Nokia 6300

Papatyasever
06-01-2008, 23:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

Siemenes C55 marka emektar bir telefonum var. 5 yıl mı oldu 6 yıl mı ne zaman aldığımı unuttum. Aldığımda bir bende bir de George W. Bush'da vardı işte anlayın. (Şaka şaka, bir de Steven spielberg'deCool) Birlikte geçirdiğimiz duygu dolu yılların ardından atık ayrılıyoruz. Çorap değiştirir gibi telefon değiştirmeyi sevmeyen bir yapıda olduğum için ve bu telefonu da yıllarca kullanmayı düşündüğüm için doğru bir seçim yapmak istiyorum ama dinozorların yaşadığı dönemden beri cep telefonu vitrinlerine bakmadığım için telefonlar hakkında hiçbir bilgim yok. Şöyle google'la kolkola kısa bir sörfün ardından Nokia 6300 olabilir diye düşünüyorum ama hakkında çok farklı yorumlar var kimi şarjı bir hafta gidiyor demiş kimi hergün şarj ediyorum... Kimi fotoğraf kalitesi iyi demiş kimi berbat. Kullanan arkadaşlar varsa ve değerli yorumlarıyla beni aydınlatırlarsa sevinirim.

fightingfalcon
07-01-2008, 13:22   |  #2  
Üye
73 mesaj

nokıa 6300 fiyatına göre süper bir telefon bence dört dörtlük şarjı gitmiyor diyenin tlfonu kesin bozuk :D

uNDauNTeD57
09-01-2008, 18:52   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

nokia 6300

iyi yönleri:
* Fiyatına göre özellikleri gerçekten süper
* 2MP kamerası gerçekten süper çözünürlükte
* 16 milyon ekran rengi var.
* yani ideal bir telen
* malzeme kalitesi olarak gerçekten süper dış malzemesi çok güzel klasik bir telefon

Kötü yanları:
* İtiraz eden olabilir ama bizzat teli ben kullandım 1 ay ve sonra şarzı az gidiyor diye hemen sattım
* pcden bluetootla program oyun vs atamıyorsunuz nokia Pc Suite olması gerek
* başka kötü yanını görmedim

Fiyatına göre Harikaa......

fightingfalcon
09-01-2008, 21:27   |  #4  
Üye
73 mesaj

kim ne derse desin 6300 süper tlfon

cagriavan
26-01-2008, 09:01   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

6300 çok güzel bir telefon olduğu kesin. kamerası çok işlevsel fakat fotografları dik çekiyo gibi geliyo bana diğer özellikleride fiyatına göre çok güzel

Papatyasever
13-02-2008, 19:57   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
448 mesaj

Telefonu aldım. 1 ay gibi bir süre oldu. Öncelikle gayet şık ve kullanımı kolay bir telefon. Menüler oldukça geniş ve kullanışlı birçok özellikle dolu. Gövdesi paslanmaz çelik olduğu için alışılandan biraz daha ağır ama zamanla alışıyor insan. Kamera yeterli ışıkta iyi çekim yapıyor ama ışıklandırmanın yeterli olmadığı ortamlarda kalite oldukça düşük, yeşil ton ağırlıklı puslu bir görüntü elde ediyorsunuz. Ee, ne de olsa flash yok. Hem yatay hem de dikey çekim yapabiliyor. Ekran kalitesi mükemmel diyebilirim. Çözünürlük ve ekran parlaklığı diğer birçok telefonun üstünde. Multimedya özellikleri(radyo, mp3 player) kullanışlı. Kulaklığın üzerindeki tek düğme ile sarkı listesinde gezinmek mümkün. İkide bir telefonu kurcalamaya gerek kalmıyor. Ama kumandaya bir iki fonksiyon daha eklense daha iyi olurdu diye düşünmeden de edemiyor insan. Orjinal kulaklıkların ses kalitesi diğer bütün telefonlarda olduğu gibi pek iyi sayılmaz. Handsfree özelliğinden feragat etmek şartıyla başka bir kulaklıkla daha kaliteli ses almak mümkün. En çok tartışılan konu olan şarj süresi ise kullanımla doğru orantılı. Normal bir kullanımla 7 gün'e kadar bekleme süresine sahip. Ancak telefonu olağandan biraz daha fazla kullanıyorsanız, ya da multimedya özelliklerini çok sık kullanıyorsanız 3 günü geçmek hayal sayılabilir. Ancak bu standartlara sahip bir telefon için bu normal. Nihayetinde yoğun ve sık  kullanıma uzun süre dayanabilecek bu özelliklere sahip ve bu şıklıkta bir telefon bulmak imkansız. Almayı düşünenlere tavsiye ederim...

kerzey35
12-05-2008, 21:14   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

nokia hangi telefonunda tam özellikli birtelefonu var ki   6300 seni bi 5 sene götürü

Dj_Eğri
12-05-2008, 21:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
381 mesaj
kerzey35
nokia hangi telefonunda tam özellikli birtelefonu var ki   6300 seni bi 5 sene götürü
n96 da war n95 de olmayan şıklık sornunuda çözülmüş durumda

6300 ı arkadaşım aldı nokia pc suite i yanında weriolar sanırım  cd de yani pc suite bir eksi deil şarzının nasıl gittiqini bilmiorum ama www.gsmarena.com da kesinlikle özellikleri yazıodur     aslında kız  hilary duff un klbinde qördü die aldı ama fiyatına qöre süper bir telefon

kaankaan
25-08-2008, 17:34   |  #9  
Yeni Üye
32 mesaj

sevgili papatyasever bende sizin gibi hayatıma c55 le başladım şimdide 6300la devam ediyorum 6300da özellikler bitmiyor.kim ne dersin çok kullanışlı harika bir telefon.:.

koc06
12-12-2008, 16:33   |  #10  
koc06 avatarı
Yıllanmış Üye
682 mesaj

bende türkcell kampanyasından aldım.289 ytl ye zaten çok kullanışlı ve nokia nın belki de en şık en yakışıklı tasarımıyla göz kamaştıran telefonu desek yeridir.herkese tavsiye ederim kaçırmadan alın üretimi durmadan alın derim...

umuthan22
24-12-2008, 23:27   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

bende kullanıyorum ve suanda kullanmaktayım süper telefon kım ne derse desin harıka sadece sarjı az gıdıyor tek sorun bu   programda yuklenıyor oyunda yuklenıyor.. bluetootla  süper tek kelımeyle

tanseletkin
25-12-2008, 13:38   |  #12  
Taze Üye
3 mesaj

NOKİA 6300 3G uyumlu değil. o yüzden stokları eritebilmek için kampanya üstüne üstüne kampanya yapıyorlar.Özellikleri iyi ona sözüm yok ama 4 ay sonra eski teknoloji olacak. bende NOKIA N 73 me var fiyatı 530 a geriledi....