Nokia N96 SorunLAR

rambo13
16-06-2009, 09:44   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
88 mesaj

Selam:
Yaklaşık 3 3,5 ay önce kvk garantili bir Nokia N96 aldım. İlk bi kaç gün problem yoktu ancak bir ayın sonunda telefon sürekli olarak takılmaya başladı. Şimdi ise sorunlar arttı. Telefon sürekli takılıyor, kapağı açınca aydınlanması gereken ekran aydınlanmıyor, hız deseniz vasat ve sürgülü kapak gevşedi. Bu basit bi sorun gibi görünüyor ama telefon titreşimdeyken çok büyük bir sorun ( ses ) oluşturuyor. Ben internetten baktığım kadarıyla bu sorunlar çok genel. Acaba bu telefonu başka bi telefonla değiştirme şansım var mı.
Şimdiden teşekkür ederim.

rambo13
16-06-2009, 15:14   |  #2  
OP Üye
88 mesaj

bilen kimse yok mu

eRRhan
16-06-2009, 15:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
374 mesaj

Takılma olayı için internetten yeni versiyon yükleyebilirsin belki aydınlatma probleminide çözer ama gevşeyen kapak için servise götürmekten başka bir seçenek yok servise gitmişken yeni versiyon da yükletirsin yani senin işin servislik burdan yapılcak bir şey yok 3 aylık telefon garantiden yaptırırsın hepsini.
Bir ay önce yeni versiyon çıkmış sen en kısa zamanda servise götür telefonunu

Son Düzenleme: eRRhan ~ 16 Haziran 2009 15:29
rambo13
16-06-2009, 16:09   |  #4  
OP Üye
88 mesaj

saol da servis işi çözemezse telefonu değiştirirler mi

alloss
16-06-2009, 16:15   |  #5  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
628 mesaj

Aynı problemden 3 defa servise gittikten sonra değişim hakkın doğuyor bildiğim kadarıyla. Ama uğraşman lazım. Uğraşmazsan değişeceklerini sanmıyorum. Bilinçli tüketici modunda üzerlerine gitmezsen hakkını alamazsın.

Geçmiş olsun.

Bu arada cep telefonu servisinde bayağı tecrübeli arkadaşımdan almış olduğum tüyoyuda siznle paylaşmak isterim.

Cep telefonu alırken;
1-Kızaklı telefon almayacaksın (Çünkü çok sorun çıkarıyor)
2-Nokia alacaksın (Çünkü yedek parçası bol ve ucuz)

rambo13
16-06-2009, 17:33   |  #6  
OP Üye
88 mesaj

saolun ve bana şans dileyin :D

erdem barış
22-06-2009, 22:41   |  #7  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,312 mesaj

konu açılalı bayağı zaman olmuş ama bişeyler paylaşmak istedim belki birilerine yardımı dokunur.simbian sistemli modellere ilgim 2005 yılında başladı ilk zamanlar yavaşlığından şikayetçiydim ama zamanla alıştım bu modeller virüsten etkileniyor ve yavaşlamaya başlıyor kendi kendine kapanmalar galerinin çok geç açılması menüler arası geçiş hızlarını bayağı etkiliyor.bunun için de garantiye gitmeye gerek yok.

1-başka telefonlarla bluetooth transferi yapmayacaksınız.
2-müzik video gibi dosyaları kendi bilgisayarınızdan güncel antivirüs programı ile taratıp atacaksınız.
3-versiyon güncellemeleri çıktığı zaman hemen yükleyeceksiniz.yüklemek için de servise göndermeye gerek yok nokia pc suite yazılımıyla güncelleyeceksiniz.ama bilgisayarınızda güç kaynağı olması lazım güncelleme sırasında elektrik kesintisi olursa telefona veda edebilrsiniz.

telefon yavaşladıysa kapalıyken *+3+arama tuşu+açma kapama tuşuna basılı tutup telefonu formatlayacaksınız.formatlamadan önce rehberinizi sime kopyalamayı unutmayın.şimdilik bu kadar.