Normal bir format sorunu değil lütfen yardım edin!

Bora Aslan
14-08-2018, 15:09   |  #1  
Bora Aslan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba

Öncelikle format atmayı biliyorum fakat bu sefer format atmaya çalıştığımda anladığım kadarıyla diskimle ilgili bir hata alıyorum.Attığım son formattan sonra bilgisayarım her türlü bellekleri biçimlendirmemeye başladı başlarda bunu sorun etmedim.1 haftadır bilgisayarıma format atmayı deniyorum.Win 10 kullanıyorum.İlk olarak her zamanki gibi flash bellekten bios arayüzünden formatı atmayı denedim belleğimi seçtikten sonra siyah erkanda imleç yanıp sönüyor ve beklediğimi belirteyim.Ardından belki format dosyamda bir sorun vardır diye düşünüp farklı bir format belleği oluşturdum lakin yine aynı sorunu aldım.Diğer gün ise windows açıkken format atmayı denedim 0x80300002 kodlu erroru aldım.Özetle=> attığım son formatımdan dolayı bilgisayarım diskleri biçimlendiremiyor naladığım kadarıyla ve ben format atamıyorum.Birisi yardımcı olursa çok müteşekkir olacağım

excel_mustafa
14-08-2018, 22:42   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

elindeki windows forumlardaki ön ayarlamalı inf ye sahip olanlardansa pc donanımıyla uyuşmuyor olabilir. aynı zamanda driver vs entegre edilmişse bu da soruna sebep olabilir.

yapman gereken farklı ve temiz bir windows versiyonuyla biçimlendirme denemek.

microsoft un sitesinden orijinal windows disk görüntüsü ".iso" indirip rufus ile usb ye yazabilirsin.

Bora Aslan
15-08-2018, 00:23   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Maalesef bunu da denedim medya aracı ile rufus veya herhangi bir program hiç bir türlü