Nokia 5800 v41.0.011 Geliyor!..

NoteBook
17-03-2010, 22:27   |  #26  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
658 mesaj

Allah sonumuzu hayır etsin :)
Şu versiyon güncelleme işi sonunda karakolda bitecek sanırım :)

webmaster91
19-03-2010, 18:22   |  #27  
Taze Üye
14 mesaj

Arkadaşlar yanlışınız var v41 güncellemesi yok henüz.gösterilen kaynakları türkçeye çevirirseniz anlarsınız.v41 den söz ediliyor ama nokianın bir duyurusu yok sadece forumda yabancılar bu konuyu konuşuyorlar.sanırım onlarda bizim forumda v41 kelimesini görüp umutlanıyorlardır.Ama inşallah v41 gelir yeni bir güncelleme iyi olur.

_hEro
19-03-2010, 23:04   |  #28  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Nokia Software Update programıyla telefonumu güncelleme yoluna gittiğimde güncel sürümün v31 olduğunu söylüyor.Ancak v40 olduğu gün gibi ortada.Tüm dünya v40 kullanırken, bizim ülkemizde bu destek neden sağlanmıyor ? Versiyon güncelleme için teknik servislere de gidebilirim farkındayım ancak ozaman Nokia Software Update programının işlevi nerede kalıyor ?
V40 sürümü mevcut olduğu halde kullanıma açık değil.Bu nasıl bir çelişkidir ?
Teşekkürler.

Şeklinde bir mesaj bıraktım nokia'ya.En geç Pazartesi ararlar.

Kapalı Hesap (113439)
24-03-2010, 00:46   |  #29  
Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: _hEro  
 Nokia Software Update programıyla telefonumu güncelleme yoluna gittiğimde güncel sürümün v31 olduğunu söylüyor.Ancak v40 olduğu gün gibi ortada.Tüm dünya v40 kullanırken, bizim ülkemizde bu destek neden sağlanmıyor ? Versiyon güncelleme için teknik servislere de gidebilirim farkındayım ancak ozaman Nokia Software Update programının işlevi nerede kalıyor ?
V40 sürümü mevcut olduğu halde kullanıma açık değil.Bu nasıl bir çelişkidir ?
Teşekkürler.

Şeklinde bir mesaj bıraktım nokia'ya.En geç Pazartesi ararlar.

hay ağzın bal yesin hero , işte benim de anlatmaya çalıştıgım tam olarak buydu ama kimse kimsenin halinden anlamazmış .  v40 çıktı nasıl bilmezsin diye  g*rizekalı muamelesi gördük , sanki biz bilmiyoruz v40 çıkıp çıkmadıgını .  software updater olsa ne yazar olmasa, türkiye için adeta ayrımcılık yapılıyor her konuda nedense . doğruyu söyleyince de dokuz köyden kovuluyoruz . yok nemesis miş yok phoenixmiş bana ne arkadaş , mecbur muyuz bunlarla uğraşmaya . doğru düzgün bi güncellemeyi vermiyor kendi programı üzerinden . bi yazılım güncellemesi için servise gitmek zorunda mıyız . ortada fol yok yumurta yok herkes v40 v40 deyip duruyor , bi de üstüne v41 çıktı şimdi .. anlamak mümkün değil

buyrun burdan yakın daha bugün denetledim nokia software updater üzerinden sonuç apaçık ortada !

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (146566) ~ 24 Mart 2010 00:49
Kapalı Hesap (113439)
24-03-2010, 00:57   |  #30  
Kapalı Hesap
464 mesaj

13 ocak 2010 tarihinde konu açılmış forumda v40 çıktı yükleyin diye :D neyi yüklüyoruz ya yapmayın allah aşkına .. alice harikalar diyarında bile daha gerçekçi duruyor  v40ın varlığına oranla ..( en azından türkiyedeki üvey evlat 5800 ler için .

Kapalı Hesap (113439)
24-03-2010, 01:00   |  #31  
Kapalı Hesap
464 mesaj

nokia destek hattını da bağlamışlar ses kaydına , birisi telefona baksa vereceğim linki bu ne diyeceğim açıklar mısınız ? sebep neymiş yani ? gerçekten gülünç durum .

mancukya
25-03-2010, 14:17   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Forumda detayli sekilde nss ile anlatilmis size öyle yapin ne yani bunu abartacak ne var numarayi degistir update yap sonrasinda eski numarami gene degistir.
Garanti onumu anliycak saniyorsunuz bir sorun olursa ileride resimleriyle basitce aciklanmis bu olay zaten.

Kapalı Hesap (113439)
26-03-2010, 02:24   |  #33  
Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: mancukya  
Forumda detayli sekilde nss ile anlatilmis size öyle yapin ne yani bunu abartacak ne var numarayi degistir update yap sonrasinda eski numarami gene degistir.
Garanti onumu anliycak saniyorsunuz bir sorun olursa ileride resimleriyle basitce aciklanmis bu olay zaten.
abartmıyorum, türkiyedeki nokia 5800 kullanıcılarının hakkını arıyorum , bu telefona 500 küsür tl para verdiysek , belki kimileri 800 liralar verdi ; o zaman ufacık bir güncellemesinin de dağıtımının  düzgünce olması gerek. Product olayı mevzu edilmemeli , nss hiç konuşulmamalı .. nss den bahsettikçe aman bana ne dedikçe Nokia bu güncellemeyi daha çok uzun süre vermez . kanaatimce türkiyedeki çoğu 5800e v40 güncellemesi verilmeyecektir.

