Nokia 5800 v50 Sürümünü Silmek, Eski sürüme Dönmek

spungej
08-05-2010, 11:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Telefonu ilk aldığımda sürümü v30'du. Telefonum MAVİ. Ancak telefonu v40 sürümüne yükselttiğimde, dalgınlık sonucu 'kırmızı product kodu' nu girmişim, telefon v40'a yükseltince kırmızı oldu.. Şu anda telefonum v50 sürümünde ve hala KIRMIZI. Telefon için bu sorun yaratmaz gibi görünüyor, telefona bir şey olduğunda,bozulduğunda bu şekilde servise verirsem garanti kapsamından çıkacağını düşünüyorum.. v40 sürümünü güncelerken, telefonun orjinal kodunu NSS ile değiştiriyoruz, orada hatam oldu. Şu an pil yuvasında yazan orjinal kodu tekrar NSS ile telefona indirgedim, şimdi tek sorun kırmızı olması.. güncelleme yaparkende mavi olan telefonum, güncelleme sırasında bilgisayarda çıkan güncelleme ekranında 'RED' olarak gözüküyor. Şimdi yapmak istediğim şey, telefonu ilk aldığım hale getirmek ve daha sonra güncelleştirmelerini doğru bir şekilde yapmak.. Bunu nasıl yapacağımı detaylı bir şekilde anlatırsanız sevinirim..

matrax-38
09-05-2010, 17:47   |  #2  
matrax-38 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
746 mesaj

Eski sürüme dönmek şuan imkansız ben denedim.Product codu mavi olanınkini ile değiştirip tekrar v50 güncellemesi yaparsanınz mavi olacaktır ama telin pil yuvasındaki kod ile v50 güncellemesi yapamassınız muhtemelen 0579270dir benim telde mavi ve orjinali bu ama bu kod için v50 cıkmadı o yüzden kodu (0559373 turkey blue) yapın ve güncelleyin teliniz maviye dönecektir.

Son Düzenleme: matrax-38 ~ 09 Mayıs 2010 17:49