Nokia Lumia 620

albertox
16-05-2013, 13:53   |  #1  
albertox avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 16
481 mesaj

Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi Nokia  Lumia 620 almayı düşünüyorum daha çok oyun oynarım gibime geliyor.Avea nın tarifeye ek paketi ile alıcam aylık 37 tl olmak üzere bazı arkadaşlar windows phone 8 kötü diyorlar ilerde iflas eder gibi laflar duydum daha çok android e güveniyorlar sizce almalımıyım? lumia 620 için birçok yorum kötü.

ultimate_ms
16-05-2013, 19:09   |  #2  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

android de telefonunda kasma problemi oluyor (android iin kendisinde zaten problem var) telefon belli zaman sonra şişiyor. ancak android de istemediğin kadar uygulama var ve telefonun bütün özelliklerini ele geçiriyorsun overclock yapabiliyorsun (geliştiriler yada pc manyakları için :) normal kullanan kişiler için gereksiz.) ayrıca Google play daha geniş uygulama mağzasına sahip ama zararlı yazılım çok bulunuyor.

Windows phone ise sıradan kullanıcılar için iyi bir işletim sistemi telefonu kullanırken herşey hazır geliyor DONMA PROBLEMİ yok denebilir. sade ve güzel işletim sistemi yakında Windows store ninde geniş uygulama mağzası olacağını düşünüyorum

Önemli not : eğer Windows phone telefon da oyun oynıyacaksan 1 gb ram veya daha fazla ram bulunanları seçmesin çünkü bazı oyunlar 1 gb ramde çalışıyor.

Önemli not2: ayrıca uygulamalar telefonun ana hafızasına yükleneceği için 16 gb ve üzere Windows phone li telefon bak uzun vadede sana büyük rahatlık sağlar ayrıca bu sade Windows phone için geçerli değil android içinde geçerli  micro sd ile hafıza arttırılabilir ama uygulamalar ve oyunlar hafıza kartına kurulamaz kurulsa bile problem çıkarır kolay gelsin :) UNUTMA OYUN İÇİN 1GB RAM VE ÜZERİNİ SEÇ ÇÜNKÜ BAZI OYUNLAR 512MB RAM DESTEKLEMİYOR.

albertox
17-05-2013, 13:32   |  #3  
albertox avatarı
OP Yıllanmış Üye
481 mesaj

tavsiyeleriniz için teşekkürler avea intouch2 ye yöneldim bu sefer

ultimate_ms
17-05-2013, 17:04   |  #4  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

Cihaz Özellikleri                        

• Android 4.0.4 işletim sistemi
  • 4 inç dokunmatik ekran
  • 123mm*63.5mm*10mm ,130gr
  • 5 Megapiksel kamera
  • 1 GHz Qualcomm işlemci
  • Avea Tema ve Ön yüklü Avea uygulamaları
  • Siyah, Beyaz Renk Seçeneği
  • 32GB'a kadar SD Kart desteği
  • 1650 mAh, Li-Ion
  • GPS, WiFi

pek iyi gözükmüyor dikkat edsen telefonun kendi hafızası hakkında bilgi verilmemiş arttırılabir hafıza

Qromodynmc
17-05-2013, 18:20   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Windows phone'lu cihazlar en düşük telefonda bile yüksek performans sunar,Android alacaksan zaten 700 tlden aşağıya inme,üst seviye cihazlara bak,ancak Windows phone da bunu söylemem,620 bayağı hızlı bi cihaz,Tabi ben yeni gelen Lumia 720yi tavsiye ederim,daha büyük ekranlı ek özelliklere sahip bi cihaz,Çok olumlu eleştiriler almış.

Son bir şey android alacaksan bile intouch fln operatör üretimi telefonlardan uzak dur,Galaxy s3 mini fln al.

albertox
18-05-2013, 08:39   |  #6  
albertox avatarı
OP Yıllanmış Üye
481 mesaj

işte bende galaxy falan almayı çok isterdim fakat bütçem kısıtlı çok yüksek seviye isteyen oyunlar oynamıcamki örn:Jetpack ,temple run,real racing,dungeon hunter bu kadar bunları intouch2 oynatmazmı ?

Son Düzenleme: albertox ~ 18 Mayıs 2013 08:43