusunda haklısın. Ama yine de 5800 XM 500TL fiyata göre bence çok başarılı bir telefon.