Nokia: "Windows Phone birinci olabilir"

CHIP Online
28-02-2013, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows Phone'lu cepleriyle kımıldanan Nokia, Android ve iOS'a öyle bir meydan okudu ki...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/nok ... olabilir_38931.html

Resimlerle: Cep devlerinin MWC bombaları!

BlackBerry, akıllı cep pazarında üçüncülüğe razı olsa da Nokia'nın üçüncülükle yetinmek istemediği ortaya çıktı. Bloomberg'e konuşan Nokia CEO'su Stephen Elop, Windows Phone 8 için "dünyanın en büyük işletim sistemi olabilir" dedi.

Bloomberg'in Mobil Dünya Kongresi sırasında gerçekleştirdiği röportajda spikerin Windows Phone'un ikinci en büyük işletim sistemi olma şansının olup olmadığını sorması üzerine Elop, "(Windows Phone,) dünyadaki en büyük işletim sistemi olabilir." Ancak Elop, bu iddialı sözlerini yapacak çok işlerinin olduğunu da kabul ederek yumuşattı: "Bunu başarabilmek için Microsoft ile beraber yapmamız gereken çok iş var."

Windows Phone'un ne zaman dünyanın en büyük işletim sistemi olacağı hakkındaki soruya ise Elop, kendi içlerinde belirli hedeflerinin olduğunu söyledi, ancak herhangi bir tarihi paylaşmamayı tercih etti.

Windows Phone 8, son zamanlarda pazar payında kıpırdanmalar yaşıyor. Ancak Android ve iOS'a yaklaşmak için katetmesi gereken uzun bir yol var.

Tüm Konu: Nokia: "Windows Phone birinci olabilir"

Resimlerle: Cep devlerinin MWC bombaları!

Kaynak: www.chip.com.tr