nolu yardım edin Allah rızası için

egehann
20-07-2011, 09:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

arkadaşlar pcme bişi oldu ya int exploer açınca xp security2012 dıye bısı cıkıyo offffffffffffffffffffff bnde int exploeri silmeye calıstımm s ılmedım nolur yardım edın sanırım o program sahte bi prgoram mış silemiyorum Allah rızası için yardım edin nolur arkadaşlar

ekran kartı
20-07-2011, 09:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Okuyunuz.

http://www.frmtr.com/bilgisayar- ... ini-actirmiyor.html

egehann
20-07-2011, 09:38   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

forumtryi açamadım kardeş

egehann
20-07-2011, 09:40   |  #4  
OP Yeni Üye
37 mesaj

forumtr açılmıyo

ekran kartı
20-07-2011, 09:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Size linki gönderdikten sonra siteye bir şey oldu galiba bende de açılmıyo.

Google'u seviyorum: 

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:DXw8ekS98JQJ:www.frmtr.com/bilgisayar-guvenligi-hakkinda-sorulariniz-ve-sorunlariniz/4079165-xp-internet-security-2012-web-sayfalarini-actirmiyor.html+http://www.frmtr.com/bilgisayar-guvenligi-hakkinda-sorulariniz-ve-sorunlariniz/4079165-xp-internet-security-2012-web-sayfalarini-actirmiyor.html&hl=tr&gl=tr&strip=1
Üstteki linkten bakın. Orada birisi yapılması gerekenleri anlatmış.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 20 Temmuz 2011 09:44
egehann
20-07-2011, 09:44   |  #6  
OP Yeni Üye
37 mesaj

forumtr hala acılmıyo kardes sen bana anlatsan ordaki yazıyı kopyalasan

ekran kartı
20-07-2011, 09:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Üst mesajda attım linki arkadaşım bak oradan anlatılanları yap. Ayrıca bu bahsi geçen program nedir bilmiyorum.

egehann
20-07-2011, 09:59   |  #8  
OP Yeni Üye
37 mesaj

tamam bu arada ordakilerde işe yaramadı..

ekran kartı
20-07-2011, 10:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Dediğim gibi o dediğiniz şey hakkında bilgim yok. Google'da arama yapınca çok fazla sonuç çıkıyor. Onları deneyin. Mutlaka sorunu çözersiniz.

Bu arada benim son tavsiyem sistem geri yükleme yapmanız.

egehann
20-07-2011, 10:12   |  #10  
OP Yeni Üye
37 mesaj

ordakileri yaptım olmadı offfffffffffffffffffffffff

ekran kartı
20-07-2011, 10:27   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Sistem geri yükleme yaptınız mı?

egehann
20-07-2011, 11:05   |  #12  
OP Yeni Üye
37 mesaj

nası yapıcam kardes?

ekran kartı
20-07-2011, 12:35   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,414 mesaj

Başlat>Tüm programlar>Donatılar>Sistemsel Araçlar>Sistem geri yükleme>Bilgisayarı bir önceki zamana geri yükle kısmına gelin. Oradan eski bir tarih seçin. Çok eskilere gitmeyin. Bu sorunun olmadığı zamana gidin. İleri deyin ve bekleyin. Bilgisayar geç kapanabilir geç açılabilir. Bekleyin.

Kapalı Hesap (101323)
20-07-2011, 16:57   |  #14  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

ilk iş sistemi geri yüklemeyi kapatın  temiz bir pc de baska pc  kaspersky rescue diskin son sürümünü çekin  
ister bootable cd hazırlayın ister  bootable usb hazırlayın  ben usb yi tavsiye ederim  usb yi takıp boot ederek sistemi usb ile tarattırın   temizlik işi bittikten sonra windows cd si ile repair  yani  onarım  yapın

Kapalı Hesap (101323)
20-07-2011, 17:07   |  #15  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

bootable usb hazırlama  hazırlamak için sırasıyla başlat çalıştır cmd  sonra  ms dos a diskpart yazın
select dısk usb hangi sıradaysa onun numarası örneğin select disk 7   sonra  sırasıyla CLEAN , CREATE PARTITION PRIMARY , FORMAT FS = NTFS  formatlama işlemi bitince  ACTIVE ,  ASSIGN ,  EXIT

kaspersky nin stesinden geri kalan adımları
kopyalıyorum
Applies to Kaspersky Rescue Disk
If Kaspersky Anti-Virus 2011 or Kaspersky Internet Security 2011 is installed on your computer, then you can quickly record Kaspersky Rescue Disk 10 via the application interface. Kaspersky Lab 2011 products have a special tool which allows creating and recording Kapersky Rescue Disk.

