Nokia Lumia 930 Özellikleri ve Tanıtım Videosu

sarimakas1
22-07-2014, 00:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

Nokia'nın akıllı tep telefonu piyasasına sürdüğü son akıllı telefon Lumia 930. Microsoft Windows Phone 8.1 işletim sistemini kullanan Lumia 930 5¨ ekran boyuna sahip. Amoled kapasitif ekran 1080p kalitesinde görüntü veriyor. Ekrandan istenmeyen yansımaları kaldırarak düşük güç tüketimiyle gelişmiş dış mekan görünürlüğü sağlayan Clear Blacközelliği , darbelere ve çizilmelere karşı Corning Gorilla Glass 3 teknolojisi de Lumia 930'un ekran özelliklerinden.

Özellikleri ve performansı ile üst düzey cep telefonu kategorisinde yerini bulan Nokia Lumia 930'un en büyük zaaflarından biri olarak harici kart desteğinin bulunmuyor olması gösterilebilir. Cihazda sadece 32gb'lık dahili hafıza ve buna ek olarak 7gb'lık SkyDrive depolama imkanı bulunuyor. Cihazın işlemcisi ise 4 çekirdekli 2.2Ghz Krait 400 işlemci.

Lumia 930'un kamera özellikleri ise cep telefonu ile fotoğraf çekmeyi sevenleri memnun edecek özelliklere sahip. 20 megapiksel çözünürlüklü arka kamera çift LED flaş ile desteklenmiş. 1080p kalitesinde video kayıtları alabilen kamera Carl Zeiss optiğe sahip. 1/2.5" sensör boyutu,PureView teknolojisi, yüz algılama, 1.2mp ön kamera cihazın diğer kamera özellikleri arasında.

Lumia 930'un diğer özellikleri ise şu şekilde: 4G LTe, NFC teknolojisi, 2420mAh batarya,167gr ağırlık ve 9.8mm kalınlık.

Parlak turuncu,parlak siyah, yeşil ve beyaz olmak üzere 4 farklı renk seçeneği ile gelen Nokia Lumia 930,  2014 Ağustos ayı itibariyle raflardaki yerini alacak.

Nokia Lumia 930 Tanıtım Videosu-yorumpark.comNokia Lumia 930 Tanıtım Videosu-yorumpark.com
Daha Fazlası