Nokia N serisinde dev değişim

CHIP Online
30-06-2010, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Nokia'nın açıklaması, çok tutulan N serisi ceplerin geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/noki ... -degisim_20943.html

Resimlerle: Nokia N8'i daha çıkmadan kopyaladılar!

Nokia piyasada çok tutulan Symbian sistemini, özellikle son model telefonlarında değiştirmeyi kararlaştırdı. Yeni gelecek işletim sisteminin ismiyse; MeeGo OS olacak.

Bu durumda, kullanıcıların yüzlerini güldüren Symbian işletim sistemi sadece orta seviye telefonlarla birlikte geliyor olacak. Bu durum aynı zamanda akıllı telefonlara olan rağbetle eş seviyede ilerleyecek. Çünkü ana tüketici gurubu bu sistem değişimi sayesinde ucuz fiyata akıllı telefon sahibi olabilecek.

Doug Dawson'sa; "Gelecekte üretilecek olan bütün N Serisi cihazlar MeeGo işletim sistemi kullanacak" diyerek durumu herkese net bir dille açıkladı.

Bu duruma tezat oluşturacak olan olaysa Nokia'nın yeni modeli olan N9'dan geldi. Üzerinde bir klavye bulunduran bu cihaz, Symbian işletim sistemine sahip. Bu da demek oluyor ki bu yeni telefonun aslında üzerine klavye eklenmiş bir N8'den farkı yok.

Asıl kafaları karıştıracak olan durumsa; N9'un Symbian olarak mı, yoksa MeeGo olarak mı lanse edileceği...

Tüm konu: Nokia N serisinde dev değişim

İzleyin: Çin işi Nokia N8 kopyası!

Resimlerle: Nokia N8'i daha çıkmadan kopyaladılar!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nokia doğru mu yapıyor?