In order to record Kaspersky Rescue Disk 10 to a removable USB device, perform the following actions:

1. Connect a removable USB device to your computer

In order to successfully record Kaspersky Rescue Disk 10 to a removable USB device, space capacity of it must be not less than 256 MB. The connected USB device must have FAT16 or FAT32 file system. If NTFS file system is installed on the device, you are required to format it in FAT16 or FAT32.

Do not use an USB device with other operating systems installed on it. It may cause incorrect booting your computer from Kaspersky Rescue Disk 10.

2. Download the iso image of Kaspersky Rescue Disk 10 and a special utility

Download the following utilities from the official Kaspersky Lab server:

Iso image of Kaspersky Rescue Disk 10 (196 MB)
Utility to record Kaspersky Rescue Disk 10 to USB devices (378 KB)

3. Record Kaspersky Rescue Disk 10 to your USB device

In order to do this, perform the following actions:

Run the downloaded file rescue2usb.exe.
On the Kaspersky USB Rescue Disk Maker window, click Browse... and select the iso image of Kaspersky Rescue Disk 10

Select the required USB device from the drop-down menu.
Click START.
Wait until the process is complete.

Click OK on the open window informing that Kaspersky USB Rescue Disk has been successfully created.

4. Configure the computer to boot from Removable Device

To do this, perform the following actions:
Enable booting from removable devices in BIOS settings (for more details refer to the documentation for the motherboard installed on your computer).
Connect the removable device with Kaspersky Rescue Disk 10 image to your computer.

5. Boot your computer from Kaspersky Rescue Disk 10

Restart your computer. After reboot, a message will appear on the screen: Press any key to enter the menu.

Press any key. A loading wizard will start (you will see the menu to select the required language). If you do not press any key in 10 seconds, the computer boots from hard drive automatically.
In the start up wizard window that opens, select the graphic interface language using the cursor moving keys. Press the ENTER key on the keyboard.

Select one of the following start up methods:
Kaspersky Rescue Disk. Graphic Mode loads the graphic subsystem.
Kaspersky Rescue Disk. Text Mode loads the text user interface represented by the Midnight Commander (MC) console file manager.
Boot from Hard Disk.
Press the ENTER key on the keyboard.

The End User License Agreement of Kaspersky Rescue Disk 10 is displayed on the screen. Read carefully the agreement. If you agree with all the statements of the agreement press the C button on your keyboard.
Once the actions described above have been performed, the operating system starts. It scans your computer for connected devices and searches for file systems of your local and removable disks. Once the operating system has started, you can start work with Kaspersky Rescue Disk 10.

If the host operating system is in sleep mode or its operation has been completed incorrectly, you will be asked to mount the file system or restart the computer.

In order to boot from the hard drive to shut down the operating system correctly, select Restart computer.

If you select Continue, the application will continue mounting the file system, but there is a fairly high risk of file system damage.

If you select Skip, the application will skip file system mounting. Only boot sectors and autorun elements will be scanned. There is a fairly high risk of file system damage.

linkte bu son olarak pc açılırken boot menuyu aç ordan usb yi seç  olmassa hard drive a girip ordan seç
pc yi  bu şekilde bootable usb den başlatabilirsin
bootable cd ile başlatmak istersende  cd yazdırma programıyla  kalıbı diske yazdır  diye geçer yada imajı yazdr diye geçer  yazdırarak  boot menuden cd ile başlatmayı seçerek  pc yi cd den başlatabilirsin en son windows cd si ile  boot edip windows u onaracaksın unutma  repair yani

Semih Özyurt
20-07-2011, 23:05   |  #16  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

başka bir tarayıcı kullanmanızı önerebilirim + İnternet explorer'i istesenizde kaldıramazsınız anca yüklediğiniz sürümü kaldırabilirsiniz onu kaldırırsanız tarayıcı 6 sürümüne geri döner

karizmaqarizma
21-07-2011, 03:47   |  #17  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

Arkadaşım biraz da kendi düşün bir programı yüklerken işine çok yarıyorsa indir ve indirdikten sonrada antivirüsle tarat yoksa daha çok şey olabilir.Antivirüs olarak eğer parasız istiyorsan avira derim, paralı diyorsan da eset çünkü bilgisayarında çok az yer kaplar ve sistem kanağı tüketir bence