Nokia'dan her tarafı dokunmatik ekranlı cep!

CHIP Online
13-11-2011, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Nokia'nın "Gem" adındaki bu sıradışı telefonu, her yüzünde bir ekrana sahip ve bakın neler yapıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/noki ... anli-cep_30237.html

Resimlerle: Birbirinden ilginç 10 sıra dışı pil konsepti!

Nokia, Nokia Research Center'ın kuruluşunun 25. yıldönümünde tüm gövdesi dokunmatik ekran olan bu konsept cebini tanıttı. Nokia Gem adındaki cep, önünde, arkasında ve yanlarında kullanılan işleve göre değişen ekranlara sahip.

Gem'de örneğin bir navigasyon uygulamasını kullanırken, cebin bir yüzünde özet bir haritayı görebilirken, diğer yüzünde şu anki konumunuzun ayrıntılı bir haritasını görebiliyorsunuz. Aşağıdaki bağlantıdan izleyebileceğiniz tanıtım videosunda, çekilen bir fotoğrafın dokunmatik arayüz ile tüm cebin etrafına nasıl sarıldığı da gösteriliyor.

Nokia, aylık faturanızda bir indirim sağlayacak arka yüz reklamlarını da bir seçenek olarak hayal ediyor. Videoda dikkat çeken diğer bir işlev ise medya paylaşmayla ilgili. Herhangi bir bilgiyi, arkadaşınızın telefonuna "dökmek" ilginç bir fikir gibi görünüyor.

Her tarafı dokunmatik ekrandan oluşan Nokia Gem konseptinin tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz!

Tüm konu: Nokia'dan her tarafı dokunmatik ekranlı cep!

İzleyin: Nokia'dan "mücevher" cep: Nokia Gem!

Resimlerle: Birbirinden ilginç 10 sıra dışı pil konsepti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nokia Gem fikri, sizce gerçeğe dönüşmeli mi?

uGuR.uK
13-11-2011, 18:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

güzel fikir sade ekranı değil çoklu dokunmatik alanlı bir telefon güzel olabilir, ama böyle palas pandıras yapmasınlar neresinden tutucaz anasını satim :)