Nokia Destek hattında nihayet çağrıma cevap aldım. Nokia 5800 v40 güncellemesinin nokia software updater üzerinden  ne zaman geleceğini kendileri de bilmiyormuş. Nokia bu hakkı kendinde saklı tutuyormuş . V.40 versiyonu şimdilik avrupadaki telefonlar için mevcutmuş, eğer istersek bize en yakın bir nokia shopa gidip serviste güncellemesini yapıyorlarmış. bir-iki saat sürüyormuş , iş yogunluguna göre değişebilirmiş. bence hiç gereği yok ...

GEÇ GELEN BAHARI NEYLESİN GÖNLÜM diyorum ve bu konuyu burada kapatıyorum .   Saygılar

_hEro
27-03-2010, 00:14   |  #34  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Nokia'ya nsu zırvalığını bende bildirdim ve aradılar.Konuyu agresif bi şekilde belirttim.Kimi telefonlarda yapıldığını kimisinde yapılmadığını söyledi.Ne kadar saçma cevabını alınca banada aynı şeyi, teknik servis noktalarına gitmemi söyledi.
PEh!

Karub
27-03-2010, 12:28   |  #35  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

İyi, hoş v40 kullanıyoruz gerçi buglar var ama olsun.. Program ile yapılsada sonuçta elimizde var ama kod değiştirirkende Türkiye kodlarını yazmıyor muyuz?
Son sürüm v31 diye gösterenlere söylüyorum! : Kod değiştirirken türkiye key lerini yazıp sonra eski key'i giriyoruz yani Türkiyede mevcut ki, Türkiye kodu var. Belki sizin ürünü anahtarınıza daha gelmedi desem saçma olacak ama durum öyle.. :)

mancukya
27-03-2010, 15:52   |  #36  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
Alıntı: numbb  
abartmıyorum, türkiyedeki nokia 5800 kullanıcılarının hakkını arıyorum , bu telefona 500 küsür tl para verdiysek , belki kimileri 800 liralar verdi ; o zaman ufacık bir güncellemesinin de dağıtımının  düzgünce olması gerek. Product olayı mevzu edilmemeli , nss hiç konuşulmamalı .. nss den bahsettikçe aman bana ne dedikçe Nokia bu güncellemeyi daha çok uzun süre vermez . kanaatimce türkiyedeki çoğu 5800e v40 güncellemesi verilmeyecektir.

Nokia Destek hattında nihayet çağrıma cevap aldım. Nokia 5800 v40 güncellemesinin nokia software updater üzerinden  ne zaman geleceğini kendileri de bilmiyormuş. Nokia bu hakkı kendinde saklı tutuyormuş . V.40 versiyonu şimdilik avrupadaki telefonlar için mevcutmuş, eğer istersek bize en yakın bir nokia shopa gidip serviste güncellemesini yapıyorlarmış. bir-iki saat sürüyormuş , iş yogunluguna göre değişebilirmiş. bence hiç gereği yok ...

GEÇ GELEN BAHARI NEYLESİN GÖNLÜM diyorum ve bu konuyu burada kapatıyorum .   Saygı

Kusura bakmada firmware konusunda hak arama falan diye bir sey olamaz Htc yillarca kullandim, samsung, lg vs vs gibi markalar firmware yükseltmeye bile tenezzul etmezler neticede Nokianin satis sonrasi bu destegi var bu olayin hak hukuklada alakasi olmadigi gibi firmware modelleri cikis sirasina göre gidiyor

Kapalı Hesap (113439)
28-03-2010, 00:44   |  #37  
Kapalı Hesap
464 mesaj

v41 i bekleyelim bakalım öyle olsun ..  çıkmaz ayın son perşembesi gelir heralde o da . hak hukuk aramayalım bizim ülkemizde zaten hakkını arayanların başına hep iş açılıyor doğru söylüyorsunuz . süt dökmüş kedicik gibi oturayım ben en iyisi . v40 v41 v50 bizim neyimize haşaa , ben kimim ki böyle birşey talep ediyorum . tövbeler olsun .

saygılar.

_hEro
28-03-2010, 02:25   |  #38  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Bahsettiğim gibi aradılar pazartesi ama ben işim olduğundan paz.tesi dahil diğer iki günde açamadım :)
Neyseki perşembe günü cevaplayabildim ve "her telefona ayrı güncelleme geliyor" gibi bişey söyledi."Sizce de saçma değil mi" dedim.Motora bağlamış durmadan konuşuyor zaten fırsat vermemek için."Çok kısa bir süre içinde teknik servislerimizde güncelletebilirsiniz" dedi.Hem çok müsait değildim hemde asabım bozuldu kapadım..

Kapalı Hesap (113439)
30-03-2010, 01:31   |  #39  
Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: _hEro  
Bahsettiğim gibi aradılar pazartesi ama ben işim olduğundan paz.tesi dahil diğer iki günde açamadım :)
Neyseki perşembe günü cevaplayabildim ve "her telefona ayrı güncelleme geliyor" gibi bişey söyledi."Sizce de saçma değil mi" dedim.Motora bağlamış durmadan konuşuyor zaten fırsat vermemek için."Çok kısa bir süre içinde teknik servislerimizde güncelletebilirsiniz" dedi.Hem çok müsait değildim hemde asabım bozuldu kapadım..
aynen hep aynı terane işte, nokia shopa git yaptır diyor .. çağrı merkezindeki elemanın yapacagı birşey yok onlar çalışan insanlar , ekmeğinin peşinde .. arıyorlar beni de birkaç gündür cevap vermiyorum . v40 meselesinden de midemiz bulandı artık.  bir  6 ay sonra bakarım güncelleme kontrolü ile artık, dert değil kendimi çatlatacak halim de yok. isterse hiç vermesinler güncelleme . böyle yapıldıktan sonra anlamı yok zaten. saygılar